Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako se boriti proti »prekarnemu« delu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.909
[Glavni forum] Tema: Kako se boriti proti »prekarnemu« delu
[#2759530] 21.02.19 11:29 · odgovor na: anon-317028 (#2759478)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 21.02.2019 11:32
[FIN-311684]
> [najobj]
> > [FIN-311684]
> > > [najobj]
> > > > [FIN-311684]
> > > > > [najobj]
> > > > > > [0513ANITO]
> > > > > > > [FIN-311684]
> > > > > > >
>
> > Mogoče se bo kakšen birokrat na ministrstvu za delo spomnil, da bi zaradi nekaj deset prekarnih espejev bilo najbolj enostavno ukiniti vse espeje. Seveda, ker se iz njegove pisarne na prvem nadstropju sredi Ljubljane nič ne vidi v glavi pa je malo sivih celic, bo pozabil na stotisoč drugih espejev.
> ... čuj, kot sem zgoraj napisal, bi bilo razmerje prisilnih in prostovoljnih sp-ejev približno 99 proti 1 ...
Obstaja veliko espejev z nekaj deset zaposlenih delavcev in veš kako jih je večina začela? Bili so samozaposleni v lastnem espeju in so začeli delati, verjel ali ne, za enega delodajalca in če bi pred veliko let imeli tako neumne vlade pa ne samo Šarčeve, še bolj prejšnje Cerarjeve, danes teh podjetij ne bi bilo.
... OK, in zdaj imajo toti espeji svojih nekaj deset delavcev zaposlenih v rednem delavnem razmerju ali kot espeje ? ... khmm, samo vprašam ...

P.S.: jaz sploh ne pravim, da espeji ne bi smeli obstajat, ampak bi morali obstajat prostovoljno, kar pri nas v skoraj 99% primerov niso, ker noben normalen za enako delo ne bo ustanovil espeja, če bi lahko bil redno zaposlen z vsemi bonitetami, ki jih kot espe nima in kjer kratkovidni delodajalec z nezainteresiranimi zaposlenimi espeji nima možnosti za razvoj ... aja, ker pravnega statusa espejev ne spremljam podrobno, me zanima, če espeji za svoje poslovanje za razliko od lastnikov doo-jev še vedno jamčijo s celotnim osebnim premoženjem, tako da imajo - če niso zgolj brezpravni prisilno samozaposleni espeji pri drugih delodajalcih - celo življenje mlinski kamen poslovnega (ne)uspeha okoli svojega vratu ...