2 sek
Aktivno v zaščito omrežij in odjem električne energije
22 min
Električna (moto)mobilnost pri BMW ima nov, a drag obraz
51 min
GEN-I v novo izdajo zelenih obveznic: kakšni so njegovi finančni načrti 1
1 ura
Mercedes s prenovo razreda G še izboljšal in olajšal terensko vožnjo
1 ura
Odstopil šef T-2 1
2 uri
Tako se dela posel v kmetijstvu (PRO)
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
3 ure
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 3
4 ure
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
5 ur
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
5 ur
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
5 ur
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
5 ur
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
6 ur
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
6 ur
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
6 ur
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
8 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
11 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
11 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj prinaša nemško slovo od premoga Sloveniji

Strani: 1 2

aimon sporočil: 1.924
[#2755053] 28.01.19 07:26
Odgovori   +    20
"... samo v šestih državah EU še ne govorijo o opustitvi premoga, Slovenija je med njimi"
Črnega premoga nimamo, rudnikov rjavega premoga je sicer nekaj, vendar jih je večina zaprtih ali pa so v fazi zapiranja. Imamo lignit, vendar bi lignitu težko rekli premog, saj je v njem še jasno videti zgradbo lesa, poleg tega je izkop lignita rentabilen le v odprtem izkopu, takega pa pri nas ni.

Kako torej dobiti elektriko? Uvoz premoga in njegovo kurjenje v termoelektrarnah? Uvoz elektrike v še večjem obsegu, kot sedaj? Nova nuklearka? Plinska elektrarna?

Članek z odgovori na ta vprašanja bi bil dobrodošel.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2755075] 28.01.19 09:14 · odgovor na: aimon (#2755053)
Odgovori   +    24
[aimon]
Kako torej dobiti elektriko? Uvoz premoga in njegovo kurjenje v termoelektrarnah? Uvoz elektrike v še večjem obsegu, kot sedaj? Nova nuklearka? Plinska elektrarna?

Članek z odgovori na ta vprašanja bi bil dobrodošel.
Ni treba članka, ker je odgovor jasen. Nova nuklearka.

Glede nje je vse tiho samo zato, da se je lahko naredil TEŠ 6, da se bo lahko naredil 2. tir in tretja razvojna os. In da se je lahko obljubilo, da elektrarn na Muri ne bo.

Potem pa bo, ups, presenečenje, zdaj pa rabimo 10 milijard za NEK 2. Predpostavljam, da takoj po volitvah 2022, ko bo Šarec drugič zmagal.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2755077] 28.01.19 09:26 · odgovor na: anon-154083 (#2755075)
Odgovori   +    7
[jani1974]
> [aimon]
> Kako torej dobiti elektriko? Uvoz premoga in njegovo kurjenje v termoelektrarnah? Uvoz elektrike v še večjem obsegu, kot sedaj? Nova nuklearka? Plinska elektrarna?
>
> Članek z odgovori na ta vprašanja bi bil dobrodošel.

Ni treba članka, ker je odgovor jasen. Nova nuklearka.

Glede nje je vse tiho samo zato, da se je lahko naredil TEŠ 6, da se bo lahko naredil 2. tir in tretja razvojna os. In da se je lahko obljubilo, da elektrarn na Muri ne bo.

Potem pa bo, ups, presenečenje, zdaj pa rabimo 10 milijard za NEK 2. Predpostavljam, da takoj po volitvah 2022, ko bo Šarec drugič zmagal.
Pomoje nimamo šanse za drugo nuklearko. Že na domačem terenu bi se našla močna naravovarstvena opozicija, Avstrija že leta navija za zaprtje NEK in bi v tem primeru zagnala vik in krik (ostali sosedi bi bili tudi bolj za ne kot ja)...da ne govorim o finančni konstrukciji, ki bi bila mission impossible.

Skratka, v SLO ga ni dovolj močnega politika, ki bi bil sposoben izpeljati ta projekt.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2755084] 28.01.19 09:54 · odgovor na: anon-204390 (#2755077)
Odgovori   +    10
[vickibedi]
Skratka, v SLO ga ni dovolj močnega politika, ki bi bil sposoben izpeljati ta projekt.
Kako je že rekel Sherlock: ko odstraniš vse nemogoče možnosti, je preostala možnost, čeprav je še tako neverjetna, mogoča.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2755104] 28.01.19 10:53 · odgovor na: aimon (#2755053)
Odgovori   +    7
[aimon]
Kako torej dobiti elektriko? Uvoz premoga in njegovo kurjenje v termoelektrarnah? Uvoz elektrike v še večjem obsegu, kot sedaj? Nova nuklearka? Plinska elektrarna?

