4 min
Aktivno v zaščito omrežij in odjem električne energije
26 min
Električna (moto)mobilnost pri BMW ima nov, a drag obraz
55 min
GEN-I v novo izdajo zelenih obveznic: kakšni so njegovi finančni načrti 1
1 ura
Mercedes s prenovo razreda G še izboljšal in olajšal terensko vožnjo
1 ura
Odstopil šef T-2 1
2 uri
Tako se dela posel v kmetijstvu (PRO)
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
3 ure
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 3
4 ure
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
5 ur
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
5 ur
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
5 ur
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
5 ur
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
6 ur
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
6 ur
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
6 ur
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
8 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
11 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
11 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
Zadnja sprememba: sopranos 21.01.2019 09:10
[Gustl]
> [sopranos]
>
> Netflix izven ZDA je porazen. Bistveno manjši izbor vsebin. V Sloveniji je pa še za eno stopnjo slabši.

Jaz imam nemskega pa je kar OK. Res pa je, da ne poznam razlike z ameriskim ali slovenskim.
flixed.io/netlfix-li...und-world/

Razlika je malo več kot 2.000 naslovov oz. nemška knjižnica je cca. 40% manjša od ameriške.
> Do Evrope se obnašajo res mačehovsko. Pravzaprav me preseneča, da toliko Evropejcev pristaja na ta drugo oz. tretjerazredni status.

No, tule je treba se kaksno spremenljivko dodat in upostevat, da govorimo o podjetju, ki ima za cilj dobičkonosnost (kar uspešno skrivajo :) in ne "svet je pravičen".
Seveda svet ni pravičen. Ampak danes imamo internet in lahko bistveno lažje primerjamo ponudbe. In če vidiš, da za isti denar dobiš manj, potem je seveda na tebi ali se boš pustil tako nategovati. Še zlasti zato, ker je tudi ob isti ceni, za revnejše države relativni dražje.
V Evropi imajo slabšo konkurenco.
To je res.
V Evropi imamo drugačen okus in morajo dodatno investirat.
To je marketinški bullshit. Daj mi celo knjižnico, pa slovenske podnapise, pa bom potem že jaz izbral kaj hočem gledati. Lahko tudi samo angleške podnapise. Stroški tega so res minimalni.
V Evropi so lahko locene avtorske pravice.
Ta del imaš verjetno prav. Je pa vprašanje ali so cene avtorskih pravic v Evropi višje kot v ZDA.
V Evropi je veliko jezikov, kar je produkcijsko drago.
...
Ja, logično, da ne bodo šli delati serije v slovenskem jeziku. Ampak tudi pri Nemčiji recimo, kaj jim brani, da ne vključijo v zbirko cele ameriške knjižnice? Naj dajo podnapise. Ok, mora imajo Nemci kakšno butasto zahtevo za sinhronizacijo. To je že dražje, pa tudi uniči lahko samo percepcijo serije, če se tega ne naredi dobro. Ampak v državah kot je Slovenija, pa res ne bi smelo biti ovir.

Saj Netflixa ne bodo naročale stare mamce, ampak ljudje, ki so malo bolj tehnološko cešči in ki poznajo tudi kakšen drug jezik poleg slovenščine ali jezikov bivše juge.

Mi je pa tale recenzija teh zadev dokaj dobra: tehnozvezdje.si/netf...enem-letu/