Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ali potrebujemo plačljiv študij?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0430ABAKU sporočil: 1.757
Res gredo vsi študirat.
Ampak smeri so pa ... na FDV menda lahko padeš samo po štengah. Na izpitu nikakor.

Najbolj smešno (bolj tragikomično) se mi potem zdi argumentiranje, da si javni sektor zasluži višje plače, ker ima v povprečju višjo izobrazbo. Ta višja izobrazba pa je pri iskanju zaposlitve dilema, ali v JU ali v McDonald's.

Ravno sem v tem, da opazujem pri svojem naraščaju. Stari prijatelji (iz srednje in osnovne šole) veselo študirajo in na mah opravijo vse obveznosti. Za večino se ve, na katerih faksih.
Moj naraščaj je zagrizel v naravoslovje in peni: "Le kdo je trdil, da je študentvo uživancija?"

Tako da, če bi družboslovje razpisalo le toliko mest, kolikor se pričakuje povpraševanja po kadrih (kar spet ne bi šlo, saj je JU zaposlovalec brez dna, očitno bi bilo treba uvesti druge omejitve), bi naravna selekcija sama zdesetkala tole preštevilčno študiranje, ker po normalni porazdelitvi folk enostavno ni dovolj sposoben, da bi doštudiral neko smer, ki ima svetovno veljavo.

Študij, ki proizvede zaključno nalogo o pomenih bureka, namreč niso vredni niti tega.