Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ali potrebujemo plačljiv študij?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Ali potrebujemo plačljiv študij?
[#2757945] 13.02.19 06:47 · odgovor na: anon-317028 (#2757885)
Odgovori   +    7
[FIN-311684]
Slovenija bi se predvsem morala odpreti tujim univerzam in dovoliti študij v tujem jeziku, tudi nosilci kolegijev bi morali biti tuji profesorji. Seveda, ta študij bi bil plačljiv in bi študentje kmalu ugotovili, da je študij res investicija, ki odpira dobre službe v tujini. Slovenske brezplačne državne univerze bi počasi ugašale, ker bi dobile sloves ameriških državnih univerz brez ugleda.
Pa ti res mislis, da je cilj vecine studentov dobiti dobro izobrazbo? Mili moji, pa potem porazdelitev vpisa ne bi bila taksna kot je. Kateri ameriski faks bo pa delal konkurenco upravni fakulteti in podobnim?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2757945

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: Ali potrebujemo plačljiv študij?
[#2757951] 13.02.19 07:10 · odgovor na: bc123a (#2757945)
Odgovori   +    10
[bc123a]
> [FIN-311684]
> Slovenija bi se predvsem morala odpreti tujim univerzam in dovoliti študij v tujem jeziku, tudi nosilci kolegijev bi morali biti tuji profesorji. Seveda, ta študij bi bil plačljiv in bi študentje kmalu ugotovili, da je študij res investicija, ki odpira dobre službe v tujini. Slovenske brezplačne državne univerze bi počasi ugašale, ker bi dobile sloves ameriških državnih univerz brez ugleda.

Pa ti res mislis, da je cilj vecine studentov dobiti dobro izobrazbo? Mili moji, pa potem porazdelitev vpisa ne bi bila taksna kot je. Kateri ameriski faks bo pa delal konkurenco upravni fakulteti in podobnim?
Kaže, da še dolgo konkurence ne bo, upravni fakulteti ali tisti za varnostne vede pa nikoli ne bo, ker sta unikat za zapravljenja časa. Sicer, v Sloveniji se tako in tako vse vrti okoli naših. Naši, naši, naši...Najboljši primer je Slavistično društvo Slovenije z nasprotovanjem noveli zakona o visokem šolstvu, ki bi na naših univerzah dovolila poučevanje brez uporabe slovenščine. "Pofilozofirani jezikoslovni intelektualci« so ugotovili, da bi predavanja v tujem jeziku lahko osiromašila našo slovenščino!!!??? V Sloveniji ni podružnic tujih univerz, razen Lomonosova pa ne vem če to sploh deluje, smo država kje posameznik pri istem profesorju diplomira, magistrira in doktorira, seveda isti profesor tudi vse pokasira. Npr. prof. Paul Krugman, če bi želel dobiti vsaj pogojno soglasje "pofilozofiranih intelektualcev" in biti nosilec kolegija in predavati na ljubljanski EF bi moral predavati v angleščini, potem pa bi moral osebno prebrati prevod predavanja v slovenščini...

Strani: 1