Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.870
Zadnja sprememba: najobj 25.01.2019 14:21
[hocevarb]
> [0913BELEK]
> Fantje, na vsak renewable Borutov članek isti komentarji. Me spominjate na tista dva grumpyja na balkonu Muppet showa. Isto so znalci verjetno komentirali 100 let nazaj, ko so na ceste polne konjskih vpreg prihajali prvi avtomobili...
>
> www.ofgem.gov.uk/dat...-source-gb
Hvala za tale post. Vest se mi zdi zanimiva, ker mi je odprla vrsto vprašanj. Špansko-nemška firma zagotovo ni za primerjavo slučajno izbrala L'poola. Pa ne samo zaradi naravnih danosti.

V UK so uspešno izgnali premog, imajo pa vse več težav z izgradnjo nukleark. Zadnje tedne se jim zatika še izgradnja v Walesu. Z zanimanjem bom spremljal, kakšne rešitve bodo iskali. Veter bo morda bolj zanimiv, kot je kazalo doslej.
... čuj, Borut ... evo, ker vidim, da si zelo navdušen nad novo tehnologijo in ker je oni tukaj zgoraj za primerjavo omenil čase 100 let nazaj, ko so na ceste polne konjskih vpreg prihajali prvi avtomobili, me zanima, kje ti vidiš možnost za "napredek" vetrnih elektrarn, razen da vedno bolj povečuješ površino lopatic, ki pa imajo skupaj z vetrom svoje fizične omejitve ...

P.S.: primerjava vetrnih in "klasičnih" elektrarn je približno tako, kot če bi danes iz avtomobilov šli nazaj na konjske vprege, ko si hitrost prevoza lahko povečeval zgolj s številom vpreženih konj, ki so imeli fizično omejitev ene konjske moči ...