Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1011Arist sporočil: 1.037
[najobj]
> [1011Arist]
> > [najobj]
>
> > P.S.: uravnilovka ni odvisna (samo) od višjih minimalnih plač, ampak je odvisna (predvsem) od delitve - saj se spomniš, kdo ima 1% in kdo 99% - svetovnega bogastva, ker tisti 1% ekscesno bogatih k rasti BDP ne prispeva skoraj nič, ker več kot jesti in piti še tako bogat človek ne more ...

> To kar si napisal je kapitalna oslarija. Poglejma na primeru
> Mujo v Bosni koplje jarke za telefon s krampom in lopato (ima sicer srednjo šolo) in zasluži 2,5 KM oz. 1,25 €/m oziroma za uro dela, njegova dodana vrednost je recimo 300 € na mesec prihodek kapitalista 320
>
> Ta isti Mujo odide v Slovenijo, kjer ga posadijo za mali rovokopaček, ki stane 30.000 €
> V Sloveniji stane meter izkopa 3€. Z rovokopačem naredi 10 m/h
> ZAto, ker je 1% kapitlist investiral 30.000€ je sedaj slika naslednja
>
> Mujo dobi 5 €/h
> dodana vrednost 2400€ prihodek kapitalista 4800€
> Ker je rovokopač treba amortizirati
> 500 €
> plačati gorivo
> 1000 €
> je mujo sedaj povzročil dodano vrednost tudi pri naftarjih in serviserjih ter prodajalcih gradbene mehanizacije.
>
> ZDAJ PA TI MENI ODGOVORI, ČE ŠE VEDNO MISLIŠ, DA KAPITALISTI NIČ NE VPLIVAJO NA BDP?
> Mujo v Bosni ustvari 300€ BDP
> Mujo + kapitalisti v Sloveniji pa 2400€ + cca 600€ multiplikatorjev(gorivo, sevisi...)=3000 € BDP

... čuj, zmeni se ti z Mujotom, mene pa ne komentiraj, ker ne znaš brat ali pa pol kurca nič ne razumeš ...

P.S.: v matematiki velja 1 X 99 = 99 X 1, v ekonomiji pa ni glih čisto tako ...
V skladu s svojim vzdevkom si objestno reagiral.
Ti si zapisal, da 1% kapitlistov nič ne pomeni za BDP, ker s svojim denarjem ne morejo porabiti izdelkov in storitev, ki jih ustvari in kupi 99% drugih.

Jaz pa sem ti pokazal, da tvoja teza ne drži. Da 1% kapitalistov s kapitalom vzpostavi ekosistem, ki omogoča povečanje BDP pri istih delavcih in da je kapital zelo pomemben element. Kapitalisti niso v sistemu zaradi porabe, ampak zaradi financiranja proizvodnih in storitvenih zmogljivosti in taki zelo pomembno vplivajo na BDP.

PS: tisti tvoj komentar: "ne znaš brat ali pa pol kurca nič ne razumeš ... in komutatisvnost v matematiki pa vse pove o tebi