Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 06.02.2019 08:28
[1216Javni]
g.Kotnik vaše številke res držijo ampak pri statistiki je odvisno katere številke obračamo in kako jih interpretirano in vsak si vzame številke s katerimi želi utemeljiti svojo hipotezo...
Višina javnega dolga je lep primer obračanja številk, ki danes v času velike rasti BDP kaže najlepšo sliko v % javnega dolga v BDP, stroški servisiranja in nevračanja tega dolga se močno relativizirajo. Za začetek imamo javni dolg v višini 32 milijard evrov. V letu 2017 je država za obresti dala 1,073 milijarde evrov, leta prej pa veliko več. To je veliko denarja in po oceni čez palec bo država v 10 letih za obresti porabila 10 milijard. Kaj bi lahko naredili s tem denarjem?

Danes smo se zalaufali v sistem refinanciranja dolga, torej izdajo se nove obveznice, poplača se stari dolg, plačilo glavnice je po sistemu medgeneracijske kraje ali ropa preloženo v prihodnost, plačujemo le obresti, le drobcene obresti v višini ene milijardice in imamo mir. Kaj pa je milijardica? Malo več kot nič, razmišljajo razne vladne koalicije. Kaže, da se koalicije niso nič naučile iz Čuferjevih časov, ko se Slovenija zadolževala po po 6 odstotni obrestni meri ob velikem padcu BDP.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2756805

Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
Slovenski krediti se refinancirajo z izdajo obveznic z nižjo OM kot jo imajo zapadle obveznice. Zato tudi padajo stroški obresti. Zakaj pa Slovenija ne more poplačati dolgov, ki nas najbolj bremenijo? Zato ker lastniki obveznc z visokin donosom niso nori, da bi jih prodajali brez pribitka. Obveznice, ki sta jih najela Čufer in Bratovškova se ne bomo znebili dokler ne bo poplačan zadnji obrok. To je davek na nesposobnost ali česa drugega odločevalcev. Žal naši ravno ne blestijo. Ko zagusti zneraj potegnejo najslabšo potezo.

Strani: 1