Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
Zadnja sprememba: robi2107 19.02.2019 20:10
[bc123a]
Storitev svetovanja.

Ampak to velja samo za zdravila na recept!
[bobek13] @ [#2759232]

tudi za zdravila brez recepta velja tocka za izdajo, ni marze... marze so za prehranska dopolnila, kozmetiko inu ostalo saro (25-30%)...

;-)
Meni se to zdi eno čisto navadno sprenevedanje, samo drugo ime za zaslužek. Naj bo marža ali svetovanje, na koncu jaz kot kupec zdravil iz svojega žepa dam, lekarnar pa v svoj žep to pospravi. So simple as that. Bi bilo zanimivo, kaj bi lekarnar porekel, če bi jaz njemu tam rekel, da ne rabim njegovega svetovanja, ker arcnije že jemljem in jih torej tudi že poznam. Zato tudi ni razloga, da bi mi zaračunaval karkoli, kar presega osnovno ceno zdravil. Bom probal ob naslednji priliki.

Razen tega bi morala biti zdravila, kupljena preko neta (tista brez recepta, torej), cenejša, kot v lekarni, ker pri spletni prodaji svetovanja po defaultu ni. Pa nisem prepričan, če je temu res tako. Ali se morda motim?

Pa še nekaj: če pri Rupurutu, katerega redna cena brez DDV je v SLO višja, kot v DE, predpostavim, da je cena samih tablet (brez svetovanja) enaka na obeh trgih, lahko iz tega izpeljem samo eno - da so "svetovalci" v naših lekarnah dražji, kot v Nemčiji. Verjetno zato, ker so neprimerno večji strokovnjaki od nemških, a ne? Blagor nam, ki imamo tako neverjetno dobre lekarnarje.