Članek z odgovori na ta vprašanja bi bil dobrodošel.
Najbolj poglobljeno analizo je aprila 2017 pripravila grška analitična skupna E3 za eno od prejšnjih različic EKS:
www.energetika-porta...iloga2.pdf
oe.finance.si/885821...cno-druzbo

Izdelali so 12 različnih scenarijev. Finančno najbolj ugodna je bila jedrska opcija. Dodati pa je treba, da je bila analiza deležna vrste pripomb in ni imela prav dolge življenjske dobe.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2755136] 28.01.19 12:51 · odgovor na: anon-154083 (#2755084)
Odgovori   +    20
Zadnja sprememba: PyotrNovak 28.01.2019 13:09
Ni treba mojstra Sherlocka. Mojster TEMA bo uredil vse.

Sicer pa odlicno sklepanje.

Na KAJ zaboga pa mislijo krauti poganjat svojo industrijo?????
Atomske NE, premoga NE. Zapirajo kapacitete cca 24 CELIH KRSKIH zmogljivosti. BOLANO.

Ostane samo se plin, ruski pa nabije ceno ker ve da jih drzi za ...
Samo malcek stisne rokco in ze nemcija plese kazacok.
Da bodo pa do takrat postavili dovolj baterij pa se otroci v pravljici ne vrjamejo.

Ko ti VSA zelena sara 10 januarja letos dobavi 5% !!! stroma ves koliko je ura.

Nemcem se je PONOVNO odpeljalo.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2755145] 28.01.19 13:26 · odgovor na: PyotrNovak (#2755136)
Odgovori   +    10
[PyotrNovak]
Ni treba mojstra Sherlocka. Mojster TEMA bo uredil vse.

Sicer pa odlicno sklepanje.

Na KAJ zaboga pa mislijo krauti poganjat svojo industrijo?????
Atomske NE, premoga NE. Zapirajo kapacitete cca 24 CELIH KRSKIH zmogljivosti. BOLANO.

Ostane samo se plin, ruski pa nabije ceno ker ve da jih drzi za ...
Samo malcek stisne rokco in ze nemcija plese kazacok.
Da bodo pa do takrat postavili dovolj baterij pa se otroci v pravljici ne vrjamejo.

Ko ti VSA zelena sara 10 januarja letos dobavi 5% !!! stroma ves koliko je ura.

Nemcem se je PONOVNO odpeljalo.
Hitlej je bil v primerjavi z Merklovo...GENIJ
aimon sporočil: 1.924
[#2755152] 28.01.19 13:53 · odgovor na: BorutHocevar (#2755104)
Odgovori   +    15
[hocevarb]
Najbolj poglobljeno analizo je aprila 2017 pripravila grška analitična skupna E3 za eno od prejšnjih različic EKS:
www.energetika-porta...iloga2.pdf
"Opustitev jedrske energije pa zviša stroškovno obremenitev BDP, ki je v glavnem posledica zvišanja stroškov energije (povprečne cene elektrike se zvišajo za več kot 30 %)." (str.125)

Elektrika dražja za več kot 30 % zaradi opustitve jedrske energije? Preveč, glasujem za postavitev nove nuklearke.
bc123a sporočil: 48.253
[#2755195] 28.01.19 16:09 · odgovor na: PyotrNovak (#2755191)
Odgovori   +    6
[PyotrNovak]
Da se ponovno vrnem na njihovo energetsko politiko: kot inženirju mi enostavno NI NI NI jasno kako mislijo tole izpeljat. Enostavno se stvari NE seštejejo v pozitivno.
Tako.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2755220] 28.01.19 18:16 · odgovor na: bc123a (#2755195)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [PyotrNovak]
> Da se ponovno vrnem na njihovo energetsko politiko: kot inženirju mi enostavno NI NI NI jasno kako mislijo tole izpeljat. Enostavno se stvari NE seštejejo v pozitivno.

