20 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
1 ura
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
1 ura
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
1 ura
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
14 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
16 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
16 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
18 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Nakup srebra v papirnati obliki

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-486862 sporočil: 3
[Borza] Tema: Nakup srebra v papirnati obliki
[#2752471] 11.01.19 20:40
Odgovori   +    0
čas vnosa: 11.01.19 19:17
Sem začetnik na področju investiranja. Imam neko svojo strategijo, ki bi jo rad preveril (z viškom denarja).

Rad bi kupil srebro (mogoče še kakšno drugo plemenito kovino) v papirnati obliki. Na nakup gledam bolj kot na investicijo. Ne mislim dnevno trgovati, kot to počnejo na Forexu.
Zanima me, kakšen način priporočate. Razmišljam, da bi odprl račun na interactive brokers. Ta posrednik se mi zdi ok, tudi ker bi v prihodnje kupil kak ETF ...

Skratka zanimajo, me vaša mnenja, izkušnje. So kakšne pasti, na katere moram biti posebno pozoren?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2752471

Strani: 1

crt sporočil: 27.121
[Borza] Tema: Nakup srebra v papirnati obliki
[#2752472] 11.01.19 20:49 · odgovor na: anon-486862 (#2752471)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 11.01.2019 21:02
[uztr]
Rad bi kupil srebro (mogoče še kakšno drugo plemenito kovino) v papirnati obliki. Na nakup gledam bolj kot na investicijo. Ne mislim dnevno trgovati, kot to počnejo na Forexu.
ooookej.... srebro sicer zna biti precej skakajoca zadeva (manicni mlajsi brat zlata), tako da bos verjetno po poti na preizkusnji glede tega namena.
Zanima me, kakšen način priporočate. Razmišljam, da bi odprl račun na interactive brokers. Ta posrednik se mi zdi ok, tudi ker bi v prihodnje kupil kak ETF ...
Skratka zanimajo, me vaša mnenja, izkušnje. So kakšne pasti, na katere moram biti posebno pozoren?
ib je naceloma fajn, so pa v zadnjem casu tezave. ne zaradi ib samega, temvec zaradi novih evropskih pravil (o dokumentih skladov), ki so menda bila potrebna zaradi zascite investitorjev in katerih prakticni pomen je, da se je mocno skrcil univerzum izven-evropskih etf, ki jih lahko kupis.

tako imamo zdaj eu-based investitorji manj izbire (vsebinsko manj pisana mnozica, kaksne vse usmeritve se dobi) in se ta je drazja (evropski etf imajo tipicno manj trgovalne likvidnosti in vecje spreade). hvala, res :)

mogoce ti bo dostopno tole www.wisdomtree.eu/en...cal-silver

gotovo bo slo tole: www.cefconnect.com/fund/PSLV

... ki pa je investicijska druzba, ne etf, torej je normalen pojav opazen diskont ali pribitek trzne cene napram vrednosti premozenja (kot vidis na linku).

preden se res spravis v to s taksnim pristopom, kot ga omenjas, pa v razmislek se enkrat poglej www.macrotrends.net/...year-chart -- za moje oci to pravi, da je srebro izrazito zadeva, kjer je treba misliti ne samo na pravocasen nakup, temvec tudi pravocasno prodajo in da je tezko z "usedem se in cas tako ali tako dela zame".
anon-186196 sporočil: 2.052
[Borza] Tema: Nakup srebra v papirnati obliki
[#2752481] 11.01.19 21:50 · odgovor na: anon-486862 (#2752471)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-186196 11.01.2019 22:00
bom povedal svojo izkusnjo. zacel sem podobno kot pravis.

najprej je bila dilema ali fizicno ali papirnato srebro.

analiza je pokazala, da se fizicno enostavno ne splaca. celo ce ga kupis v estoniji z nic % davka. enostavno prehuda razlika med prodajno in odkupno ceno je, v najboljsih scenarijih mora it roba gor za ene 7% da si breakeven. se je hujsi problem je, da pri fizicnem nimas kontrole nad izhodom. kot je crt omenil, je to precej volatilna roba, in zahteva dnevno spremljanje ko kontempliras izhod.

papirnato srebro. najbolj cisto papirnato srebro je etf z imenom $slv. visoko likvidno, dobro kolerira s spot akcijo. to priporocam.

www.etf.com/SLV

markets.cboe.com/us/.../book/SLV/

pozanimaj se glede dostopa. idealno je, da zaobides cfd robo. to obenem pomeni, da gres lahko samo long, kar pa mislim da te itak v startu zanima. ce mislis robo drzati dlje casa brez mesetarjenja, priporocam saxo bank. imajo visje prozizije od nizkocenovnih, ampak pri pasivnem spilu to ni bistveno.

to je naceloma to. no, se to bom dodal: mislim da je srebro v tem trenutku dobra odlocitev, ga spremljam ze eno leto in aktivno igram in trenutno imam 1/8 v srebru, pa mislim to podvojit v kratkem. trenutno je se zelo poceni. moje tehnicne projekcije so, da se mu bo vrednost v naslednjih dveh letih vsaj podvojila. to ni nasvet, tako sam igram.

gl.
anon-207617 sporočil: 6.899
[Borza] Tema: Nakup srebra v papirnati obliki
[#2752488] 11.01.19 22:10 · odgovor na: anon-486862 (#2752471)
Odgovori   +    3
[uztr]
Sem začetnik na področju investiranja. Imam neko svojo strategijo, ki bi jo rad preveril (z viškom denarja).
Jaz bi priporocil knjigo Fred Schwed: where are the customers' yachts. Bukvica letnik 1955, danes je princip isti, ceprav so orodja druga.

