Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2751772] 08.01.19 15:42
Odgovori   +    6
Slovenija je dežela, ki je najbolj prijazna do medvedov, morda celo bolj kot do človeka.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2751780] 08.01.19 16:09
Odgovori   +    0
Medvedje v Pirenejih (Francija - Španija - Andora)...Dobrodošli v Pireneje deželo medvedov...Mogoče bi si želeli še kakšnega slovenskega medveda?

www.paysdelours.com/...enees.html
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2751782] 08.01.19 16:23
Odgovori   +    0
Nepopravljiva škoda bi nastala medvedom, ne pa kmetom.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2751787] 08.01.19 16:36
Odgovori   +    1
Medvedom v glavo vgraditi kontroler na daljinsko upravljanje, da se jih bo vodilo, ne bodo delali težav in se bodo zadrževali stran od ljudi.

Še bolj zares in morda že uresničljivo.
Medvedom je treba vgraditi sledilne naprave (zapestnice ali ovratnice) in dati v javnost aplikacijo, s katero se bo medvedom lahko sledilo in se ustrezno ukrepalo, da ne bo prihajalo do neljubih srečanj z ljudmi in živino.
anon-216634 sporočil: 2.252
[#2751790] 08.01.19 16:50 · odgovor na: anon-204390 (#2751772)
Odgovori   +    3
kako prijazna zna v resnici biti do kmetov ?
saj ni res. PA JE !
tile črkobralski inšpektorji na ta način celijo svoje manjvrednostne komplekse.
dežela butal in butalinšpektorjev:

nova24tv.si/slovenij...400-evrov/
abrame sporočil: 1.628
[#2751801] 08.01.19 17:53 · odgovor na: anon-317028 (#2751780)
Odgovori   +    1
Ni kaj, razplodna rasa.
bigl sporočil: 18.363
[#2751803] 08.01.19 18:00
Odgovori   +    2
Pritožit se na odredbo z argumenti, ki držijo da bolj ne morejo. Ni druge poti. Lep dan.

P.S.: Odvzem medvedov je lepa beseda za znižanje staleža, nekaj razselit, ostalo v odstrel.

Kdo bo odgovoren za posledice napada medveda na človeka? Okoljevarstveniki ali država? Država seveda, vsi mi. Trenirajte lepo po trim stezah, da boste lahko hitri pri begu pred medvedi. Tak stalež spreminja pokrajino - naravo, kar je lepo pokazal video od @Gustla o volkovih. Pri njih na boljše, pri medvedih zagotovo na slabše.
kojot01 sporočil: 817
[#2751815] 08.01.19 19:07 · odgovor na: (#2751805)
Odgovori   +    4
[rename]
> [kekez]
> Medvedom v glavo vgraditi kontroler na daljinsko upravljanje, da se jih bo vodilo, ne bodo delali težav in se bodo zadrževali stran od ljudi.
>
> Še bolj zares in morda že uresničljivo.
> Medvedom je treba vgraditi sledilne naprave (zapestnice ali ovratnice) in dati v javnost aplikacijo, s katero se bo medvedom lahko sledilo in se ustrezno ukrepalo, da ne bo prihajalo do neljubih srečanj z ljudmi in živino.

Ne ga srat....potem bo sele kup pizdarij, ko bodo darwin award majstri sledili medvedom za selfije, pa za adrenalinsko tekanje itd :-P
Tukaj se popolnoma strinjam s tabo, potem bi šele bilo napadov in pizdarij.