Tako.
A zdaj pa že tehnične debate brišete???
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2755223] 28.01.19 18:21 · odgovor na: 0513ANITO (#2755220)
Odgovori   +    0
[0513ANITO]
> [bc123a]
> > [PyotrNovak]
A zdaj pa že tehnične debate brišete???
Debata ni bila tehnična.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2755226] 28.01.19 18:31 · odgovor na: BorutHocevar (#2755223)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: 0513ANITO 28.01.2019 18:35
[hocevarb]
> [0513ANITO]
> > [bc123a]
> > > [PyotrNovak]
> A zdaj pa že tehnične debate brišete???

Debata ni bila tehnična.
Pa še kako je bila....

Evo zakaj:
Lepo je Pyotr napisal da mu kot inženirju ni jasno kam pelje ta Nemška bolestna obsedenost z zapiranjem edinih zanesljivih virov za oskrbo z električno energijo

Sam ti se na tehniko itak ne spoznaš.

Smo ti že večkrat demonstriral...

Če se te užalil...pa pobriši
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2755231] 28.01.19 18:45 · odgovor na: 0513ANITO (#2755220)
Odgovori   +    6
Lahko brišejo TOLE.

www.energy-charts.de/power.htm
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2755236] 28.01.19 18:59 · odgovor na: PyotrNovak (#2755231)
Odgovori   +    4
[PyotrNovak]
Lahko brišejo TOLE.

www.energy-charts.de/power.htm
Noč iz 24 na 25 Januar 2019...Pure Fossile Power HA HA HA

PS Pa naj zmrznejo, prav jim je...
bc123a sporočil: 48.253
[#2755238] 28.01.19 19:15 · odgovor na: PyotrNovak (#2755231)
Odgovori   +    6
[PyotrNovak]
Lahko brišejo TOLE.

www.energy-charts.de/power.htm
Wow, ni lepsega grafa kot tole za ilustrirati pomen besede "baseload".

In ni lepsega grafa da bi pokazal norost defosilizacije skupaj z deuranizacijo iz tega grafa. Ko se lepo vidi, kako veter nazre fosilce ... ko zacne pihati. Fosilci in uran pa energijo v zrak spuscajo ta cas!
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2755252] 28.01.19 20:50 · odgovor na: bc123a (#2755238)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: PyotrNovak 28.01.2019 20:53
Če dobro pogledaš, vidiš da dajo fleksibilnost plinske elektrarne. Nekako po spominu je ena naša rabila 20min da je bila v mreži.
NO! It gets better.
Sicer imam nor spomin in mislim da sem prebral tudi tole (stvar je tako odbita, da bi želel da ni res): Oni morajo PLAČAT odjemalcem, če je dovolj zelene energije! Ker pač klasike NE moreš ugašat po potrebi, toda to zelene idiote v parlamentu ne moti. Ko sem tole prvič bral me je vrglo s stola dol v klet.
Zato imajo RWE in EON izgube.
Dejansko sem nehal brat nemške časopise na to temo. Rijejo v to kot svinja v buče.

Zdaj zastopite zakaj jaz NE najdem racionalne razlage za nemško početje.

Zgovorna mi je tudi grmeča tišina avtorja, ki ne navede proti podatkov.
Glede na vse povedano, ker nisem energetik, bi rad videl da se motim.
Pa se mi zdi da se ne, na žalost.

PS. Pred enim letom so ure na onrežno frekvenco zaostajale, ker je padla na 48 ali celo 47HZ. Zelo verjetno so takrat nemški zelenjavarji sesali štrom iz vse EU, zaradi suše pa so morali pripirati francoske atomske. Uradno pa je bila kriva neka kosovska elektrarna.
BOG nam pomagaj, če cela EU lahko pade na ENI elektrarni iz zadnje vukojebine.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2755254] 28.01.19 21:04 · odgovor na: PyotrNovak (#2755252)
Odgovori   +    2
[PyotrNovak]
Če dobro pogledaš, vidiš da dajo fleksibilnost plinske elektrarne. Nekako po spominu je ena naša rabila 20min da je bila v mreži.
NO! It gets better.
Sicer imam nor spomin in mislim da sem prebral tudi tole (stvar je tako odbita, da bi želel da ni res): Oni morajo PLAČAT odjemalcem, če je dovolj zelene energije! Ker pač klasike NE moreš ugašat po potrebi, toda to zelene idiote v parlamentu ne moti. Ko sem tole prvič bral me je vrglo s stola dol v klet.
Zato imajo RWE in EON izgube.
Dejansko sem nehal brat nemške časopise na to temo. Rijejo v to kot svinja v buče.

