Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kojot01 sporočil: 817
[FIN-353404]
zelena bratovščina izhaja iz večjega števila ljudi ki so tesno povezani bili njihovi dedki, očetje ali celo sami z UDBO, če dobro pogledati seznam zadnjih 70 let kdo vse je bil predsenik LZS ali direktor vam bo hitro jasno od kod prihajajo. lep primer smo imeli v Ljubljani, ko so streljali zjutraj v neposredni bližini vrtca in dostopa do naše hiše (streljali so iz avta), iz 2 srn nastane že kakšen golaž (članek v DELO, Slovenske novice in zanimiv zagovor lovske bratovščine uradne osebe LZS v reviji Lovec, slednje za bruhat od uradne osebe, še vedno premišljujem da bi podal prijavo za nepravilno izveden postopek). vendar je na našem območju pod Golovcem možen prehod divjadi kadarkoli v letu, s tem da je bilo sicer v istem času v bližini 10srn, pred leti je bil jazbec,leto prej smo imeli celo šakala pred ograjo, jeleni pa se ustavi pred hišami pod Golovcem in veselo rukajo, da ponoči ne moreš spati, a to je le kakšenkrat na 3-4 leta. ko so lovci prejeli obvestilo o motnji srn na vrtu enega od sovaščanov, so na zvezi takoj planili po živali, niso pa pomagali z nasveti oz. ograjo za zaščitit vrt besnega občana, ki pa je dolžnost lastnika zemlje poskrbeti za varovanje svoje imovine.
osebno se strinjam da je medvedov preveč, poskusit oddat po Evropi, če ne pa malo bližje proti vzhodu, kjer pa bi tudi prišlo do odstrela le teh v kasnejšem obdobju. vse bi se dalo če bi bila volja po življenju, ne pa da je v ospredju kot se vsi strinjamo želja po UBIJANJU.
Ja, jagrov je kar precej še iz prejšnjega sistema, novih je razen psihopatov s slo po ubijanju bolj malo, (nekoč je bil človek lovec zaradi preživetja, v odročnih delih sveta je tako še danes, pri nas pa gre večinoma le za slo po krvi in izživljanje nad šibkejšimi-klasični lovski pogoni ko tolčejo vse pred sabo za zabavo so npr. že ena izmed teh svinjarij)
niso pa več tako vsemogočni kot so bili nekoč, le treba jim je postaviti mejo - jaz sem jim jasno povedal, da ne dovolim hoditi s puškami po naselju in da se bom ostro odzval, če do tega pride in je sedaj mir, divjadi pa ni zaradi tega nič več, so pa vrt in drevesa pač zaščiteni in ni nobene škode čeprav imam divjad pod oknom (in to dobesedno) vsako noč, jeleni jeseni prav tako rukajo cca. 50 m od hiše pa me prav nič ne motijo, obiskovalcem pa se zdi zanimiva popestritev :)
Kar se medvedov tiče težko sodim o številu, jaz sem mojimi pohodi ne opažam povečanega števila, pravzaprav ga že kar lep čas nisem videl, pa tudi sledi ali iztrebkov se mi zdi manj kot prejšnja leta (je pa res, da so jagri pri nas kar precej učinkoviti vem, da marsikaj naredijo kar na svojo roko), v kolikor pa so uradne številke pravilne je seveda treba ukrepati tako, da ne bo ogroženo življenje ljudi v človeških naseljih (sredi gozda smo pač mi v njihovem "naselju") včasih se je medvede uspešno držalo v gozdovih z uporabo krmišč in mrhovišč, potem pa so se pametni birokrati spomnili to prepovedati...
Skratka jaz osebno nisem popolnoma proti jagrom, sem le za bolj etično ravnanje ter sožitje z naravo, odstrel pa naj bo izhod v sili in tam kjer je to resnično potrebno, ne pa da to masovno ubijanje postaja množična zabava...