Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PyotrNovak sporočil: 5.775
Zadnja sprememba: PyotrNovak 14.03.2019 00:09
Bi bil na Linuxu, če ne bi odprtokodne drkadžije stalno nekaj spreminjale.
Bilo pa prošlo. Čas je bil takrat ko je MS naredil odlom z Visto, toda v IBM je zmagala veja, ki je bila proti Linuxu. Linux je tudi zato dober, ker je IBM "posodil" del kode iz resnega OS - AIX.
Sicer sem uporabnik OO od 1.1, toda na 9 let stari verziji, ker je en idiot zbrisal velik del uporabnosti v Draw modulu - omejil št. listov ki jih lahko pregleduješ in imenovanje listov - da pes naredi nekaj z njegovo mamo..... Sedaj pa najdi med 120 listi pravega.
Notri imam celo proizvodno dokumentacijo, risbe, fotke, text. Sicer pa itak ni nič posebno novega. Sem že iskal nekoga, ki bi teh par vrstic kode vrnil nazaj, pa nisem našel nič. (je pa noro: zadnja verzija bere poimenovane liste, na novo pa jih NE moreš poimenovati)
TO je rak rana odprte kode: UAU, jas sem džek - utipkam 3 vrstice kode in se vse dogaja. Recimo TEKSTOVNI urejevalnik slik. Pa saj nismo več na 286 procesorjih.
Poleg tega je WIN 10 zaenkrat čisto stabilen in je vlak za Linux na desktopu veselo odpeljal... Žal.
Zanimiv brskalnik pa je tudi Vivaldi. Mislim da so to programerji iz Opere.

Na glavnem PC imam Win7, inšataliran, posodobljen in ZAKLENJEN za VSE posodobitve - že 6 let. Works for me.
Če koga skrbi koliko ima "odprt" PC, lahko preveri na ShieldsUp. Port scan in ostali testi.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2763553

Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[PyotrNovak]
Bi bil na Linuxu, če ne bi odprtokodne drkadžije stalno nekaj spreminjale.
Bilo pa prošlo. Čas je bil takrat ko je MS naredil odlom z Visto, toda v IBM je zmagala veja, ki je bila proti Linuxu. Linux je tudi zato dober, ker je IBM "posodil" del kode iz resnega OS - AIX.
Originator Linuxa je Unix operacijski sistem:
en.wikipedia.org/wiki/Unix
AIX je samo IBM-ov copycat le tega (nastal mnogo let kasneje).

Večina današnjih resnejših uporabniških sistemov za osebno uporabo (Android, Apple OS, Linux..) originirajo iz Unixa.
Izjema so Windowsi, ki so v svojih zgodnejših različicah bazirali na DOS operacijskem sistemu, ki nikoli ni bil mišljen kot večuporabniški in večopravilen. Od tod izvirajo težava winsev, ki jih desetletja niso popolnoma uspešno rešili. Danes je win sicer zrel in stabilen sistem, se pa močno spogledujejo z Linuxom (kar je bilo pred desetletji znanstvena fantastika). Predpostavljam da bo Win v prihodnosti zamenjal jedro in tiho migriral v unix-based os..
bc123a sporočil: 48.253
[PyotrNovak]
Bi bil na Linuxu, če ne bi odprtokodne drkadžije stalno nekaj spreminjale.
Ja to je problem. Tisto kar hoces so "Long Term Support" variante, kjer ti garantirajo 10 let podpore. Ubuntu LTS, CentOS, itd. Niti slucajno fedore, tista je za hekerje in za mulce in res ni za racunalnik ki ga RABIS.

Strani: 1