Zdaj zastopite zakaj jaz NE najdem racionalne razlage za nemško početje.

Zgovorna mi je tudi grmeča tišina avtorja, ki ne navede proti podatkov.
Glede na vse povedano, ker nisem energetik, bi rad videl da se motim.
Pa se mi zdi da se ne, na žalost.

PS. Pred enim letom so ure na onrežno frekvenco zaostajale, ker je padla na 48 ali celo 47HZ. Zelo verjetno so takrat nemški zelenjavarji sesali štrom iz vse EU, zaradi suše pa so morali pripirati francoske atomske. Uradno pa je bila kriva neka kosovska elektrarna.
BOG nam pomagaj, če cela EU lahko pade na ENI elektrarni iz zadnje vukojebine.
Tud jaz nisem energetik..ampak konstrukter...po ožji ozobrazbi.

Delam pa vseskozi profesionalno z energetiki (strojne stroke, da ne bo pomote), taki, da imam velikokrat "prste v marmeladi".

Je pač tako, da ima zelena energija prednost pri odkupu in fiksno ceno (tudi pri nas in ne samo v DE). Zato pride do absurdov, da je potrebno za prevzem energije s klasinih elektrarn celo plačevat....Klasične elektrarne nimajo dovolj kapacitet na kondenzatorjih, da bi lahko vso paro skondenzirale in proizvedne NIČ elektrike, pa tudi če bi to lahko se turbine še vedno morajo vrteti (razlogi: vroča rezerva, frekvenca, zagonski časi, pogodbeni penali...)

Drugače je pa ta težava s frekvenco bila aktualna tudi cca 2 tedna nazaj, ko "smo" pridelali kake 2 minute zaostanka.

www.swissgrid.ch/en/...uency.html

Na zgornjem linku pa lahko spremljate trenutno stanje.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2755259] 28.01.19 21:24 · odgovor na: PyotrNovak (#2755136)
Odgovori   +    3
[PyotrNovak]
Ni treba mojstra Sherlocka. Mojster TEMA bo uredil vse.

Sicer pa odlicno sklepanje.

Na KAJ zaboga pa mislijo krauti poganjat svojo industrijo?????
Atomske NE, premoga NE. Zapirajo kapacitete cca 24 CELIH KRSKIH zmogljivosti. BOLANO.

Ostane samo se plin, ruski pa nabije ceno ker ve da jih drzi za ...
Samo malcek stisne rokco in ze nemcija plese kazacok.
Da bodo pa do takrat postavili dovolj baterij pa se otroci v pravljici ne vrjamejo.

Ko ti VSA zelena sara 10 januarja letos dobavi 5% !!! stroma ves koliko je ura.

Nemcem se je PONOVNO odpeljalo.
Če je nekaj zgleda kot da nima logike še ni rečeno da nima logike, razen če jo res nima :)
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2755263] 28.01.19 21:41 · odgovor na: 0513ANITO (#2755254)
Odgovori   +    4
Očeš da kažeš: Nijemci opet prionili na poso?

Me zanima če obstaja real time sledenje po področjih in količinah kdo uvaža. Rezulat je po moje jasen.

Pa še nekaj: sunki reda gigawatov verjetno tudi niso "najboljši" za omrežje. Sem bral da je "smart grid" v US rešil veliko trafo postajo, ko so uspeli pravočasno razpršit udar.

Prijatelju je električar z notranjskega povedal, da že startni sunki velikih toplotnih črpalk niso nedolžni.

Link. Torej poleg ostale štale, še konstantno nihajo omrežje gor in dol in to po celi EU. Glede na to da je večina novic samo še fake news, niti ne smem biti preveč presenečen. Klasika je bila seveda skoraj čisto predvidljiva. Graf frekvence bi bilo zanimivo primerjati s tistim iz L.2000.

