Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[shevchenko]
Bull Shit Artists

mogoce je tako to bilo 10 ali 20 let nazaj, danes pa zagotovo ni tako.
odprtokodni softver vas je povozil. razumem, da nimate vec za burek, ampak to niso krivi "pirati" ampak je krivo to, da lahko vecina ljudi komot prezivi z odprto kodo.

ce pa dvomite v to, lahko pridete mimo in pogledate k meni domov. z dolgimi nosovi boste sli nazaj domov pojokcat...
Na odprti kodi sploh ni bilo takšnega buma, kot se je pričakovalo. Za podjetja je to še nekako razumljivo, bolj pa je presenetljivo za fizičnjke.

Gotovo je k temu precej prispevalo dejstvo, da se večina računalnikov kupi s prednameščenimi winsi. Redkokateri običajni uporabnik bo šel kupit prazen pc in nalagat linux.

Drugi faktor pa je navajenost uporabnikov in uporabnost. Mojemu tastu smo namestili Openoffice, pa hoče nazaj na MS Office.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2763580

Strani: 1

shevchenko sporočil: 21.898
Na odprti kodi sploh ni bilo takšnega buma, kot se je pričakovalo. Za podjetja je to še nekako razumljivo, bolj pa je presenetljivo za fizičnjke.
pa ne vem. podjetje lahko danes startas tudi brez stroskov za programsko opremo. 10 let nazaj nisem preprican ce se je dalo.
Gotovo je k temu precej prispevalo dejstvo, da se večina računalnikov kupi s prednameščenimi winsi. Redkokateri običajni uporabnik bo šel kupit prazen pc in nalagat linux.
pa tudi ce dajo winse gor. imas marsikaj tudi za winse. je pa res, da ni lih native in dela kar dela, zato sam tega ne bi sel pocet, ampak vsakomur svoje.
Drugi faktor pa je navajenost uporabnikov in uporabnost. Mojemu tastu smo namestili Openoffice, pa hoče nazaj na MS Office.
ja, ce je office center uporabe racunalnika, potem je treba kupit licenco za M$, to se strinjam.

Strani: 1