www.amazon.co.uk/Cus...0471770892

Na podlagi osebnih izkusenj bi dodal, da je skrajno neverjetno, da bos z investiranjem kadarkoli dobil tak donos, kot ce cas in denar investiras za pridobitev najboljse mozne zene, in takoj za tem najboljse mozne izobrazbe (dohtarske in drugih medicinsko povezanih, ce si malo bolj trde glave pa pac inzenirske). Potem je prsut in vino (sprotna potrosnja), potem pa morda srebro in vse ostalo :-)

pa vso sreco s papirnatim srebrom!
anon-486862 sporočil: 3
[Borza] Tema: Nakup srebra v papirnati obliki
[#2752543] 12.01.19 11:41 · odgovor na: anon-486862 (#2752471)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 12.01.19 09:52
Zgodovina cene srebra kaže, na očitne trende. Ko gre trgu vrednostnih papirjev slabo, gre plemenitim kovinam dobro. Imam občutek (tudi na podlagi finančnih kazalcev; P/E, P/B), da v naslednjem letu, dveh, vrednostni papirji ne bodo blesteli. Napovedi glede cen srebra so obetavne, cena je zmerna. Zame to pomeni, da grem v nakup.

Pravočasna prodaja je ključnega pomena. To se strinjam.

Jasno, da imam namen v čim krajšem času imeti čim večji dobiček. Ampak vseeno sem »konzervativen«. Ne pričakujem 100 % rasti, nočem kupiti »canabis« delnic, ker se mi zdijo preveč tvegane ... Skušam uporabljati zdravo kmečko pamet, ob zavedanju je moje znanje zelo(!) skromno.

Govorim o višku denarja in »pasivnem« vlaganju. To ne pomeni, da potem eno leto ne pogledam cen srebra, itak jih bom dnevno spremljal. Spremljal bom tudi ostale stvari in iskal priložnosti. Ampak ne 8 ur na dan. Po navdihu in času, ki ga bom imel. Včasih 5 min, drugič 2 uri.
anon-186196 sporočil: 2.052
[Borza] Tema: Nakup srebra v papirnati obliki
[#2752629] 12.01.19 21:54 · odgovor na: anon-486862 (#2752471)
Odgovori   +    1
se opravicujem za kilav nasvet, sproti pozabljam da fantje nimate dostopa do nyse robe.

papirnato srebro. sem na hitro preveril par zadev in vecina je za en drek. predvsem dbs so muda od labuda, tega ne. ena opcija se mi zdi $zkb, je kar je, svoh likviden, gromozanski stroski... ampak pri pasivnem spilu bi moralo it skozi glede na projekcije:

www.zkb.ch/media/off...F_AA_e.pdf

www.teletrader.com/z...097764.pdf

(pazi na tabelo Fees and incidental costs).

bom v naslednjih dneh se malo natancneje to pogledal, cisto iz radovednosti, ker se mi zdi sick asimetrija med marketi.

pa bom se za alternativo elaboriral se fizicno srebro. najprej, v sloveniji se ti ga ne splaca kupovat. davek + provizija povrocita, da mora it gor 40%, da si breakeven. to je samomor delat.

finta pri fizicnem srebru je, da znotraj eu ni enotnega davka. vsaka drzava to po svoje fura. ti davki so cca 20%, kar je svinjsko. no, tu se ti zgodi estonija z nic davka. resno, 0% davka na srebro. poguglaj.


se lani sem imel idejo it osebno gor in se zalozit s 50 kg, skoraj sem ze kupil karto za talin. postopek gre tako, da se moras pri nakupu osebno pojavit, potem se vse dogovoris, oni ti potem zadevo prevzamejo v hrambo (razen ce mislis robo tovorit nazaj domov), za izhod pa zadosca klic po telefonu. no, v zadnjem momentu sem se enkrat preracunal vse skupaj in sem se odlocil da ne. ko das vse stroske notri v enacbo, se ne splaca.

se najboljsa racunica pri mojih parametrih je bilo tole:

www.amsterdamgold.co...ree-silver

zadeva ima smisel za tiste, ki preferirajo fizicno. in tudi v amsterdam je treba it osebno, ampak amsterdam je itak najbolj zmohten za biznis trip.

in tole je se moj izracun izpred par mesecev, ce bi sel v shopping v amsterdam, za idejo:

1k oz spot 12.690,00 €
1k oz amsterdam 13.035,00 €
razlika 345,00 €

vhodni stroski 335,00 €
provizija 35,00 €
pot 300,00 €

hramba na leto
1.25% * (1k oz + 21% vat) 197,15 €
21% vat 2.737,35 €
1k oz + 21% vat 15.772,35 €

buyback 98% spot price 12.774,30 €
razlika 260,70 €

skupaj stroski 1.137,85 €
stroski kot % vrednosti 8,23%

to analizo sem naredil 16. oktobra 2018. in danes bi bila najbrz podobna. v tem scenariju mora it cena gor dobrih 8%, da si breakeven.

ta amsterdam je po mojih izracunih najboljsa opcija za fizicno srebro. ergo glej iz tega vidika, ko se bos odlocal za papirnato: vse kaj je pod 8% od breakeven, se splaca.

gl.
anon-486862 sporočil: 3
[Borza] Tema: Nakup srebra v papirnati obliki
[#2753067] 16.01.19 06:16 · odgovor na: anon-486862 (#2752471)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 15.01.19 19:52
Sem pričakoval še kakšno mnenje ...

Strani: 1