PS. Ker sem bolj šlosar me lahko komot tikaš. :))
Imam šole,toda sem bil v službi cela tri leta še v soc raju, nato pa sem imel dovolj bedakov ki niso imeli pojma, pa sem doma nadaljeval obrt.
Ker sem izjemno radoveden, je moj luksus top 14" ultrabook ki je povsod z menoj.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2755264] 28.01.19 21:45 · odgovor na: PyotrNovak (#2755252)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
Zgovorna mi je tudi grmeča tišina avtorja, ki ne navede proti podatkov.
Če z avtorjem mislite name... Včeraj in v soboto sem brskal za informacijami. Navedel sem dva energetika, direktorja RWE in predsednika največjega energetskega združenja, ki ga podpirajo top 4 (RWE, E.ON, Vattenfall in EnBW). Kar sta povedala, sem zapisal. Drugih energetikov nisem našel, seveda pa dopuščam možnost, da sem kaj spregledal. Nimam, denimo, naročnine na FAZ.

Navedel sem tudi, kaj sta povedala ministra za energijo in finance. Drugih politikov, nevladnikov in ostalih nisem navajal.

Mislim, da sem zbral večino razpoložljivih informacij, relevantnih za slovensko gospodarsko javnost, kamor vključujem tudi tehnike.

Pričakujemo lahko, da bomo v prihodnjih dneh, tednih (in letih) dobili tudi druge informacije, po katerih sprašujete. Nenazadnje šteje dokument prek 300 strani, poleg tega bodo zdaj pripravljali zakonodajna gradiva in verjetno še kaj lobirali.

Drugih informacij ta hip nimam. Lahko ponovim le osebni vtis. Za gospodarstvo se mi zdi pomembno dvoje:
1.Premog nameravajo nadomeščati s plinom, pri tem pa narediti čim več plina doma.
2.Ustvariti želijo čim bolj predvidljivo investicijsko okolje in tako spodbuditi zasebni sektor k vlaganjem v razvoj tehnologij, ki bodo olajšale Energiewende 2.0.

Proces pa me zelo zanima, tako kot vas, in ga bom radovedno spremljal.
PS. Pred enim letom so ure na onrežno frekvenco zaostajale, ker je padla na 48 ali celo 47HZ. Zelo verjetno so takrat nemški zelenjavarji sesali štrom iz vse EU, zaradi suše pa so morali pripirati francoske atomske. Uradno pa je bila kriva neka kosovska elektrarna.
Ni res. Težave s frekvenco so bile lani marca oe.finance.si/886496...a-vasa-ura jedrske elektrarne pa so ustavljali konec julija in avgusta oe.finance.si/893708...-nuklearko
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2755267] 28.01.19 21:55 · odgovor na: PyotrNovak (#2755263)
Odgovori   +    1
[PyotrNovak]
Očeš da kažeš: Nijemci opet prionili na poso?

Me zanima če obstaja real time sledenje po področjih in količinah kdo uvaža. Rezulat je po moje jasen.

Pa še nekaj: sunki reda gigawatov verjetno tudi niso "najboljši" za omrežje. Sem bral da je "smart grid" v US rešil veliko trafo postajo, ko so uspeli pravočasno razpršit udar.

Prijatelju je električar z notranjskega povedal, da že startni sunki velikih toplotnih črpalk niso nedolžni.

Link. Torej poleg ostale štale, še konstantno nihajo omrežje gor in dol in to po celi EU. Glede na to da je večina novic samo še fake news, niti ne smem biti preveč presenečen. Klasika je bila seveda skoraj čisto predvidljiva. Graf frekvence bi bilo zanimivo primerjati s tistim iz L.2000.

PS. Ker sem bolj šlosar me lahko komot tikaš. :))
Imam šole,toda sem bil v službi cela tri leta še v soc raju, nato pa sem imel dovolj bedakov ki niso imeli pojma, pa sem doma nadaljeval obrt.
Ker sem izjemno radoveden, je moj luksus top 14" ultrabook ki je povsod z menoj.
www.eles.si/trzni-podatki

Tukajle maš.

Moraš pa malo poklikat, ker ne naredi direktnega linka
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2755268] 28.01.19 22:01 · odgovor na: BorutHocevar (#2755264)
Odgovori   +    4
[hocevarb]
> [PyotrNovak]
> Zgovorna mi je tudi grmeča tišina avtorja, ki ne navede proti podatkov.

