Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Čakalne dobe – lepe novice in lažne novice

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

jurekzu sporočil: 117
[Glavni forum] Tema: Čakalne dobe – lepe novice in lažne novice
[#2758570] 15.02.19 10:35 · odgovor na: aimon (#2758547)
Odgovori   +    2
"Prijateljica, ki se je pred leti za stalno preselila v Avstralijo, mi je povedala, da v bolnišnici, kjer dela, pregledi z magnetno resonanco potekajo 24 ur na dan. Pri nas večinoma zgolj 8."
Saj tako je tudi pri nas, kjer imajo dovolj kadra.
Jaz sem bil 2x na MR, enkrat ob 22:30uri in enkrat ob 6:nekaj uri.
UKC LJ.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2758570

Strani: 1

jurekzu sporočil: 117
[Glavni forum] Tema: Čakalne dobe – lepe novice in lažne novice
[#2758572] 15.02.19 10:42 · odgovor na: jurekzu (#2758570)
Odgovori   +    3
Pa da ne omenjam "statističnih" izumov na ZZZSju.

Ko ob zadnjih dogodkih Fakin trdi, da je zdravnikov dovolj, da 40% njih še vedno opredeljuje paciente,...

Do tega "še vedno opredeljuje" pa pride ZZZS tako, da pogleda, kateri zdravniki še ne dosegajo 100% povprečja (do lani celo 110% povprećja).

Po domače povedano, VEDNO bo obstajal vsaj 1 zdravnik, ki še ne dosega 100% (110%) povprečja.
Pa četudi bosta v ljubljanski regiji ostala samo 2 zdravnika, vsak z 150.000 pacienti, še vedno bo vsaj eden od teh pod 100% povprečja.
In ZZZS bo poročala Fakinu: "Zdravnikov je dovolj, vsaj eden še ni dosegel 100% povprečja in mora opredeljevati nove paciente."

Sicer je bilo lani dodano eno pravilo, da zdravnik lahko odkloni pacienta, če ima že več kot 1500 orpedeljenih, pod pogojem, da delodajalec ni izčrpal vseh možnosti za zaposleitev novega zdravnika.
In ZZZS si to pravilo razlaga tako, da če zdravstveni dom objavi razpis za novega zdravnika, je s tem naredil vse kar lahko, in zdravnik se ne more sklicevati na mejo 1500 pacientov.

Strani: 1