Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-191845 sporočil: 961
V enem delu ste dobro napisal naj starejši prodajo premoženje da si lahko zadovljijo vsaj nekaj standarda vključno za domove. Popolnoma jasno, če nimaš sam in nimajo otroci za pomoč potem je posledica prodaja premoženja, ne pa da država daje še miloščino če prav imate premoženja do 100.000,00€. Država tukaj nastopi šele če nimaš premoženja, če pa sem premoženje zapravil pa me tukaj naj koklja v rit brcne in naj životarim kakor vem in znam, le bolan ne smem biti. Meni mora biti popolnoma vseeno za otroke, tako kot je bilo mojim staršem zame po nekem 25 letu mladosti. Že danes pa sem otrokom povedal da če bom dementen ali nekaj temu podoben me naj dajo kar v dom, finance bom črpal iz premoženja ki ga imamo ali pa se naj med sabo zmenijo kako mi bodo doplačevali razliko. Seveda ni v vseh primerih enako in najslabše jo odnese upokojenec brez otrok. Veliko različnih primerov z različnimi težavam.
Šele primer dobro vodene države bo del današnjih težav odpravil čez nekako 20 let. Priporočam da si ogledate madžarsko nadaljevanko ZLATO ŽIVLJENJE (3 sezone) da se vam mal posveti kako tudi pri nas to gre in kam nas to pelje.
Uživajte življenje dokler ga lahko.