Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
V to pa zelo dvomim. V 10 letih je ponudba dobre odprtokodne programske opreme eksplodirala, oziroma so nekdaj zelo storasti programi postali dejansko uporabni.

V 95% je edino, kar vlece recimo Microsoft Office to, da je Microsoft uspel dovolj zakomplicirati svoje datotecne formate, da jih noben drug program, razen njegovega, ne more dobro interpretirati. Za 95% uporabnikov pa velja:

MS Office -> Libre Office
CorelDraw/Adobe Illustrator -> Inkscape
Adobe Photoshop -> Gimp
Matlab -> Octave
... itd. (navedeni so samo svinjsko dragi programi)

Dejstvo je, da so dragi programi dodajali vedno nove zadeve, ki jih zares rabi vedno manj uporabnikov. Recimo Corel Draw pred 20 leti je imel vse, kar rabi vecina uporabnikov sedaj. Enako Photoshop.

Seveda je jasno, da bo profesionalni designer ali fotograf rabil Photoshop, ampak vecina piratske programske opreme je po moje itak namescena doma oziroma pri fizicnih osebah "zato ker lahko", oziroma se ne uporablja zares ali pa se uporablja za trivialne zadeve, za katere obstaja po 100 dobrih alternativ.

Jaz sem se po reinstalaciji racunalnika odlocil, da namescam samo opensource programje. Kaj taksnega 10 let nazaj ni bilo realisticno, sedaj pa je.