Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-154083 sporočil: 6.570
[MarijanMacek]
Premikaš mi tarčo. Najprej si trdil, da v Grazu ni prostora, sedaj pa trdiš, da v Grazu ni delovne sile. Glede delovne sile se seveda strinjam, kljub vsej EU enakopravnosti Slovenčkom na 60 km razdalje cena pade za dvakrat.

Glede hrane pa si poglej kak dokumentarec, kako sodobno kmetovanje izgleda in kakšno škodo povzroča naravi. Če bi hrano pridelovali na kolikor toliko normalen način, bi je na svetu že imeli premalo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2757228

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[jani1974]
> [MarijanMacek]

Premikaš mi tarčo. Najprej si trdil, da v Grazu ni prostora, sedaj pa trdiš, da v Grazu ni delovne sile. Glede delovne sile se seveda strinjam, kljub vsej EU enakopravnosti Slovenčkom na 60 km razdalje cena pade za dvakrat.
Nikoli nisem napisal da novo tovarno gradi magna v Hočah, ker ni delovne sile. je tudi eden od razlogov, končno ker si kreativen gradbenik in bi s tovarno premostil AC bi lahko nad obstoječo tovarno zgradili še eno tovarno, ni nič nemogočega, vprašanje pa če je smiselno. Torej to še enkrat napišem:
1) V Gradcu nimajo prostora za nadalnjo širitev, razen super gluper variant nad AC etc...
2) Hoče imajo prostor na degradiranem "kao kmetijskem" območju, katerega površine kmetje brez pompa prodajajo za razne nakupovalne centre...
3) Delovna sila, ki se trenutno vozi 70 km na delo, bo imela tovarno skoraj na pragu!

Glede hrane pa si poglej kak dokumentarec, kako sodobno kmetovanje izgleda in kakšno škodo povzroča naravi. Če bi hrano pridelovali na kolikor toliko normalen način, bi je na svetu že imeli premalo.
Kaj pa je kolikor toliko normalen način. Jaz si predstavljam, da je to ena lepa paša živine po pampah (Argentina recimo), kar je tako in tako velik vir mesa, pšenička po prerijah in stepah raste zadnje čase celo brez oranja, brej množice kemije, važna je cena proizvodnje in ne toliko pridelek na ha. Ampak mi Evropejci, se delamo pametne in imamo super pridelke super drage, hrane konkurenčne le zaradi subvencij (v EU 42,5% proračuna 2010(?)) in s tem direktno uničujemo kmetijske države, ki si pač subvencij ne morejo privoščiti, saj je njihov glavni vir dohodka kmetijsktvo.

Bom pa zaključil brezplodno debato:

Še najmanj škode bomo pa delali, če povsem prenehamo kmetovati! in jemo čisti gorski zrak

Strani: 1