Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-297279 sporočil: 75
Zadnja sprememba: anon-297279 11.01.2019 11:29
[alek14]

Problem so razmere poleti/pozimi ne podnevi/ponoči. Podnevi/ponoči lahko rešujemo s črpalnimi hidro-elektrarnami.
Problem je torej proizvodnja poleti (Nemci občasno plačujejo francozom, da jo jemljejo - to je ekonomski uvoz) in odjem pozimi, ko obnovljivci nič ne delajo. Pozimi je cena elektrike na trgu visoka prav takrat, ko obnovljivci nič ne dajo od sebe. Nekdo, ki je na net meterigu poleti oddaja elektriko v zrak (dobesedno), pozimi pa mu jo moramo drugi plačati iz TEŠ6.

Zanimivo, da Nemci tudi te zavržene presežke štejejo v nacionalni statistiki kot proizvedeno obnovljivo energijo...

Ko obnovljivci ne dajo nič od sebe je cena energije najvišja. Če zapreš vse obnovljivce boš imel pa vse leto visoke cene. Namesto, da bi jim bil hvaležen, da imaš vsaj del leta nižje cene elektrike se pa usajaš nanje. Če te denar zares tako žuli ga daruj Karitasu ali pa meni.

Drugi plačujejo porabo? Če si torej dam na streho 1 sončni panel in ga priključim na omrežje boste potem vsi ostali plačali porabo moje TČ pozimi? Mi lahko poveš, kam se obrnem da bom deležen teh plačil.


Pa kolikor vem, še vedno velja zakon o ohranitvi energije- torej energija ne more kar preiti v zrak.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2752359

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[bozgom]
> [alek14]
>
> Problem so razmere poleti/pozimi ne podnevi/ponoči. Podnevi/ponoči lahko rešujemo s črpalnimi hidro-elektrarnami.
> Problem je torej proizvodnja poleti (Nemci občasno plačujejo francozom, da jo jemljejo - to je ekonomski uvoz) in odjem pozimi, ko obnovljivci nič ne delajo. Pozimi je cena elektrike na trgu visoka prav takrat, ko obnovljivci nič ne dajo od sebe. Nekdo, ki je na net meterigu poleti oddaja elektriko v zrak (dobesedno), pozimi pa mu jo moramo drugi plačati iz TEŠ6.
>
> Zanimivo, da Nemci tudi te zavržene presežke štejejo v nacionalni statistiki kot proizvedeno obnovljivo energijo...


Ko obnovljivci ne dajo nič od sebe je cena energije najvišja. Če zapreš vse obnovljivce boš imel pa vse leto visoke cene. Namesto, da bi jim bil hvaležen, da imaš vsaj del leta nižje cene elektrike se pa usajaš nanje. Če te denar zares tako žuli ga daruj Karitasu ali pa meni.

Drugi plačujejo porabo? Če si torej dam na streho 1 sončni panel in ga priključim na omrežje boste potem vsi ostali plačali porabo moje TČ pozimi? Mi lahko poveš, kam se obrnem da bom deležen teh plačil.


Pa kolikor vem, še vedno velja zakon o ohranitvi energije- torej energija ne more kar preiti v zrak.
Energija nonstop dobesedno prehaja v zrak. Se posebej ko je v obliki toplote. Zakon seveda velja - pac zrak je toplejsi :-)

Strani: 1