Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj prinaša nemško slovo od premoga Sloveniji

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.814
[PyotrNovak]
Če dobro pogledaš, vidiš da dajo fleksibilnost plinske elektrarne. Nekako po spominu je ena naša rabila 20min da je bila v mreži.
NO! It gets better.
Sicer imam nor spomin in mislim da sem prebral tudi tole (stvar je tako odbita, da bi želel da ni res): Oni morajo PLAČAT odjemalcem, če je dovolj zelene energije! Ker pač klasike NE moreš ugašat po potrebi, toda to zelene idiote v parlamentu ne moti. Ko sem tole prvič bral me je vrglo s stola dol v klet.
Zato imajo RWE in EON izgube.
Dejansko sem nehal brat nemške časopise na to temo. Rijejo v to kot svinja v buče.

Zdaj zastopite zakaj jaz NE najdem racionalne razlage za nemško početje.

Zgovorna mi je tudi grmeča tišina avtorja, ki ne navede proti podatkov.
Glede na vse povedano, ker nisem energetik, bi rad videl da se motim.
Pa se mi zdi da se ne, na žalost.

PS. Pred enim letom so ure na onrežno frekvenco zaostajale, ker je padla na 48 ali celo 47HZ. Zelo verjetno so takrat nemški zelenjavarji sesali štrom iz vse EU, zaradi suše pa so morali pripirati francoske atomske. Uradno pa je bila kriva neka kosovska elektrarna.
BOG nam pomagaj, če cela EU lahko pade na ENI elektrarni iz zadnje vukojebine.
Tud jaz nisem energetik..ampak konstrukter...po ožji ozobrazbi.

Delam pa vseskozi profesionalno z energetiki (strojne stroke, da ne bo pomote), taki, da imam velikokrat "prste v marmeladi".

Je pač tako, da ima zelena energija prednost pri odkupu in fiksno ceno (tudi pri nas in ne samo v DE). Zato pride do absurdov, da je potrebno za prevzem energije s klasinih elektrarn celo plačevat....Klasične elektrarne nimajo dovolj kapacitet na kondenzatorjih, da bi lahko vso paro skondenzirale in proizvedne NIČ elektrike, pa tudi če bi to lahko se turbine še vedno morajo vrteti (razlogi: vroča rezerva, frekvenca, zagonski časi, pogodbeni penali...)

Drugače je pa ta težava s frekvenco bila aktualna tudi cca 2 tedna nazaj, ko "smo" pridelali kake 2 minute zaostanka.

www.swissgrid.ch/en/...uency.html

Na zgornjem linku pa lahko spremljate trenutno stanje.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2755254

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
Očeš da kažeš: Nijemci opet prionili na poso?

Me zanima če obstaja real time sledenje po področjih in količinah kdo uvaža. Rezulat je po moje jasen.

Pa še nekaj: sunki reda gigawatov verjetno tudi niso "najboljši" za omrežje. Sem bral da je "smart grid" v US rešil veliko trafo postajo, ko so uspeli pravočasno razpršit udar.

Prijatelju je električar z notranjskega povedal, da že startni sunki velikih toplotnih črpalk niso nedolžni.

Link. Torej poleg ostale štale, še konstantno nihajo omrežje gor in dol in to po celi EU. Glede na to da je večina novic samo še fake news, niti ne smem biti preveč presenečen. Klasika je bila seveda skoraj čisto predvidljiva. Graf frekvence bi bilo zanimivo primerjati s tistim iz L.2000.

PS. Ker sem bolj šlosar me lahko komot tikaš. :))
Imam šole,toda sem bil v službi cela tri leta še v soc raju, nato pa sem imel dovolj bedakov ki niso imeli pojma, pa sem doma nadaljeval obrt.
Ker sem izjemno radoveden, je moj luksus top 14" ultrabook ki je povsod z menoj.

Strani: 1