Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
Vsakič znova sem šokiran, kako strmo mi rastejo pričakovanja do medijev, da se mi zdi, da iz dneva v dan bolj zaostajajo za mojimi zahtevami.

V bistvu sem tole sleparijo našel, ker sem se ob branju nekega resnega članka o akvaponiki spomnil na agrobiznisovski članek v stilu "prekleta država bo ubila tono rib", ki je neko orto domačijsko podjetniško-črnograditeljsko afero prikazal na popolnoma zavajoč način.

Oridžinal škandal agro-džirnalizem:
agrobiznis.finance.s...e-tona-rib

Resnica se začne nazirati skozi komentarje zlasti, ko bc123a prilima link na Google Maps, kjer satelit še vedno lepo kaže lego na črno postavljenega enostavnega objekta,
www.google.com/maps/...a=!3m1!1e3

Google Street View pa je na srečo toliko v zamudi, da kaže stanje prvovrstnega kmetijskega zemljišča pred akvaponsko instalacijo:
www.google.com/maps/...312!8i6656

Rokodelski in agro džirnalizem je šele poldrugi mesec kasneje ponudil malo bolje osvetljen in ilustriran pogled na to zadevo:
agrobiznis.finance.s...n-lastnico

Da bo vse skupaj še bolj zabavno, je ta rastlinjak po orto posnetkih stal od roba do roba dveh parcel, ki sta po GURS obe resda pretežno (najboljši) kmetijski zemljišči, ampak sta v manjšem delu tudi pozidani (stanovanjski) površini.
Dejanska raba: kmetijsko 419 m2 + pozidano 195 m2 in kmetijsko 648 m2
Namenska raba: kmetijsko 503 + stanovanjske površine 111 m2 in kmetijsko 492 m2 + stanovanjske površine 156 m2.
Kot naročeno za hišo ali dve z vrtom, ne pa za plastenjak z lari-fari tehnologijo.