Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-124722 sporočil: 1.067
Mediji naj raje nehajo objavljati ankete in mu pumpati popularnosti z všečnimi floskulami in ga raje vprašajo, kdaj misli začeti s kakšnimi resnimi reformami. V proračunu za 2019 jih ni videti ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2753854

Strani: 1

0730ULtra3 sporočil: 1.464
Preveč pričakuješ od slovenskih novinarjev.
1011Arist sporočil: 1.044
[0612LESKO]
Mediji naj raje nehajo objavljati ankete in mu pumpati popularnosti z všečnimi floskulami in ga raje vprašajo, kdaj misli začeti s kakšnimi resnimi reformami. V proračunu za 2019 jih ni videti ...
Teh nekaj flosku "resnimi reformami" je povsod naokoli.Oprosti, ker sem izbral prav tebe, pa vendar me zanima, kaj to je zate?

Reforma - preoblikovanje, kot izraz se v politiki uporablja za trajnejšo strukturno spremembo, ki jo podpreš z zakonom. Spremembe dodeljenega med ministrstvi (gor ali dol) v proračunskem dokumentu niso reforma.

Torej ti se zavzemaš za resno prerazdeljevanje ustvarjenega, ker ti sedanji sistem ni všeč.

Po drugi strani je sedanji sistem v nekem ravnotežju, ki kaže napredek BDP, razdolževanja države, zaposlenosti, življenske ravni, obnova cest ...kar pomeni da imajo pri taki razdelitvi vse skupine nekaj od ustvarjenega BDP.

To te očitno ne zadovoljuje, ti bi eksperimentiral z resnim prerazdeljevanjem.
Ti se zavzemaš v prispodobi za to, da vodeči avto formule ena pokličeš v bokse, da boš malo zamenjal krilca, volan ...

Skratka po moje to pomeni zavzemanje za resne reforme.
Zanima pa me, kot sem napisal že na začetku, kaj pomenijo resne reforme zate.

Strani: 1