Če z avtorjem mislite name... Včeraj in v soboto sem brskal za informacijami. Navedel sem dva energetika, direktorja RWE in predsednika največjega energetskega združenja, ki ga podpirajo top 4 (RWE, E.ON, Vattenfall in EnBW). Kar sta povedala, sem zapisal. Drugih energetikov nisem našel, seveda pa dopuščam možnost, da sem kaj spregledal. Nimam, denimo, naročnine na FAZ.

Navedel sem tudi, kaj sta povedala ministra za energijo in finance. Drugih politikov, nevladnikov in ostalih nisem navajal.

Mislim, da sem zbral večino razpoložljivih informacij, relevantnih za slovensko gospodarsko javnost, kamor vključujem tudi tehnike.

Pričakujemo lahko, da bomo v prihodnjih dneh, tednih (in letih) dobili tudi druge informacije, po katerih sprašujete. Nenazadnje šteje dokument prek 300 strani, poleg tega bodo zdaj pripravljali zakonodajna gradiva in verjetno še kaj lobirali.

Drugih informacij ta hip nimam. Lahko ponovim le osebni vtis. Za gospodarstvo se mi zdi pomembno dvoje:
1.Premog nameravajo nadomeščati s plinom, pri tem pa narediti čim več plina doma.
2.Ustvariti želijo čim bolj predvidljivo investicijsko okolje in tako spodbuditi zasebni sektor k vlaganjem v razvoj tehnologij, ki bodo olajšale Energiewende 2.0.

Proces pa me zelo zanima, tako kot vas, in ga bom radovedno spremljal.

> PS. Pred enim letom so ure na onrežno frekvenco zaostajale, ker je padla na 48 ali celo 47HZ. Zelo verjetno so takrat nemški zelenjavarji sesali štrom iz vse EU, zaradi suše pa so morali pripirati francoske atomske. Uradno pa je bila kriva neka kosovska elektrarna.

Ni res. Težave s frekvenco so bile lani marca oe.finance.si/886496...a-vasa-ura jedrske elektrarne pa so ustavljali konec julija in avgusta oe.finance.si/893708...-nuklearko
Od je bodo Nemci dobili lasten plin?

Fižol, krave......????

Ga pa lahko dobijo z uplinjanjem premoga, kar je "nova doktrina".
Obstajajo celo pritiski na zakonodajalce, da bi prpovedali klasično kurjenje prmoga (na rešetki ali v fluidnem sloju)...in dopustili samo uplinjanje.

PS Taki pilot projekti tečejo tudi pri nas (uplinjanje lesa, smeti recimo).

PPS So pa stranski produkti uplinjanja "živ hudič..tako so strupeni" Kdor bo to zadovoljivo rešil je našel sveti gral.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2755272] 28.01.19 22:24 · odgovor na: 0513ANITO (#2755268)
Odgovori   +    0
[0513ANITO]
Od je bodo Nemci dobili lasten plin?

Fižol, krave......????
V članku sem napisal, kaj je o tem povedal vodja združenja energetskega in vodnega gospodarstva BDEW Stefan Kapferer: »Dogovor je začrtal jasno sliko prihodnjega zagotavljanja energije: hitro rastoč delež obnovljivih virov, podprt s plinskimi zmogljivostmi. Takšna energetska oskrba bo postopoma postajala podnebno vse bolj prijazna z uporabo tehnologij P2G.«
siap sporočil: 2.195
[#2755273] 28.01.19 22:40 · odgovor na: 0513ANITO (#2755268)
Odgovori   +    4
Najvec elektrarn s seziganjem smeti in drugih odpadkov imajo v VB, se mi zdi da jih po programu morajo zgraditi 25-30 do l. 22. gl. izvajalec je Hitachi ob asistenci Alstoma oz. tistega dela, ki ga je pojedel siemens in kegelec.
Prav od teh fantov se da slisati domacijske(koruptivne) zgodbe iz Slo. rovt.

lepa debata
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2755275] 28.01.19 23:10 · odgovor na: BorutHocevar (#2755264)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: PyotrNovak 28.01.2019 23:14
SPET sanjajo.
1. Sicer je precej podočij primernih za fracking plina, toda to je v Nemčiji - Mission impossible.
2. Ruski plin: Ko putin reče skoči, oni lahko samo vprašajo: Kako visoko? Kar CCCP z armado ni zmogla, bo naslednici samo padlo v naročje.

