8 min
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ...
35 min
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina
55 min
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
58 min
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
1 ura
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov
2 uri
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
2 uri
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
3 ure
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1
3 ure
Kje Hidria uporablja umetno inteligenco?
3 ure
24ur: hišne preiskave na Darsu 1
4 ure
Normiranci v grafih: najhitreje raste delež tistih, ki imajo večje prihodke 20
4 ure
Danes v živo: Kako brati bilance v 2024
5 ur
Orange Wine Festival – od ideje o manjši degustaciji do referenčnega evropskega festivala
6 ur
»Mama mi je dejala, da sem malo nor«
8 ur
Thailand Pitches to Host Formula One Race to Bolster Tourism
8 ur
ECB’s Villeroy Says Oil Uncertainty Won’t Stop June Rate Cut
10 ur
Razkrite bilance: kako je lani poslovalo podjetje premiera Roberta Goloba
10 ur
Zakaj morajo podjetja pri ESG-poročanju računati na maraton v sprintu
10 ur
Stanovanja, apartmaji in vila, ki jih lahko kupite na slovenski in hrvaški obali
13 ur
Mervarjeva analiza: Električna energija v Sloveniji je, predvsem za gospodinjstva, med cenejšimi, omrežnina pa druga najcenejša 7

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

jutekszalec sporočil: 338
Če se proizvodnja krči, potem rasti ne more biti in pika. To bi moralo biti vsem jasno. Če si grem jaz lase ali nohte uredit, to po zdravi pameti ne more zvišati BDP, ker se s tem ne ustvarja nič.Lahko si tudi sam lase in nohte postrižem. Podobno velja za vse ostale storitve.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2759657

Strani: 1

jutekszalec sporočil: 338
BDP = Z + D + I + NI (iz-uv)

Z = zasebna potrošnja
D = državna potrošnja
I = bruto kapitalske investicije v osnovna sredstva
NI = neto izvoz (izvoz minus uvoz)

Tudi tale formula je ena velika bedarija, ker pri uvozu bi morali vračunati tudi vse kredite, ki so prišli v Slovenijo iz tujine. Teh se je pa do zdaj nabralo že ogromno in pospešujejo Z,D in I.
anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 21.02.2019 20:36
[jutekszalec]
Če se proizvodnja krči, potem rasti ne more biti in pika. To bi moralo biti vsem jasno. Če si grem jaz lase ali nohte uredit, to po zdravi pameti ne more zvišati BDP, ker se s tem ne ustvarja nič.Lahko si tudi sam lase in nohte postrižem. Podobno velja za vse ostale storitve.
Dodal bi še ničvredno kulturo npr. gledališče, saj se tudi tam nič ne ustvarja, vzemimo kot vzor Kobala, prevedel je dobro knjigo (lahko bi jo tudi napisal), dvajset dobro plačanih ljudi je mesece in mesece iz sebe kretene delalo in afne guncalo z željo, da bi postali liki iz knjige in bi se na odru pačili in prdeli kot liki iz knjige ter frfotali naučene stavke...Iz knjige - scenarija mizernih 50 strani so delali cirkus le zato, ker se tistim maloštevilnim gledalcem zaposlenim v javnem sektorju, ki so dobili zastonj vstopnico ni dalo brati knjige.
anon-317028 sporočil: 30.415
[jutekszalec]
Če se proizvodnja krči, potem rasti ne more biti in pika. To bi moralo biti vsem jasno. Če si grem jaz lase ali nohte uredit, to po zdravi pameti ne more zvišati BDP, ker se s tem ne ustvarja nič.Lahko si tudi sam lase in nohte postrižem. Podobno velja za vse ostale storitve.
Enako je tudi v šolah, zdravstvu, javni upravi, po domače v javnem sektorju, vse kar se tam dela ne more zvišati BDP, ker se tam ne ustvarja nič.

Strani: 1