Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-111103 sporočil: 797
[rename]
Mene pa ne motijo zahteve po visjih placah. Glede na uradne podatke mi itak ze dolgo sploh ni jasno, zakaj se kdo dela za taksno placo, ampak to ze veste sami.
Moti me, ker ostalih zgoraj nastetih stvari ne izpostavljate, ampak vedno samo place zavijate v neke standarde, normative in primerjave z drzavami, ki imajo neprimerno visji standard, kot je pri nas.
Ni čisto tako. Konstantno se izpostavljajo vse omenjene zadeve, le mediji radi izrežejo te dolgočasne številke, ker se zahteve po višjih plačah pač bolje prodajajo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2760782

Strani: 1

anon-111103 sporočil: 797
Primer, da ne gre samo za plače:

www.24ur.com/novice/...nikov.html

Po oceni sindikata družinskih zdravnikov višje plačilo ne bo zmanjšalo obremenitev

Po vse glasnejših opozorilih primarnih zdravnikov o obremenjenosti je minister za zdravje Samo Fakin v torek pojasnil, da so zdravniškima sindikatoma predlagali spremembo kolektivne pogodbe tako, da bi zdravniki z več opredeljenimi bolniki dobili višje plačilo. Po njegovih besedah so se v sindikatih na delovnih sestankih neformalno strinjali.

Iz Praktik.uma pa so včeraj sporočili, da je minister na sestanku s sindikatom sam omenjal nagrajevanje obremenjenih zdravnikov kot možnost rešitve problematike, kar so zdravniki družinske medicine "z začudenjem poslušali". Povedali so mu, da bi to lahko pomenilo iniciativo za manj strokovno delo, kar je ravno nasprotno od tega, kar zahtevajo. "Nobeno plačilo ne bo zmanjšalo obremenitev družinskih zdravnikov. Še več, ministru smo predlagali, da se financiranje nad strokovno določenim normativom omeji," so poudarili v sporočilu za javnost.

Med ukrepi, ki jih še predlagajo v sindikatu, so tudi zagotavljanje financiranja ambulant glede na strokovne normative, radikalna debirokratizacija dela, omogočanje fleksibilnega načina zaposlovanja, še posebej v ruralnih predelih, omogočanje enostavnega sklepanja pogodb z zunanjimi zdravniki in omogočanje zdravnikom prosto izbiro dela bodisi v javnih zavodih bodisi v skupinskih praksah, tako kot to poznajo v skandinavskih državah ter na Nizozemskem in Danskem.

"Razumemo stisko ministra, ki je omejen s parlamentarno politično voljo in sam ne more ponuditi sistemskih rešitev. Treba je sprejeti sistemske ukrepe, ki bodo povečali zanimanje za družinsko medicino in povečali verjetnost, da bo zdravnik družinske medicine v določenem okolju ostal dalj časa," so zapisali. Po njihovi oceni se pravi pozitivni učinki družinske medicine za zdravje ljudi dokazano pokažejo, ko se postopoma zgradi zaupanje z bolniki.

Strani: 1