Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> > [FIN-311684]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [FIN-311684]
> > > >
> Sem še enkrat prebral članek, pa nisem nikjer zasledil da bi nek državni monopolisrti (elektra) predlagali uvedbo kakšnega davka, pišeš nekaj v tri dni.

Npr. v noveli energetskega zakona, ki je v javni obravnavi je za gospodinjstva predlagano plačevanje davka za TEŠ 6 zavito v nekakšno primarno regulacijo, misliš, da je to predlog vlade in ne elektrogospodastva?
Tukaj ni bilo govora o elektrogospodarstvu. Poleg tega je pa primarna regulacija dokaj pomembna stvar za delovanje sistema. In to se računa posebej. Ker si bolj trde sorte, kaj misliš, ali je zimska služba plačana izključno po tem, koliko dela (torej letos skoraj nič), ali dobi kakšen pavšal da so pripravljeni?
>
> Glede na to, da v RS porabimo nesorazmerno malo denarja za zdravstvo, je učinek pravzaprav velik...

Nekatere države porabijo še manj.
Če že veš mi pa naštej eno od resnih držav, EU, SA, članice OECD, ki porabi nominalno manj in v deležu BDP. Nedvomno obstaja kakšna, in prosi naredi še primerjavo zdravstvenih pokazateljev.

>
> Vsakdo si je svoje sreče kovač, če se odloči za družboslovne študije, pač prevzame riziko.

Zakaj ministrstvo za šolstvo ne upa objaviti podatke o deležu diplomantov, ki eno leto po končanju študija dobijo službo na svojem področju in povprečni plači v tej stroki?
>
Podatke sem že videl (Univerza ali Ministerstvo?) Poišči. Spomnim se le, da neke hude sile v zaposljivosti niti ni bilo.
> Nič pa še nisi povedal, če si boš po tvojem ceste gradil sam, sam plačeval policijo, sam plačeval vojsko, ker si proti davkom a priori!

Če me že sprašuješ bi kot neoliberalc ceste v koncesijo dal, torej zasebnik bi gradil in vzdrževal ceste in ob registraciji vozil pobiral prispevek (davek) za ceste,
Katere ceste? Občinske, republiške, kaj pa ulice v mestu, recimo boš kot velik podjetnik postavil objekt, ali boš sam urejal infrastrukturo, ampak do kje, do ulice, do čistilne naprave, ali tudi čistilno napravo?

kar se vojske tiče bom raje tiho, ker slovenske vojske pravzaprav nimamo, policistov pa je tako in tako največ v pisarnah. Gospodarstvo kljub temu nikoli ne bo predlagalo novih davkov, vlada pa rada izkoristi vsaki namig in reče, da je gospodarstvo predlagalo.
Umni gospodartsveniki se vprašajo, ali je poraba davkom smotrna, kolikor vem je šolstvo dokaj dobro, zdravstvo ima težave, globalmno pa stojimo dobro, infratruktura je pa tako, tako, toda vse države imajo problem z infrastrukturo. Še nemčija je bila primorana uvesti vinjete (neke sorte davek)....

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2760411

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> > [MarijanMacek]
> > > [FIN-311684]
> > > > [MarijanMacek]
> > > > > [FIN-311684]
> > > > >
> > Glede na to, da v RS porabimo nesorazmerno malo denarja za zdravstvo, je učinek pravzaprav velik...
>
> Nekatere države porabijo še manj.

Če že veš mi pa naštej eno od resnih držav, EU, SA, članice OECD, ki porabi nominalno manj in v deležu BDP. Nedvomno obstaja kakšna, in prosi naredi še primerjavo zdravstvenih pokazateljev.
Nič lažjega, poglej "Zdravstveni indeks EHCI: Slovenija padla kar za pet mest, prehitela nas je Srbija" www.finance.si/89451...-je-Srbija

Strani: 1