Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-265893 sporočil: 275
Zadnja sprememba: anon-265893 09.01.2019 18:34
Komunisti govorijo o "javnem zdravstvenem denarju", pa čeprav gre za danar državjanov, ki ga s prisilo pobirajo kot zdravstveni prispevek in gre k monopolnemu državnemu ZZZS.
In če so zasebni ponudniki boljši in cenejši, bo ZZZS še vedno robantil, saj ni pomembno koliko kaj stane in kaj zavarovanci dobijo, pomembno je kam teče denar.

In spet popolno zavajanje kaj je to "javno", česar tudi pisec članka zgleda ne razume dobro. Javno službo namreč lahko izvajajo tako državi zavodi kot tudi zasebni izvajalci. Gre za zavestno manipulacijo, da je javno lahko zgolj državno, tako kot v komunizmu.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2752018

Strani: 1

anon-17140 sporočil: 836
[kartakofinance]
Komunisti govorijo o "javnem zdravstvenem denarju", pa čeprav gre za danar državjanov, ki ga s prisilo pobirajo kot zdravstveni prispevek in gre k monopolnemu državnemu ZZZS.
In če so zasebni ponudniki boljši in cenejši, bo ZZZS še vedno robantil, saj ni pomembno koliko kaj stane in kaj zavarovanci dobijo, pomembno je kam teče denar.

In spet popolno zavajanje kaj je to "javno", česar tudi pisec članka zgleda ne razume dobro. Javno službo namreč lahko izvajajo tako državi zavodi kot tudi zasebni izvajalci. Gre za zavestno manipulacijo, da je javno lahko zgolj državno, tako kot v komunizmu.
T.i. single payer sistem je v veljavi v nekaterih najnaprednejših in najučinkovitejših zdravstvenih sistemih kot je npr. kanadski. Po drugi strani popolna deregulacija, katere praktično edini primer so ZDA, vodi v slabšo učinkovitost, napihovanje stroškov in slabši nivo storitev na splošno. Dejstva.
anon-343346 sporočil: 396
[kartakofinance]
Komunisti govorijo o "javnem zdravstvenem denarju", pa čeprav gre za danar državjanov, ki ga s prisilo pobirajo kot zdravstveni prispevek in gre k monopolnemu državnemu ZZZS.
In če so zasebni ponudniki boljši in cenejši, bo ZZZS še vedno robantil, saj ni pomembno koliko kaj stane in kaj zavarovanci dobijo, pomembno je kam teče denar.

In spet popolno zavajanje kaj je to "javno", česar tudi pisec članka zgleda ne razume dobro. Javno službo namreč lahko izvajajo tako državi zavodi kot tudi zasebni izvajalci. Gre za zavestno manipulacijo, da je javno lahko zgolj državno, tako kot v komunizmu.
Tukaj je glavni problem, ker so v sistemu t.i. dvoživke, kateri ustvarjajo namerno čakalne vrste z ciljem, da si pripravijo teren za korupcijo.

Tukaj bi morali prepovedati delovanje dvoživk in jim dati rok do katerega se bodo odločili kje hočejo delati.
Zasebni zdravstvni centri pa naj delujejo tako, da imajo enake pravice in dolžnosti pri plačevanju in pri storitveh. Nedopustno je, da tisti, ki je čisti zasebnik in dela z dušo in srcem za dobrobit bolnikov se mu meče polena pod noge. Sočasno pa omogoča delovanje dvoživk.
anon-329788 sporočil: 2.321
Zadnja sprememba: anon-329788 10.01.2019 11:50
Nekatere reči so bile v prejšnjem sistemu boljše kot sedaj in mogoče bi ljudje preprosto radi te rešitve nazaj. Če je tako, je naloga politike, da to uredi, ne glede na religijo delov družbe, ki ne predstavljajo večine. Živimo v demokraciji, ne v liberalni demokraciji. No, če to izjavim, pol sem kumunist, a ne; za take neinteligentne oznake mi je vseeno.
anon-486771 sporočil: 2
čas vnosa: 10.01.19 19:49
Ko je človek bolan, mu denar nič ne pomaga. Želja je čimprješnja obravnava in zdravljenje. Tisti, ki pišejo takšne članke so še dovolj mladi, da niso trkali na vrata javnih zdravstvenih ustanov, kakor mi starejši. Šele, ko si star vidiš kakšno prednost imajo te zasebne klinike zate kot pacienta. Jaz si želim, da bi jih bilo čimveč, saj koneckoncev plačujem zavarovanje in komu on plača naprej meni ni pomembno. Pomembno pa mi je, da sem hitro obravnavana, da se vsaj malo nagradim za celo življenje, ki sem ga predelala in vplačevala naš zdravstveni sistem.

Strani: 1