Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[FIN-311684]
Jaz sem ga kar odjavil, imel se občutek, da v Sloveniji dobim manj kot v drugih zahodnih državah, mogoče pa se le znajdel nisem dobro, sicer, na računalniku je geslo kar shranil, na televizorju pa sem vsak drugi, tretji dan moral vpisovati ime in geslo, dvakrat, trikrat pa tudi tisto dolgo "klobaso" za resetiranje. Ostal sem naročen na HBO.
Netflix izven ZDA je porazen. Bistveno manjši izbor vsebin. V Sloveniji je pa še za eno stopnjo slabši. Do Evrope se obnašajo res mačehovsko. Pravzaprav me preseneča, da toliko Evropejcev pristaja na ta drugo oz. tretjerazredni status.

Isto velja za Apple in podobne.

Evropejci čisto preveč idealiziramo ZDA in nekritično konzumiramo njihove proizvode.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2753695

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
Se par let Vestagerce et Co, pa nas bodo odklopili.
SVOJEGA NIMAMO, NA TUJE NABIJAMO DAVKE.

Koliko dobrih EU filmov se spomis zadnjih par let? Pa ne zahojene drame, da si potem se cel teden slabe volje. Film JE zabava, NE zatiranje samega sebe. Drame imam jaz cez glavo v poslu.

Poskusi narocat iz Amzon.de. Velik del firm NE posilja v slovenijo. WTF? A ste normalni??
Iste stvari iz US pa brez problema. EU zostaja da se kar kadi. Jeseni je Fujitsu zaprl zadnjo tovarno racunalnikov....

Apple. Cena je problematicna samo za reveze. Odgovor poslovne partnerke: "Saj vem da preplacam, toda cel sistem enostavno DELA. Jaz nimam casa brskat po netu kako priklopit range extender. Prinesem ga domov vklopim, se skonfigurira in to je to"

Sicer pa EU NIHCE ne prepoveduje postavit konkurence US velikanom. Toda za to bi bilo treba popolnoma spremenit gospodarsko filozofijo. SOZIAL se v nobeni povzavi ni deloval na dolgi rok.

Cakam na veselico ko bodo iz US ponudili poceni satelitski internet. Saj si bodo birokratki ruvali lase pred kamero. Bodo prepovedali povezavo, obdavcili? Kako?
Gustl sporočil: 13.625
[sopranos]

Netflix izven ZDA je porazen. Bistveno manjši izbor vsebin. V Sloveniji je pa še za eno stopnjo slabši.
Jaz imam nemskega pa je kar OK. Res pa je, da ne poznam razlike z ameriskim ali slovenskim.
Do Evrope se obnašajo res mačehovsko. Pravzaprav me preseneča, da toliko Evropejcev pristaja na ta drugo oz. tretjerazredni status.
No, tule je treba se kaksno spremenljivko dodat in upostevat, da govorimo o podjetju, ki ima za cilj dobičkonosnost (kar uspešno skrivajo :) in ne "svet je pravičen".

V Evropi imajo slabšo konkurenco.
V Evropi imamo drugačen okus in morajo dodatno investirat.
V Evropi so lahko locene avtorske pravice.
V Evropi je veliko jezikov, kar je produkcijsko drago.
...
najobj sporočil: 31.870
[sopranos]
> [FIN-311684]
> Jaz sem ga kar odjavil, imel se občutek, da v Sloveniji dobim manj kot v drugih zahodnih državah, mogoče pa se le znajdel nisem dobro, sicer, na računalniku je geslo kar shranil, na televizorju pa sem vsak drugi, tretji dan moral vpisovati ime in geslo, dvakrat, trikrat pa tudi tisto dolgo "klobaso" za resetiranje. Ostal sem naročen na HBO.
Netflix izven ZDA je porazen. Bistveno manjši izbor vsebin. V Sloveniji je pa še za eno stopnjo slabši. Do Evrope se obnašajo res mačehovsko. Pravzaprav me preseneča, da toliko Evropejcev pristaja na ta drugo oz. tretjerazredni status.

Isto velja za Apple in podobne.

Evropejci čisto preveč idealiziramo ZDA in nekritično konzumiramo njihove proizvode.
... čuj, mene pa bolj preseneča, da toliko Evropejcev sploh pristaja na drugo oz. tretjerazredne sranje, ki ga - razen redkih izjem drugega niti ne more - Netfilx ponuja, starejše kvalitetne filme pa si je vsak itak že "stokrat" pogledal ...

P.S.: če Netflix navdušence zaradi ponudbe filmske produkcije in video igric še mogoče nekako razumem, pa niti približno ne razumem tistih ljudi, ki Netflix primerjajo z "normalno" TV produkcijo ...
bc123a sporočil: 48.253
[sopranos]
> [FIN-311684]
> Jaz sem ga kar odjavil, imel se občutek, da v Sloveniji dobim manj kot v drugih zahodnih državah, mogoče pa se le znajdel nisem dobro, sicer, na računalniku je geslo kar shranil, na televizorju pa sem vsak drugi, tretji dan moral vpisovati ime in geslo, dvakrat, trikrat pa tudi tisto dolgo "klobaso" za resetiranje. Ostal sem naročen na HBO.

Netflix izven ZDA je porazen. Bistveno manjši izbor vsebin. V Sloveniji je pa še za eno stopnjo slabši. Do Evrope se obnašajo res mačehovsko. Pravzaprav me preseneča, da toliko Evropejcev pristaja na ta drugo oz. tretjerazredni status.

Isto velja za Apple in podobne.

Evropejci čisto preveč idealiziramo ZDA in nekritično konzumiramo njihove proizvode.
Eh? Ameriski netflix je ameriski proizvod, jaz ga konzumiram in je super. Je pa res, da rabis skoraj inzenirsko diplomo za urediti tako, da lahko udobno gledas v sloveniji.

Netflix v sloveniji nima ponudbe, zato ker se ponudniki vsebin lepo zmenijo z monopolisti tipa PopTV, da dobijo ekskluzivne pravice in zakasnjeno predvajanje. Tako da lepo pritozbe posljite na Kranjcevo.

Strani: 1