Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-329690 sporočil: 305
[bobek13]
vau, just vau... se tisto malo respekta, ki sme ga imel pred gospo je slo po gobe...
:-/

koliko je meni jasno je nekak v navadi, kar se agencij za zdravila tice, da rabis imet opravljene klinicne studije, da registriras neko zdravilo, tako da vse kar lahko recem za latvijce je: "tojemoznosamovsloveniji"!

:-)

sciencebasedmedicine...e-avoided/

nic cudnega, da "zdravilo" "se" ni registrirano pri EMAi, saj niti ne bo, vsaj ne tako, kot so se ga teli "mazaci" lotili...

je pa tudi zalostno, kako gospa doktor vmesavajo, kako so v (resnih) raziskavah zdravila-virusi za zdravljenje raka... saj kolikor je meni znano (in bi gospe tudi moralo biti), niso misljeni sami virusi kot zdravilo, ampak se preučuje viruse kot nosilce zdravilnih ucinkovin, ki bi tarcno dostavili zdravilo samo rakavim celicam - ker to je najvecji problem nezelenih ucinkov kemoterapij, da zdravilo ucinkuje tudi na zdrave celice, ne samo rakave...

lpA
Meni osebno se zdi čisto pravilno, da ima človek pravico biti zdravljen tudi z alternativnimi sredstvi, če bi na to pristal sam, in ko mu to ponudi licenciran zdravnik, se mi to sploh ne zdi slaba opcija. Kdor je imel opravka s smrtjo zaradi tumorja, bo razumel. Glede tega dohtarci gori thumbs up! Ko ti nekdo umre kljub kemoterapiji in obsevanju, si pripravljen tudi kaj extra poskusit. To ni zgodba o tem, da ta virus zdaj res pomaga, ampak da je lahko legitimen alternativni poskus, kljub pomanjkanju kliničnih testov.

Meni je ožji član družine umrl kljub kemoterapiji in obsevanju, pa ne trdim da so gospodje tam na Onkološkem šarlatani, ali da njihove tehnike niso bile primerne (tudi če so bile žnj-krat klinično stestirane). Mi je čisto jasno, da je vsak človek in bolezen svoja zgodba, tumorji pa področje, ki ga šele začenjamo dobro razumeti.

Sam npr. kar na kolegih in znancih "testiram" razne preventivne zvarke iz nabranih Trametes Versicolor ob prehladih in gripah, pa morem povedati, da presenetljivo neki rezultati so. Ne morem pa trditi, da jih razumem ali lahko dokažem. Mislim pa, da vsaj ne škodim :)

V glavnem, šele če/ko boste umirali ali gledali koga zraven, boste hvaležni za vsak poskus izboljšanja, če ste le nagnjeni k temu, da bi še malo več časa pustili med ljudmi, ki vam pomenijo največ. In če je to odobrila EMA, ti bo v bistvu dol viselo, do kolena in še mimo.

Mislim da je to tudi bila poanta pisma dohtarce zgoraj. Ne bom trdil, da sem seznajen z vsemi motivi njenega pisanja. Če bi bilo upanje, ki ga ponuja zaman, je vsaj poskus nekaj vreden. Bolje kot samo čakati. Moja 2 centa.