Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek (Nepremičnina tedna) Hiša v Vodicah

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: (Nepremičnina tedna) Hiša v Vodicah
[#2758020] 13.02.19 10:13 · odgovor na: spiderman (#2758005)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-207617 13.02.2019 10:17
[spiderman]
> [NemirniTujec]
> > [spiderman]
>
> > Živim v lastnem meščanskem stanovanju 80m2 v centru Lj.
> >
> > ...ampak, da bi pa zato, da bi "živel v hiši", imel "SVOJO" travco za postavit roštilj, parkinh "na hofu" za sobotno pranje avta...
>
> Krohot :-)
>
> Kako pametni morajo biti sele oni, ki zivijo v stanovanjih ki niso "mescanska".

???Pametni?
Kaj ti pri pojmu "meščansko stanovanje" ni jasno?
"Pri nas" to pomeni: zgrajeno (tik) pred WWII, tam do 12 strank v vhodu, mirno okolje (Poljane), 5 minut peš do "Prešerca", visoki stropi in sorazmerno (manj)funkcionalna (2,5 sobno na 80 m2) razporeditev prostorov. Lokacija pa top.
.
In, ja verjamem, da bi danes zanj lahko dobil vsaj 250 k€ - dejansko je vsak teden kakšen listek na vhodnih vratih, da se išče stanovanje na tej lokaciji - ampak za bajto v Vodicah +opremo bi moraj vseeno skupaj napraskati še +170-180 k€. Norost!
Jaz se s teboj o tisti sicer lepi hiski v vodicah vec kot strinjam - glede na prihodke in na balkansko govejo sosesko bi morala biti cena priblizno taka kot birminghamska ali pa v kakem od vzhodnonemskih licnih provincialnih mestec - od 160 do 220 jurckov - in podobno velja tudi za stanovanja v lj.

Spotaknil sem se zgolj ob tvoje kislo grozdje. Cel kup ljudi namrec pri najboljsi pameti ne ve, kaj bi clovek zelel poceti v 100 let stari bajti "5 min do Preserca"; morda poslusati danijelo in drug cefurski pop medtem ko opazuje promenado polizobrazenih kofetarjev s poudarjeno spodnjo celjustjo v kloniranih kaficih okrog tromostovja?

Vsake oci imajo svojega malarja in ce tebi domisljija ne da videti prednosti hise pred stanovanjem, to se ne pomeni da je cel trg nor, pac pa da si zgolj ti zenovsko prilagodil svoje vrednote svojem stan(ovan)ju - kar je sicer zelo okej, in bog blagoslovi tvoje mescansko bivanje :-)

Jaz sem sprobal ze skoraj vse moduse bivanja razen rees osamljene koce bogu iza nogu, ampak tudi to se imam v planu nekdaj nekoc. In vsak nacin ima svoje pluse in minuse, generalno pa vedno velja "bigger is better", ce si lahko financno privoscis. Zato milijonarji zivijo v dvorcih in grascinah, siromaki pa v garsonjerah (ki niti mescanske niso).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2758020

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: (Nepremičnina tedna) Hiša v Vodicah
[#2758044] 13.02.19 11:29 · odgovor na: anon-207617 (#2758020)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
generalno pa vedno velja "bigger is better", ce si lahko financno privoscis.
Financno si moras privosciti potem tudi kaksno cistilko in pospravljacico. Jaz pri mojih 55 kvadratih ze cist obupujem, dejansko je stanovanje pospravljeno manj kot 30% casa... Ce bi imel denar bi zivel kar v hotelu, jebemo.

Strani: 1