Sicer pa glede na to, da živim na območju kjer so medvedje praktično domače živali in da sem ga v živo srečal neštetokrat (pa se nisem počutil ogroženega nikoli-treba mu je le dati možnost, da se umakne) lahko mirno rečem, da gre bolj za slo po krvi s strani zelene bratovščine kot pa za ne vem kakšno ogrožanje ljudi. Tale dva npr. (pravzaprav je šlo za mladi medvedki) www.slovenskenovice....la-medveda sem jaz osebno dvakrat preganjal z roba naselja nazaj v gozd, ker nisem želel, da ju ljudje pričnejo hraniti in navajati nase, pa lahko rečem, da sta bili prav plašni in ubogljivi niti slučajno me nista ogrozili niti za sekundo. Čez nekaj tednov so se lokalni vplivneži s podporo krviželjnih zelenih bratov odločili, da ogrožata ljudi in danes obe nagačeni krasita domovanji prej omenjenih krvolokov. Na moje izrecno vprašanje koga poimensko sta življensko ogrozili odgovora nisem dobil. Ker je za trofejo medveda pri jagrih kar dolga čakalna vrsta se vsa stvar potem malo pospeši z temi argumenti o ogrožanju-že videno pa ne samo enkrat.
Seveda, da ne bo pomote ne zagovarjam slepo medvedov in ko je ogroženo prebivalstvo je treba ukrepati, želim le realno podati stanje iz terena, da se precej pretirava pri vsem skupaj...
anon-476752 sporočil: 484
[#2751818] 08.01.19 19:33 · odgovor na: kojot01 (#2751815)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-476752 08.01.2019 19:34
Kmetje in lastniki gozdov s3 pritožujejo nad srnadjo in prašiči, ki preprečujejo obnovo gozda, saj požrejo vse mladike. Lovci se jim smejijo... Zdaj imajo priliko, medved bo pokončal višek srn in ostale zalege in s tem rešil naše gozdove. Slednji so za vse nas pomembnejši od tistih par njiv krompirja in pašnikov, ki so tam itak samo zaradi subvencij. Mi je pa vsakič slabo ob naslovih kmetje opozarjajo...
kojot01 sporočil: 817
[#2751834] 08.01.19 20:23 · odgovor na: anon-476752 (#2751818)
Odgovori   +    3
[Macadamia]
Kmetje in lastniki gozdov s3 pritožujejo nad srnadjo in prašiči, ki preprečujejo obnovo gozda, saj požrejo vse mladike. Lovci se jim smejijo... Zdaj imajo priliko, medved bo pokončal višek srn in ostale zalege in s tem rešil naše gozdove. Slednji so za vse nas pomembnejši od tistih par njiv krompirja in pašnikov, ki so tam itak samo zaradi subvencij. Mi je pa vsakič slabo ob naslovih kmetje opozarjajo...
Tudi sam imam nekaj gozda pa lahko rečem, da ga srnjad bolj malo uničuje :) Pred mnogimi leti je bil(morda je še vedno) v kočevskem Rogu ob glavni cesti na spustu proti Dolenjskim Toplicam ograjen en del gozda, da se vidi kako bi bilo, če ne bi podrasti zobale srne pa moram reči, da je bila totalna džungla tako, da mlada drevesa sploh niso imela dovolj svetlobe za rast...
Srne in prašiči težko delajo škodo na njivah, če se jih ustrezno zaščiti, vendar pa kmetje veselo pobirajo subvencije za ograje, potem pa ta denar konča vse drugje kot pa v zaščiti...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2751836] 08.01.19 20:23 · odgovor na: anon-216634 (#2751790)
Odgovori   +    1
[kura1a]
kako prijazna zna v resnici biti do kmetov ?
saj ni res. PA JE !
tile črkobralski inšpektorji na ta način celijo svoje manjvrednostne komplekse.
dežela butal in butalinšpektorjev:

nova24tv.si/slovenij...400-evrov/
No, saj to sem imel v mislih, butalistan.
crt sporočil: 27.122
[#2751841] 08.01.19 20:30
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 08.01.2019 20:33
zelo mi je vsec pasja pasma abrusko-maremski ovcar.

