Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Semenj zapufanosti

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Glavni forum] Tema: Semenj zapufanosti
[#2755617] 30.01.19 14:12 · odgovor na: najobj (#2755568)
Odgovori   +    2
[najobj]
... ter Nemčija, ki se je šele po reformah v obdobju 2003–2005 odvadila »reševati« svoje ekonomske težave z zadolževanjem, dotlej pa je bila po javnem dolgu med evrskimi državami v zgornji tretjini. ...

... čuj, TadejK ... evo, ker si omenil Nemčijo, ki se je (menda) odvadila »reševati« svoje ekonomske težave z zadolževanjem in ker čez sedem let vse prav pride, sem se spomnil na tvoj odgovor forum.finance.si/?m=...987&single na mojo takratno provokacijo, pa me zanima, če si slučajno spremenil svoje mnenje ...
Tako kot takrat še vedno menim, da Nemčija (in enako za katerokoli drugo "zahodno" državo) svojega javnega dolga ne bo nikoli spravila na ničlo. Ampak je pa vseeno tako, da je Nemčija zdaj po zadolženosti že v spodnji polovici evrskih držav, zato se v tej konkretni kolumni nisem osredotočal nanjo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2755617

Strani: 1

najobj sporočil: 31.870
[Glavni forum] Tema: Semenj zapufanosti
[#2755628] 30.01.19 14:57 · odgovor na: anon-15342 (#2755617)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 30.01.2019 14:58
[TadejK]
> [najobj]
> ... ter Nemčija, ki se je šele po reformah v obdobju 2003–2005 odvadila »reševati« svoje ekonomske težave z zadolževanjem, dotlej pa je bila po javnem dolgu med evrskimi državami v zgornji tretjini. ...
> ... čuj, TadejK ... evo, ker si omenil Nemčijo, ki se je (menda) odvadila »reševati« svoje ekonomske težave z zadolževanjem in ker čez sedem let vse prav pride, sem se spomnil na tvoj odgovor forum.finance.si/?m=...987&single na mojo takratno provokacijo, pa me zanima, če si slučajno spremenil svoje mnenje ...
Tako kot takrat še vedno menim, da Nemčija (in enako za katerokoli drugo "zahodno" državo) svojega javnega dolga ne bo nikoli spravila na ničlo. Ampak je pa vseeno tako, da je Nemčija zdaj po zadolženosti že v spodnji polovici evrskih držav, zato se v tej konkretni kolumni nisem osredotočal nanjo.
... eh, z Nemčijo sem te še enkrat - joj, kako hitro mine sedem let - malo provociral, ker si jo omenil kot šparavno, na totem forumu pa velja, da je treba šparat, pa če vsi pocrkamo ...

P.S.: BDP se na totem forumu časti prav po božje, ob tem pa se pozablja www.google.si/public...&ind=false , da je BDP - pustimo detajle - v bistvu le količina iz lufta naštancanega denarja v obtoku, ker sicer ne vem, na osnovi česa bi BDP razvitih držav tako zelo zrastel, kot kaže graf ... khmm, ker namreč vem, da se v zadnjem cajtu blizu planeta Zemlje ni ustavil in se ni sparkiral noben Zemlji podoben planet, da bi njegovi prebivalci lahko uvažali, kar se na Zemlji proizvaja, ob tem pa na Zemljo ne bi nič izvažali in bi zato BDP razvitim na Zemlji tako zelo zrastel...
anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: Semenj zapufanosti
[#2755702] 31.01.19 06:51 · odgovor na: anon-15342 (#2755617)
Odgovori   +    1
[TadejK]
> [najobj]
> ... ter Nemčija, ki se je šele po reformah v obdobju 2003–2005 odvadila »reševati« svoje ekonomske težave z zadolževanjem, dotlej pa je bila po javnem dolgu med evrskimi državami v zgornji tretjini. ...
>
> ... čuj, TadejK ... evo, ker si omenil Nemčijo, ki se je (menda) odvadila »reševati« svoje ekonomske težave z zadolževanjem in ker čez sedem let vse prav pride, sem se spomnil na tvoj odgovor forum.finance.si/?m=...987&single na mojo takratno provokacijo, pa me zanima, če si slučajno spremenil svoje mnenje ...

Tako kot takrat še vedno menim, da Nemčija (in enako za katerokoli drugo "zahodno" državo) svojega javnega dolga ne bo nikoli spravila na ničlo. Ampak je pa vseeno tako, da je Nemčija zdaj po zadolženosti že v spodnji polovici evrskih držav, zato se v tej konkretni kolumni nisem osredotočal nanjo.
Res je, Slovenija javnega dolga ne bo očitno nikoli vrnila, ker upniki ne želijo, da se jim denar vrne, želijo le finančnega sužnja, ki redno plačuje cc. milijardo za obresti, ki jo mora država izpleniti večinoma iz gospodarstva. Torej, milijarda se kar tako nakaže upnikom in ne ostane v državi za ceste, zdravstvo, šole, javne službe...prej ko rečemo »puf« milijarde ni in v desetih letih smo jih za obresti dali cc. 10. Deset milijard, ki za nekatere ni nič. Državni ekonomisti kar z lahkoto napišejo, da višina javnega dolga sploh ni pomembna, pomembno je le, da milijardo za obresti plačamo, kot da ta milijarda kar na hruški rodi.

Sicer, danes ob 5% gospodarski rasti in zadolževanju po 1% obrestni meri državni finančniki širših težav (npr. da ta denar preprosto izpuhti v zrak!) pri servisiranju javnega dolga niti ne opazijo, bili pa so časi (pa še bodo in to kmalu) ko smo se zadolževali po 6% obrestni meri, rast BDP pa je bila 0% ali krepko negativna, predvsem zaradi nenormalnega dviga plač v javnem sektorju pred krizo, ki v času krize počrpa preveč denarja iz gospodarstva in namesto, da bi evro ostal v gospodarstvu, ki bi iz evra ustvarilo tri ali štiri nove evre se evro porabi v javnem sektorju, ki iz evra naredi 0,9 evrov, po domače evro preprosto uniči.

Strani: 1