Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kamejoz sporočil: 66
To da se javne ustanove (bolnišnice, zdravstveni domovi..) ukvarjajo z izbiro programov za obdelavo zdravstvenih programov nas državljanov traja že vseskozi v samostojni Sloveniji. Država pa to sofinancira in to ne poenoti na državnem nivoju. To je več kot sramota. Avtomobilske firme imajo komletne podatke o posameznem vozilu, če se servisira na njihovem pooblaščenem servisu za celo Evropo. Za enega državljana pa tega ni.
Sicer je nekaj pizkusov s tem e zdravjem vendar tam niso zbrani vsi podatki. Najhujše pa je to, da za mene kot pacienta in uporabnika zdravstvenih storitev ni sistematsko zbranih vseh eleketronskih podatkov o mojem zdravstvenem stanju na enem mestu. Tako se potem v primeru da obiščem več zdravnikov v različnih ustanovah ponavljajo razne preiskave in slikanja - se podvajajo. Ni podatkov o mojih preteklih diagnozah, alergijah, kroničnih boleznih...
Sramota za vse vlade in zdravstvene ministre do sedaj, da to niso bili sposobni urediti.
Denar pa odteka in to med drugim tudi moj denar, ki ga plačujem prekoobveznega in dodatnega zdravstvenega zavarovanja.
Predsednik vlade Marjan Šarec - AKCIJA DA SE TO UREDI!!!!