Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[FIN-311684]
Vlada premierja Marjana Šarca se je kot za šalo dogovorila s sindikati, je na začetku pogovora z Mrakom ugotovil Dnevnikov novinar. Tako je, za MesecŠarčevo vlado je vse šala. Zaposlenim v javnem sektorju so za šalo dali 400 milijonov, upokojencem so za šalo dali nekaj sto milijonov, kulturni proračun je za šalo višji za nekaj 10 milijonov, za drugi tir bo država očitno za šalo dala pol milijarde, kot za šalo bo vlada zaposlila nekaj deset tisoč ljudi v javnem sektorju, Cerarjeva Kolarjeva je za šalo dala zdravnikom sto milijonov, policisti so za šalo dobi nekaj sto milijonov...Šarec še vedno misli, da je Serpantinšek in se še naprej šali.
Večina pokazateljev za Slovenijo je zaenkrat super. Kaj bo jutri in kakšne so resnične nevarnosti, pa nikogar ne zanima. Če zaposlenost upade za 50.000-100.000 ljudi, bodo imele vse blagajne hude probleme.
Če bi Janša v mandatu, ki ga ni zaključil kot za šalo dal nekaj milijard javnem sektorju bi bil še vedno predsednik vlade in bi v štrukljastih šolah visele njegove slike pa tega kot odgovoren politik ni naredil, sprejel je Zujfe, obdržal privarčevani denar v gospodarstvu in rešil Slovenijo ter postavil temelje sedanji rasti BDP. Seveda, tisti, ki se napajajo iz proračuna in prispevkov imajo drugačno mnenje. Sicer, tudi Mrak ugotavlja, da smo pred novo krizo v slabšem položaju kot prej, lahko dodamo le, da nas čakajo boleči Zujf 2, 3, 4, 5...10.
Pred novim ZUJF-om bodo naprej dobili 25% DDV, pa 25% davek na dobiček pravnih oseb, pa še višje davke na "luksuz" itd. Šele ko to ne bo delovalo bo sledil ZUJF. Tako, da bo v tem smislu to popolna nevihta.

Da smo se nekako vrnili raven zaposlenosti iz leta 2008 smo potrebovali 10 let.

Samo z butastim (99% verjetnostjo, da je bila zadaj korupcija) načinom prodaje NKBM in NLB smo izgubili vsaj 500 milijonov EUR.

Glede na to, da je javni sektor v Sloveniji v bistveno močnejši poziciji kot zasebni, je večja verjetnost, da se bodo zasebna podjetja in prebivalci še bolj pospešeno selili v tujino.

Kar vliva upanje je to, da so posamezniki in podjetja danes bistveno bolj previdna kot so bila leta 2008. In bodo zato v tem poglede še toliko bolj ranljiva za razne gangsterske posege v njihovo premoženje preko višjih davkov.