Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[MarijanMacek]
> [FIN223552]
> Revščina v Franciji s €1500 minimalne plače, pa €3600 PP? Pri 35h delovnem tednu?
>
> Hrana pa na pol zastonj. Vsak mesec si lahko delavec sezidajo celo sobo iz kupa klobas in potic in še jim ostane za ogrevanje.
>
> Bodo si zgleda morali izprositi socializem, da bodo videli kaj je revščina pa kaj je red..


No ne pretitravaj, pravkar sem v Franciji in 1500€ za francoske razmere res ni dosti, ni pa revščina. Recimo da je okoli 1500€ neto plača po naše mladega raziskovalca ali dltorskega študenta. Ravno za preživet če si samski. S cenami je pa tako, na pogled v samopostrežnici niti ni drago, bencin je ~1/3 dražji, v gostilni pa recimo faktor 2. Stanovanja pa primerljiva z Ljubljano, toda kjer sem, ni metropola Francije ampak samo neke brdovite regije....
Ne vem pa zakaj se zgražate nad plačo 14.700€. A ni kapitalizem zato, da nekateri zaslužijo, drugi pa garajo za male pare?
V Parizu lahko ješ v gostilni za cca 50% dražje kot pri nas, je pa to Pariz. Na periferiji so cene verjetno podobnejše našim. Bencin ni za 30% dražji, ampak za slabih 6%.
www.fuel-prices-europe.info/
V samopostrežbah tipa Lidl so cene praktično takšne kot pri nas, res pa da tja hodijo predvsem socialci. Za stanovanja sicer nimam podatka, ampak verjetno zelo varira, eno je Pariz (tega sploh ne smeš primerjati z našimi cenami), periferija je seveda druga zgodba.
Skratka s 1.500 EUR v Franciji živiš neprimerno bolje kot pri nas z minimalko.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2752271

Strani: 1

anon-378727 sporočil: 99
In še zadnje. M. Maček, zaposlen večino časa v JS, smuča v brdovitem predelu Francije vsaj pol ceneje, kot bi smučal na Rogli. In mu je lepo, kot že celo življenje. Zato pa brani tekovine.
anon-178149 sporočil: 4.311
[vickibedi]
> [MarijanMacek]
> > [FIN223552]
> > Revščina v Franciji s €1500 minimalne plače, pa €3600 PP? Pri 35h delovnem tednu?
> >
> > Hrana pa na pol zastonj. Vsak mesec si lahko delavec sezidajo celo sobo iz kupa klobas in potic in še jim ostane za ogrevanje.
> >
> > Bodo si zgleda morali izprositi socializem, da bodo videli kaj je revščina pa kaj je red..
>
>
> No ne pretitravaj, pravkar sem v Franciji in 1500€ za francoske razmere res ni dosti, ni pa revščina. Recimo da je okoli 1500€ neto plača po naše mladega raziskovalca ali dltorskega študenta. Ravno za preživet če si samski. S cenami je pa tako, na pogled v samopostrežnici niti ni drago, bencin je ~1/3 dražji, v gostilni pa recimo faktor 2. Stanovanja pa primerljiva z Ljubljano, toda kjer sem, ni metropola Francije ampak samo neke brdovite regije....
> Ne vem pa zakaj se zgražate nad plačo 14.700€. A ni kapitalizem zato, da nekateri zaslužijo, drugi pa garajo za male pare?

V Parizu lahko ješ v gostilni za cca 50% dražje kot pri nas, je pa to Pariz. Na periferiji so cene verjetno podobnejše našim. Bencin ni za 30% dražji, ampak za slabih 6%.
www.fuel-prices-europe.info/
Ta tvoj link je predvsem odločno zastarel. Za RS navaja ceno 95 oktanskega bencina 1,347€/l, trenutna cena, www.promet.si/portal...oriva.aspx je v 1,218€. V Italiji "pošastna", na pumpi za Torinom. In lani junija ni bilo velike razlike v ceni bencina med Italijo in Francijo, saj sem tankal tudi v Franciji in bom naslednji teden spet.... Sicer vem to kar mi pravi moj sin, kakšna je razlika v cenah. On namreč živi v nekem središču brdovite regije. Seveda pa govorim o cenah na avtocesti, saj se na taki razdalji ne potuje po nekih zgornje dolnjih blatnih dolih. O cenah v gostilni ti pa svetujem, da jih resnično primerjaš, recimo naroči si eno pivo pri nas (pa ne na Tromostovju) in eno v brdoviti prestolnici. Bo v Franciji kar okoli 4€, pri nas pa 1,8-2,5€.
V samopostrežbah tipa Lidl so cene praktično takšne kot pri nas, res pa da tja hodijo predvsem socialci.
Le kaj si hotel povedati novega, če sem napisal >

S cenami je pa tako, na pogled v samopostrežnici niti ni drago,... Za Lidl pa res ne vem, nisem bil v njem ne pri nas, ne v Franciji. Mi je bil dovolj en vstop v Euro spin, da v take pajzle ne hodim.

Za stanovanja sicer nimam podatka, ampak verjetno zelo varira, eno je Pariz (tega sploh ne smeš primerjati z našimi cenami), periferija je seveda druga zgodba.

Kakor sem napisal se da preživeti pa nič več. Kao se pa pri nas živi z minimalno plačo pa resnično ne vem..... So pa cene nepremičnin v neki brdoviti prestolnici dokaj podobne ljubljanskim, se pravi najdražjim v Sloveniji. Najemnine je pa težje primerjati, ker se drugače računajo. Venda niso bistveno višje od ljubljanskih.

Strani: 1