Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2759407] 20.02.19 15:21 · odgovor na: pobalin (#2759251)
Odgovori   +    1
Spet si bom privoščil transgresijo, da tu komentiram zaklenjene, nedosgljive mi članke, kar je nekoč lucidno detektiral nemirni ekspat na oddihu v Brexitaniji. Ko sem videl tale naslov in uvod,
Spoznajte slovenskega oblikovalca, ki sodeluje pri razvoju hyperloopa
Jaka Verbič, rLoop: V zadnjih desetletjih ni bilo tehnologije, ki bi ljudem dala toliko misliti kot hyperloop. Nekaj podobnega je bilo v sedemdesetih letih, ko so bile cele generacije otrok in inženirjev navdušene nad vesoljskimi plovili.
Preberite, kako je šel Jaka Verbič na zabavo v New York in se nato znašel v ekipi rLoopa, kako se razvija nova tehnologija prevozov hyperloop in kakšne spremembe prinaša.
manager.finance.si/8...hyperloopa
sem postal radoveden in na pomoč poklical velikega brata. Ta vse ve, zato mi je hitro našel spletno stran rLoop, kjer piše, da je Jaka Verbič "rFlight Lead".
www.rloop.org/team
Kaj je rFlight? Tale džejmsbondovska mašinca:
www.rflight.org/
Kaj ima ta mašinca z "novo tehnologijo hyperloop", je gotovo razloženo v članku.

K temu globalno razvejanemu projektu, ki naj bi ga, če prav razumem, financirali tudi s prodajo "tokenov", naj iz Handelsblatta navržem novico, ki sem jo itak nameraval zašpecati. Nemški Bafin naj bi posegel na divje kripto področje "virtualnega vstopa na borzo" s prodajo kojnov. Redoljubnim Nemcem se je očitno zazdelo, da je kripto-ICO rabotam po mnogih neokusnih cirkusih treba malo bolj pogledati v zobe - endlich!
Die Bafin greift beim ICO des Unternehmens Rise präventiv durch – ein Novum bei den Finanzaufsehern. Für die lasch kontrollierte Kryptobranche ist das ein Warnsignal.
Die Homepage verspricht „Investieren wie ein Milliardär“: „Rise entwickelt erstklassige KI-basierte Handelsstrategien, die seit 2012 die globalen Märkte übertroffen haben.“ Das soll eine fabelhafte Rendite ermöglichen: 675 Prozent binnen fünf Jahren. An diesen „innovativen Strategien“ sollten künftige Investoren partizipieren, indem sie sich an einem geplanten sogenannten virtuellen Börsengang (ICO) beteiligen.
Bei einem ICO gibt ein Unternehmen virtuelle „Token“ – eine Art digitale Wertmarken – aus. 120 Millionen Euro wollten die Macher so einnehmen, hieß es im Herbst, und den größten deutschen ICO, Envion, um 20 Millionen übertreffen. Doch aus den Plänen wurde nichts – bis heute ist der ICO nicht gestartet. Jetzt ist klar, warum.
Wie das Handelsblatt aus Finanzkreisen erfahren hat, ist die Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (Bafin) eingeschritten und hat Ende 2018 den Stopp des ICOs erwirkt. Für die Behörde ist das ein Paradigmenwechsel. Lange hatte sie das Kryptouniversum nur aus der Ferne beobachtet. Verbraucherschützer hatten diesen Ansatz heftig kritisiert.
www.handelsblatt.com...11638.html