Torej glede na to da NI ŠE NOBENIH baterijskih kapacitet, bodo morali postavit ENORMEN backup na plin?

Minister v TEJ vladi je prav tako kredibilen kot cigo ki pravi da noče bakra. Ehrlichkeit - pozabljena nemška beseda.

Še vedno se mi ta plan zdi: Hihgway to Hell.

Bom izredno vesel, če se motim.

Varne vetrnice. Par ta velikih je že padlo na križ. Kako je z utrujenostjo material se bo videlo žez leta. Takole na hitro se NE spomnim tako hudo obremenjenih enostansko vpetih nosilcev, pod stalnimi naključnimi obremnitvami: smer in amplituda vetra + nihanja lopat in stolpa.
Za češnjico pa še ekstremno obremenjene reduktorje z par sto litri olja, ki mora disipirati kar nekaj procentov imenske moči, hitro prideš na 100-200kw toplote. Zato tudi požari niso prav nič nenavadni.

Padli heroji:
www.google.com/searc...3&dpr=1.82

Goreči heroji:

www.manager-magazin....926-2.html
Mar 17, 2015 - Windenergie in der Kritik Die fünf größten Risiken der Himmelsstürmer ... Brennende Windkraftanlage in Schleswig-Holstein: Technische ...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2755277] 28.01.19 23:31 · odgovor na: PyotrNovak (#2755275)
Odgovori   +    1
[PyotrNovak]
SPET sanjajo.
1. Sicer je precej podočij primernih za fracking plina, toda to je v Nemčiji - Mission impossible.
2. Ruski plin: Ko putin reče skoči, oni lahko samo vprašajo: Kako visoko? Kar CCCP z armado ni zmogla, bo naslednici samo padlo v naročje.
Andrew Walker, potpredsednik največje ameriške kompanije za izvoz LNG v Evropo "Cheniere Energy" je izjavil, da EU mora računati na ruski in ameriški LNG. Do leta 2035 se bo delež ruskega plina zvišal do 42% potreb EU, pričakuje pa, da se bo zvišal tudi ameriški delež. Američani naj bi prodali do 115 milijonov ton, v letu 2018 pa so prodali 50 milijonov ton. Torej, Evropa po potrebovala ruski in ameriški plin.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2755286] 29.01.19 06:38 · odgovor na: siap (#2755273)
Odgovori   +    1
[siap]
Najvec elektrarn s seziganjem smeti in drugih odpadkov imajo v VB, se mi zdi da jih po programu morajo zgraditi 25-30 do l. 22. gl. izvajalec je Hitachi ob asistenci Alstoma oz. tistega dela, ki ga je pojedel siemens in kegelec.
Prav od teh fantov se da slisati domacijske(koruptivne) zgodbe iz Slo. rovt.

lepa debata
Ne gre za sežiganje smeti....
Pač pa za uplinjanje....

Popolnoma različna tehnika/tehnologija.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2755287] 29.01.19 07:05 · odgovor na: PyotrNovak (#2755275)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
SPET sanjajo.
1. Sicer je precej podočij primernih za fracking plina, toda to je v Nemčiji - Mission impossible.
Kot sem zapisal v članku, računajo predvsem na proizvodnjo vodika.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2755299] 29.01.19 08:27 · odgovor na: PyotrNovak (#2755275)
Odgovori   +    2
[PyotrNovak]
Za češnjico pa še ekstremno obremenjene reduktorje z par sto litri olja, ki mora disipirati kar nekaj procentov imenske moči, hitro prideš na 100-200kw toplote.
Reduktorji ali multiplikatorji?
1357 sporočil: 7.095
[#2755305] 29.01.19 08:45
Odgovori   +    3
Odgovor na to to vprašanje je lahko samo eden, nemci so z rusi skelnili dogovor, ki še ni bil javnom obelodanjen, o trajni dobavi enormnih količin zemljskega plina ker je edini alternativni energent ob nemških dejstvih ( zapiranje TE na premog, zapiranje nukleark) zemeljski plin. Logična posledica tega dogovora so pa dodatni severni toki ( trenutno v izgradnji dvojka, v fazi projektiranja trojka). Tako se tudi geopolitična slika sestavlja skupaj, kakšne spremembe in posledice bo pa prinesla bomo pa lahko opazovali v naslednjem desetletju, dveh.

Strani: 1 2