taki posreceni... vrzes mu nekaj, ces bo lovil in prinesel, on pa sedi, samo gleda in vidis kako misli "stari jebes to, kje so ovce??" www.youtube.com/watc...XzxNg_L-9Y

le par dni nazaj sem videl oglas, kjer se prodajajo mladici po nizki ceni 200 eur in je bila zraven opomba, da ta cena je menda subvencionirana za tiste, ki so vkljuceni v program v zvezi z medvedi - www.zgs.si/zavod/med...index.html

zdajle sem gledal znova po bolhi in te razlage ni vec v oglasu. ne vem, a je razlog "pa ne mores tako razglasat nas biznis" ali kaj drugega :)
kojot01 sporočil: 817
[#2751843] 08.01.19 20:35 · odgovor na: (#2751816)
Odgovori   +    2
[rename]
> [alek14]
> Zakaj kmetje sami ne opravijo z zalego? V okviru samopomoči in zaščite pred nevarnostjo? Pa še račun lahko zato izstavijo (načelo poslovodstva brez naročila).

Ne smejo.
Ce ustrelis brez dovoljenja, si ob orozje.
Ce nisi lovec, ne smes streljati - kazen = odvzem orozja.

Pozicija: nisem lovec.
Jagri znajo te stvari (dovoljenje) kar lepo obiti, se spomnim enega lokalnega pijanca, ki je bil hkrati še zeleni brat in ker ni mogel priti na vrsto za medveda si je preprosto izmislil samoobrambo in tako v enem letu pospravil kar dva (oba bolj kot ne mladiča), spomim pa se da sta oba imela strelno rano točno tam kjer mora biti (trupli sta bili vsem na ogled ko je "majster" zapijal svoj ulov v lokalni gostilni, na prikolici pa je ležala nesrečna žival), če ga ustreliš iz preže in vsaki opici je bilo takoj jasno, da ni šlo za obrambo, poleg tega sem vsaj enega izmed ustreljenih nesrečnikov tudi sam srečeval na sprehodih in je bil strašansko plah...

pozicija: (očitno:)) nisem lovec, pa tudi ne kakšen velik nasprotnik zelene bratovščine, le človek z malce več razuma in usmiljenja do živali...
crt sporočil: 27.122
[#2751844] 08.01.19 20:35 · odgovor na: (#2751842)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 08.01.2019 20:45
[rename]
Bosanski tornjak tudi prezene medveda brez problemov....je pa dokaj samosvoj in trmast pes, zascitnik druzine....ampak medveda spodi baje brez problemov.
ja, tornjak je tudi zanimiv pes. na kurescku nad lj je en gojitelj, ali vsaj je bil. spodaj je pa ena masivna tornjakinja pri druzini na stari cesti, ki se cepi proti turjaku z linije skofljica-ig (mimo alko bolnice skofljica tam v gozdu).

a evo ga, tako kot mareme tudi tornjaki financirani skozi dinalp-bear ...

www.youtube.com/watc...6SfW6WsNms
kojot01 sporočil: 817
[#2751847] 08.01.19 20:39 · odgovor na: (#2751842)
Odgovori   +    0
[rename]
Bosanski tornjak tudi prezene medveda brez problemov....je pa dokaj samosvoj in trmast pes, zascitnik druzine....ampak medveda spodi baje brez problemov.
Res je in mislim, da se da celo dobiti subvencijo za nakup psa a vendar, kot je nekoč lokalni ovčerejec po rodu iz ene od bivših republik na vprašanje o volkovih in škodi, ki jo le ti delajo odvrnil : "Ma pusti vuka, on je moja najbolja mušterija" . Povedano drugače odškodnina za jagnje je večja, kot pa cena za katero on lahko omenjeno žival proda...
kojot01 sporočil: 817
[#2751851] 08.01.19 20:57 · odgovor na: (#2751838)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: kojot01 08.01.2019 20:57
[alek14]
> [kojot01]
> Sicer pa glede na to, da živim na območju kjer so medvedje praktično domače živali in da sem ga v živo srečal neštetokrat (pa se nisem počutil ogroženega nikoli-treba mu je le dati možnost, da se umakne)

