Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek 8 zgodb uspešnih Slovencev v tujini

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

spiderman sporočil: 1.741
[Glavni forum] Tema: 8 zgodb uspešnih Slovencev v tujini
[#2752874] 15.01.19 07:18 · odgovor na: sopranos (#2752860)
Odgovori   +    21
Zadnja sprememba: spiderman 15.01.2019 07:23
[sopranos]
Saj ti podatki so javno dostopni. Največ je priseljencev iz BiH, potem pa so Srbija, Makedonija, Kosovo, Hrvaška itd.

Problem, ki ga v bistvu povzema tudi ta članek je, da naši top kadri v Sloveniji nimajo možnosti prosperirati in se razvijati, ker mi smo družba, ki se ukvarja z revščino, ne z bogatenjem. In ti kadri so tukaj že tako manj plačani, potem pa jim še država sorazmerno več vzame. In ko združiš vseprisotno in vsemogočno birokracijo, visoke davke in amaterizem, potem je jasno, da se Slovenci izseljujejo.

Sem se bodo priseljevali predvsem tujci iz revnih držav. Pa še to ne najboljši, ampak drugi ali tretji tir.
Se strinjam samo, če novinar oz. družbeno-politični delavec napiše članek na to temo, naj predstavi več podatkov. Ne samo tistih, ki nebi utegnili vznemirjati izumirajočega avtohtonega prebivalstva.
.
Saj to mi je tudi jasno kakšni profili odhajajo in kakšni prihajajo - katastrofalen rezultat naših politikov od leta 1991 - gospodarstvo z nizko dodano vrednostjo, preobsežen in preplačan JS itd... ...in to je TRAGEDIJA pred katero si vsi zatiskajo oči.
.
Dejstvo je še, da delavci, ki iz ex. Yu, ki bi utegnili zasesti nižje plačnana mesta Slovenije itak, da ne dojemajo, kot pred 30 leti, za neke vrste razširjeno domovino - tukaj bodo samo, do prve prilike iti severno za dvojno plačo. Povsem logično in legitimno.
.
In, koliko 50%?, našega gospodarstva, ki ustvarja premajhno dodano vrednost, da bi "navadnega" delavca lahko plačalo tako kot v AT, bo lahko samo zaprlo vrata...
.
Treba se bo sprijazniti, da smo pač revna država in malo prilagoditi svoj standard na dol + za začetek izenačiti šplače v gospodarstvu in JS, potem jih pa spraviti na normalni nivo, kjer bodo plače v gospodarstvu višje, kot v JS.
Brez tega bo ta, sicer zelo lep košček ozemlja med Jadranom in Alpami, samo ena solzna dolina...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2752874

Strani: 1

shevchenko sporočil: 21.898
[Glavni forum] Tema: 8 zgodb uspešnih Slovencev v tujini
[#2752876] 15.01.19 07:34 · odgovor na: spiderman (#2752874)
Odgovori   +    6
Treba se bo sprijazniti, da smo pač revna država in malo prilagoditi svoj standard na dol + za začetek izenačiti šplače v gospodarstvu in JS, potem jih pa spraviti na normalni nivo, kjer bodo plače v gospodarstvu višje, kot v JS.
Se strinjam, delodajalci lahko komot zacnejo visati place v zasebnem sektorju.
najobj sporočil: 31.909
[Glavni forum] Tema: 8 zgodb uspešnih Slovencev v tujini
[#2752965] 15.01.19 15:25 · odgovor na: spiderman (#2752874)
Odgovori   +    1
[spiderman]
> [sopranos]
> Saj ti podatki so javno dostopni. Največ je priseljencev iz BiH, potem pa so Srbija, Makedonija, Kosovo, Hrvaška itd.
>
> Problem, ki ga v bistvu povzema tudi ta članek je, da naši top kadri v Sloveniji nimajo možnosti prosperirati in se razvijati, ker mi smo družba, ki se ukvarja z revščino, ne z bogatenjem. In ti kadri so tukaj že tako manj plačani, potem pa jim še država sorazmerno več vzame. In ko združiš vseprisotno in vsemogočno birokracijo, visoke davke in amaterizem, potem je jasno, da se Slovenci izseljujejo.
>
> Sem se bodo priseljevali predvsem tujci iz revnih držav. Pa še to ne najboljši, ampak drugi ali tretji tir.
Se strinjam samo, če novinar oz. družbeno-politični delavec napiše članek na to temo, naj predstavi več podatkov. Ne samo tistih, ki nebi utegnili vznemirjati izumirajočega avtohtonega prebivalstva.
.
Saj to mi je tudi jasno kakšni profili odhajajo in kakšni prihajajo - katastrofalen rezultat naših politikov od leta 1991 - gospodarstvo z nizko dodano vrednostjo, preobsežen in preplačan JS itd... ...in to je TRAGEDIJA pred katero si vsi zatiskajo oči.
.
Dejstvo je še, da delavci, ki iz ex. Yu, ki bi utegnili zasesti nižje plačnana mesta Slovenije itak, da ne dojemajo, kot pred 30 leti, za neke vrste razširjeno domovino - tukaj bodo samo, do prve prilike iti severno za dvojno plačo. Povsem logično in legitimno.
.
In, koliko 50%?, našega gospodarstva, ki ustvarja premajhno dodano vrednost, da bi "navadnega" delavca lahko plačalo tako kot v AT, bo lahko samo zaprlo vrata...
.
Treba se bo sprijazniti, da smo pač revna država in malo prilagoditi svoj standard na dol + za začetek izenačiti šplače v gospodarstvu in JS, potem jih pa spraviti na normalni nivo, kjer bodo plače v gospodarstvu višje, kot v JS.
Brez tega bo ta, sicer zelo lep košček ozemlja med Jadranom in Alpami, samo ena solzna dolina...
... čuj, ne se sekirat, ker itak ne bomo dolgo ... khmm, namreč brez svojih zdravnikov bomo hitro pocrkali ...

P.S.: glede na tole www.finance.si/89434...otne-liste modrovanje, so zdravniki itak samo za konkurenčne, mi nekonkurenčni pa lahko plačujemo njihov študij ...

Strani: 1