Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Do avta z diskontnim trgovcem? Nemci so jih razgrabili

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Avtomobilski trgovec (mislim na stereotipno predstavo polizanega gizdalina iz ameriskih filmov, ki ni dalec od prodajalca kacjega olja, le da operira z bistveno drazjimi artikli in seveda v absolutnem znesku precej vecjo provizijo) je vedno bil neke vrste bullshit job. Kot akviziterji pri nas. Se dolgo je trajalo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2760547

Strani: 1

shevchenko sporočil: 21.898
[Avto] Tema: Do avta z diskontnim trgovcem? Nemci so jih razgrabili
[#2760548] 27.02.19 08:52 · odgovor na: bc123a (#2760547)
Odgovori   +    16
[bc123a]
Avtomobilski trgovec (mislim na stereotipno predstavo polizanega gizdalina iz ameriskih filmov, ki ni dalec od prodajalca kacjega olja, le da operira z bistveno drazjimi artikli in seveda v absolutnem znesku precej vecjo provizijo) je vedno bil neke vrste bullshit job. Kot akviziterji pri nas. Se dolgo je trajalo.
a ker "moderni" trgovci pa niso bullshit job? gradijo si palace, kupec pa bi rad samo cimcenejsi avto, a mora skupaj z avtom placati se njegove cigle.

jaz od trgovca rabim avto, ne pa njegovih cigel in marmorja. enako velja za banko.
anon-181718 sporočil: 149
[Avto] Tema: Do avta z diskontnim trgovcem? Nemci so jih razgrabili
[#2760557] 27.02.19 09:02 · odgovor na: bc123a (#2760547)
Odgovori   +    12
Točno to. Glej primer Porsche Slovenija. Profitna marža taka, da v promocijo, testne avtomobile za "avto novinarje", plače kvazi marketing strokovnjakov itd. mečejo miljone. Okitajo se z odličnimi prodajnimi rezultati, ki pa so roko na srce samo plod obilice denarja na trgu in kratkovidnosti nekaterih kupcev. Ljubezen na nemški pleh pa v 99% ni plod dela PS ampak zgolj ljubezen iz preteklosti in pregovorne "vzržljivosti" v nemce...

Vse to me spominja na nepremičninske agente, ki so danes najboljši marketing strokovnjaki... Valda da so, če pa vržeš oglas na nepremicnine.net in te pokliče v prvi uri 20 ljudi. Ne rabiš znanja za tako "prodajo". Me zanima kako bodo avtomobilski in nepremičninski "strokovnjaki" laufali ko pride naslednja kriza. Padec prodaje za 50%. Potem pa se bodo zgovarjali na krizo in nevem kaj. To je BS prve sorte.

Strani: 1