Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Delo: DUTB grozi izvršba zaradi 6000 evrov

Strani: 1

anon-191845 sporočil: 961
[#2753538] 18.01.19 09:47
Odgovori   +    0
Spet po domače, vzemi tistemu ki ima več in ne glede na stroškovni delilnik. Ne zagovarjam v tem primeru nobenega, se mi pa zdi da se je novinar ujel v zanko prijatelja.
Opomba - upravnik je dolžan poravnati znesek izvajalcu za opravljeno naročeno delo (vedno pri takih delih so dodatna dela, ki se pokažejo šele pri odpiranju strehe in kam voda potuje), nato pa izvesti tožbo naprej do DUTB, če ne plača svojega deleža.
anon-394991 sporočil: 252
[#2753576] 18.01.19 12:10 · odgovor na: anon-191845 (#2753538)
Odgovori   +    1
[FIN-353404]
Spet po domače, vzemi tistemu ki ima več in ne glede na stroškovni delilnik. Ne zagovarjam v tem primeru nobenega, se mi pa zdi da se je novinar ujel v zanko prijatelja.
Opomba - upravnik je dolžan poravnati znesek izvajalcu za opravljeno naročeno delo (vedno pri takih delih so dodatna dela, ki se pokažejo šele pri odpiranju strehe in kam voda potuje), nato pa izvesti tožbo naprej do DUTB, če ne plača svojega deleža.
Ne oporekam tvojim navedbam, vendar je nauk tega članka jasen. Ne posluj ali kopuj nepremičnin, kjer so lastništva takšna kot so, ker boš imel samo škodo. Tudi delilnik stroškov in sistem briga me saj meni ne zamaka ali pa streha ni od vseh, čeprav pokriva celotni objekt je samo del primerov, kateri dokazujejo, da je še v Sloveniji daleč od pravnega reda in ureditve nepremičninskega trga.

Zato tukaj vidim, da tisti, kateri bi morali dajati vzgled izrabljajo korupcijo v sodstvu in potem morajo oškodovanci z doatnimi stroški terjati povzročeno škodo nazaj. To samo dokazuje kje smo.

Ko pa se v poslovanje apusti nekdo, kateri hoče imeti čiste račune in transparentne pa naleti nato, da bo moral stvari reševati z kuvertami ali podkupovanji, kar celo sistem to omogoča.
murje sporočil: 5.120
[#2753577] 18.01.19 12:18
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: murje 18.01.2019 12:28
BLIŠČ IN BEDA

Tudi v tem primeru se je pokazala vsa beda obstoječega sistema, pri katerem so razvidne razpoke v okviru Stanovanjskega zakona in njegovih prepotrebnih spremembah, pomanjkljivih pravicah lastnikov stanovanjskih objektov in njihovi nemoči ter iznajdljivosti upravnikov objektov. Ko pogledate obračun in njihov seznam stroškov, ki jih upravnikom plačujemo mesečno, potem vam bo jasno vse.
www.pisrs.si/Pis.web...d=ZAKO2008
www.zps.si/index.php...jski-zakon
www.gzs.si/pripone/2...ravice.pdf
www.mop.gov.si/si/de..._odgovori/
www.uradni-list.si/g...bina/93454
www.ip-rs.si/fileadm..._stavb.pdf
www.slonep.net/stori...irect=9046
www.delo.si/novice/s...nikov.html
www.dnevnik.si/1042765906
predlagam.vladi.si/w...rememb.pdf
www.mop.gov.si/si/za...ski_zakon/

Strani: 1