Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kojot01 sporočil: 817
Zadnja sprememba: kojot01 08.01.2019 20:57
[alek14]
> [kojot01]
> Sicer pa glede na to, da živim na območju kjer so medvedje praktično domače živali in da sem ga v živo srečal neštetokrat (pa se nisem počutil ogroženega nikoli-treba mu je le dati možnost, da se umakne)

Mislim, da komentiraš precej preko dejanskega poznavanja narave teh mogočnih živali.
Precej jih tudi podcenjuješ - predvsem pa, medvedi te vidijo kot potencialno hrano. Samo ti si delaš iluzije, da so vsi sesalci skoraj že ljudje. Še ljudi si ne bi drznil preveč idealizirati - lahko drago stane.
Verjemi, da ne komentiram kar tja v en dan, te živali so resnično mogočne in v gozdu proti meni veliko močnejši nasprotnik, jih pa glede na to, da se z njimi srečujem že celo življenje zelo spoštujem, nikakor pa panično ne bojim. Skozi prakso srečevanja z njimi sem se tudi izšolal kako reagirati v primeru srečanja in moram reči, da se je do danes vse izteklo o.k., imam pa seveda kadar grem globoko v gozd za vsak primer vedno pri sebi obrambni sprej pa ga na srečo še nikoli nisem uporabil in si želim, da ga tudi nikoli ne bi...
Nas pa medvedi nikakor ne vidijo kot potencialno hrano, temveč kot grožnjo in vsiljivca zato tudi napadejo le takrat, ko se počutijo ogrožene in nimajo drugega izhoda. Če si dovolj glasen in daš medvedu vedeti, da se mu približuješ se bo razen v redkih primerih vedno umaknil, nevarni so takrat ko so ranjeni, imajo mladiče ali pa so se preveč navadili na ljudi...