Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-329690 sporočil: 305
[Endimion]
A si dal ti svoja starša postrellit? Da ti ne odžirata substance...

A če je zdravnik pivatnik je realni sektor... in je nekaj ustvaril (ti si mu pa plačal), če pa je v UKC, je pa parazit.....

Isuse...
Oprostita za vskok v vajino debato - lepo si ločil preferirano idelogijo od ekonomskega dejsta, da je zdravniška storitev storitev, ne glede na lastništvo.

Kaksno je tvoje mnenje o par let aktualni temi, t.i. dvoživkah v zdravstvu? Ker se mi zdi, da je stanje v državi tam vsaj enako ideološko, ko je zdravnik dopoldan v UKC še zdravnik, potem pa isti zdravnik popoldan pošast postane v privatni ordinaciji?

Sam sem nekaj debatiral zadnji dni, pa se mi zdi, da so vsi sogovorniki bili mnenja, da to pa kao res ne gre. Nihče pa ni brez kančka ideologije povedal zakaj, ena sogovornica je povedala, da t.i. dvoživka nekaj mladim jemlje, ne vem kaj ali zakaj, v glavnem...svašta.

Zadnji primer, ki je bil po novicah - nihče od 77 ljudi, ki so bili takrat v Celju poslani privatniku, se ne pritožuje. Storitev je bila torej bp in zaradi reakcije direktorice pravočasna ali vsaj z manj zamude. Whats the point torej? Formalizem pred človeka? Namesto pohvale za super rešitev zagate s crknjeno mašino, napad na direktorico? A je ona mogoče odgovorna za pomanjkanje zakonske regulacije v primeru okvare? Je kršila kak zakon? A ne bi tak zakon, ki bi njeno dejanje prepovedal, bil ravno tako ideološki?

Ne vem, kaj ti misliš, ne gre tu bolj za preferirano ideologijo, kot pa ekonomska dejstva? Tako kot pri dvoživkah, kot pri okvari stroja v Celju.