Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

aimon sporočil: 1.924
"Evropski cilj je zmanjšanje emisiji do leta 2030 glede na leto 1990 za 40 odstotkov."
O tem, da je zmanjšanje emisij po Kjotskem protokolu sploh smiselno, so različna mnenja. Kitajska, Indija, Brazilija in še nekatere druge države v razvoju niso vključene v protokol za zmanjšanje emisij, da ta ne bi onemogočil njihove gospodarske rasti. ZDA protokola niso ratificirale in zato do njega nimajo nikakršnih obveznosti.

EU proizvaja okoli 21 % vseh emisij toplogrednih plinov. Zavezala se je, da jih bo v povprečju zmanjšala za osem odstotkov glede na leto 1990. Države članice, ki cilja ne bodo dosegle, bodo morale plačati globo – leta 2005 so za vsako tono CO2 preveč morale plačati 40 €.

O vplivu CO2 na podnebje: "Trend globalnih temperatur med letoma 1997 in 2015 je stagnacija. V navedenem obdobju je človeštvo v zrak izpustilo kar 37,51 odstotka vsega zaradi nas nastalega CO2 v zgodovini. A je povprečje globalnih temperatur v tem času ravna črta." novice.svet24.si

O emisijskih kuponih: "Trgovanje z emisijskimi kuponi je goljufija, s katero bogato služijo predvsem borzni špekulanti. To je dejansko davek na življenjsko pomemben plin, ki ga plačujemo vsi. Šoštanjska termoelektrarna npr. bo kmalu za kupone CO2 plačala toliko kot za gorivo, premog torej." www.demokracija.si/f...evrov.html

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2760540

Strani: 1

aimon sporočil: 1.924
[aimon]
Države članice, ki cilja ne bodo dosegle, bodo morale plačati globo – leta 2005 so za vsako tono CO2 preveč morale plačati 40 €.
"... je kazen za neupoštevanje pravil štirikrat toliko visoka, kot je trenutna cena kuponov ..." Kazen je torej huda. Koliko pa znaša cena kuponov?

"Še lani je cena za izpust tone ogljikovega dioksida znašala manj kot pet evrov, zdaj je presegla dvajset evrov in analitiki napovedujejo, da meteorskega vzpona še ni konec – dolgoročno naj bi cene dosegle še precej višje ravni." svetkapitala.delo.si...ini-131538 (september 2018)

Strani: 1