Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bobek13 sporočil: 4.301
[crt]
> [kren]
> > [crt]
> > drzava izvaja big time davcno olajsavo za status "biti upokojenec".
>
> Država, oziroma politiki se pač zavedajo s katere strani je kruh namazan. Ob 600.000+ (and counting) upokojencev/volilcev je jasno, komu se splača prilizovati (in komu se ni dobro zameriti).

to je jasno in o tem se pogovarjamo od zdavnaj... tudi dalec od tega, da bi bil to prav slovenski problem.

jaz sem samo dodal malo drugacno kamero na slovensko zgodbo, da saj ni issue, ce proracun doplaca zpizu, ker da itak pride skozi ddv nazaj.

ker ce res ni issue, dajmo potem na primer tako: drzava iz proracuna doplaca petino na vse place zaposlenim pod XX let, saj pride skozi ddv nazaj.

a je XX 20, 30, 50 ali 99, je potem samo se izvedbena podrobnost.

se opravicujem stoletnikom.
v luci tega izvajanja-> dohodnine se nabere dobra mlr/leto, torej najprej penzicem zaposleni krijemo paygo del penzije, z dohodnino pa pokrijemo razliko do dostojne(tm) penzije...

;-)

a pi*da, ko pa omenis, da bi lahko dvignili splosno olajsavo na 20K€ pa pol obstojece davcne stopnje (enotne davcne stopnje rajsi niti ne omenim) nameces na >30K€, >50K€ in >100K€ pa pol one mokre levicarske sanje od 50% navrzes brodnjakom torej >500K€, pa dobis to pa ne gre, kjespatovidu, al pa cist po povprecni lesarski pameti podalpskih ovac -> does not compute ... pa kar se mene tice bi lahko ta ukrep bil namesto dviga plac v javnem sektorju, bi stal drzavo bas nekje tu-tu... sploh ce se v upostev vzames kolko manj bi bilo vracil dohodnine za vzdrevane dr clane...

;-)


e je*iga, k je pa razredni-boj(tm) bolj pomemben od dobrobiti ljudi in penzici v veliki meri le padejo v kategorijo a-za-to-smo-se-boril, pa razni struklji se ne bi mogli trkati po prsih to+sm-vam-pa-jaz-zrihtu!

:-)

lpA