Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Nakup srebra v papirnati obliki

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-186196 sporočil: 2.052
[Borza] Tema: Nakup srebra v papirnati obliki
[#2752629] 12.01.19 21:54 · odgovor na: anon-486862 (#2752471)
Odgovori   +    1
se opravicujem za kilav nasvet, sproti pozabljam da fantje nimate dostopa do nyse robe.

papirnato srebro. sem na hitro preveril par zadev in vecina je za en drek. predvsem dbs so muda od labuda, tega ne. ena opcija se mi zdi $zkb, je kar je, svoh likviden, gromozanski stroski... ampak pri pasivnem spilu bi moralo it skozi glede na projekcije:

www.zkb.ch/media/off...F_AA_e.pdf

www.teletrader.com/z...097764.pdf

(pazi na tabelo Fees and incidental costs).

bom v naslednjih dneh se malo natancneje to pogledal, cisto iz radovednosti, ker se mi zdi sick asimetrija med marketi.

pa bom se za alternativo elaboriral se fizicno srebro. najprej, v sloveniji se ti ga ne splaca kupovat. davek + provizija povrocita, da mora it gor 40%, da si breakeven. to je samomor delat.

finta pri fizicnem srebru je, da znotraj eu ni enotnega davka. vsaka drzava to po svoje fura. ti davki so cca 20%, kar je svinjsko. no, tu se ti zgodi estonija z nic davka. resno, 0% davka na srebro. poguglaj.


se lani sem imel idejo it osebno gor in se zalozit s 50 kg, skoraj sem ze kupil karto za talin. postopek gre tako, da se moras pri nakupu osebno pojavit, potem se vse dogovoris, oni ti potem zadevo prevzamejo v hrambo (razen ce mislis robo tovorit nazaj domov), za izhod pa zadosca klic po telefonu. no, v zadnjem momentu sem se enkrat preracunal vse skupaj in sem se odlocil da ne. ko das vse stroske notri v enacbo, se ne splaca.

se najboljsa racunica pri mojih parametrih je bilo tole:

www.amsterdamgold.co...ree-silver

zadeva ima smisel za tiste, ki preferirajo fizicno. in tudi v amsterdam je treba it osebno, ampak amsterdam je itak najbolj zmohten za biznis trip.

in tole je se moj izracun izpred par mesecev, ce bi sel v shopping v amsterdam, za idejo:

1k oz spot 12.690,00 €
1k oz amsterdam 13.035,00 €
razlika 345,00 €

vhodni stroski 335,00 €
provizija 35,00 €
pot 300,00 €

hramba na leto
1.25% * (1k oz + 21% vat) 197,15 €
21% vat 2.737,35 €
1k oz + 21% vat 15.772,35 €

buyback 98% spot price 12.774,30 €
razlika 260,70 €

skupaj stroski 1.137,85 €
stroski kot % vrednosti 8,23%

to analizo sem naredil 16. oktobra 2018. in danes bi bila najbrz podobna. v tem scenariju mora it cena gor dobrih 8%, da si breakeven.

ta amsterdam je po mojih izracunih najboljsa opcija za fizicno srebro. ergo glej iz tega vidika, ko se bos odlocal za papirnato: vse kaj je pod 8% od breakeven, se splaca.

gl.