Mislim, da komentiraš precej preko dejanskega poznavanja narave teh mogočnih živali.
Precej jih tudi podcenjuješ - predvsem pa, medvedi te vidijo kot potencialno hrano. Samo ti si delaš iluzije, da so vsi sesalci skoraj že ljudje. Še ljudi si ne bi drznil preveč idealizirati - lahko drago stane.
Verjemi, da ne komentiram kar tja v en dan, te živali so resnično mogočne in v gozdu proti meni veliko močnejši nasprotnik, jih pa glede na to, da se z njimi srečujem že celo življenje zelo spoštujem, nikakor pa panično ne bojim. Skozi prakso srečevanja z njimi sem se tudi izšolal kako reagirati v primeru srečanja in moram reči, da se je do danes vse izteklo o.k., imam pa seveda kadar grem globoko v gozd za vsak primer vedno pri sebi obrambni sprej pa ga na srečo še nikoli nisem uporabil in si želim, da ga tudi nikoli ne bi...
Nas pa medvedi nikakor ne vidijo kot potencialno hrano, temveč kot grožnjo in vsiljivca zato tudi napadejo le takrat, ko se počutijo ogrožene in nimajo drugega izhoda. Če si dovolj glasen in daš medvedu vedeti, da se mu približuješ se bo razen v redkih primerih vedno umaknil, nevarni so takrat ko so ranjeni, imajo mladiče ali pa so se preveč navadili na ljudi...
crt sporočil: 27.122
[#2751852] 08.01.19 20:58 · odgovor na: crt (#2751844)
Odgovori   +    1
dinalpbear.eu/wp-con...ersion.pdf

vkljucno s pasmami in vzreditelji
anon-476752 sporočil: 484
[#2751853] 08.01.19 21:00 · odgovor na: (#2751848)
Odgovori   +    2
Večina je debelih grdih starih debilov, z ogromno naklonjenostjo alkoholu, ki v raztrganih cunjah strašijo ob cestah. Naj se raje postreljajo med sabo, ostalo pa pustijo pri miru.
anon-191845 sporočil: 961
[#2751895] 09.01.19 09:17 · odgovor na: kojot01 (#2751815)
Odgovori   +    0
zelena bratovščina izhaja iz večjega števila ljudi ki so tesno povezani bili njihovi dedki, očetje ali celo sami z UDBO, če dobro pogledati seznam zadnjih 70 let kdo vse je bil predsenik LZS ali direktor vam bo hitro jasno od kod prihajajo. lep primer smo imeli v Ljubljani, ko so streljali zjutraj v neposredni bližini vrtca in dostopa do naše hiše (streljali so iz avta), iz 2 srn nastane že kakšen golaž (članek v DELO, Slovenske novice in zanimiv zagovor lovske bratovščine uradne osebe LZS v reviji Lovec, slednje za bruhat od uradne osebe, še vedno premišljujem da bi podal prijavo za nepravilno izveden postopek). vendar je na našem območju pod Golovcem možen prehod divjadi kadarkoli v letu, s tem da je bilo sicer v istem času v bližini 10srn, pred leti je bil jazbec,leto prej smo imeli celo šakala pred ograjo, jeleni pa se ustavi pred hišami pod Golovcem in veselo rukajo, da ponoči ne moreš spati, a to je le kakšenkrat na 3-4 leta. ko so lovci prejeli obvestilo o motnji srn na vrtu enega od sovaščanov, so na zvezi takoj planili po živali, niso pa pomagali z nasveti oz. ograjo za zaščitit vrt besnega občana, ki pa je dolžnost lastnika zemlje poskrbeti za varovanje svoje imovine.
osebno se strinjam da je medvedov preveč, poskusit oddat po Evropi, če ne pa malo bližje proti vzhodu, kjer pa bi tudi prišlo do odstrela le teh v kasnejšem obdobju. vse bi se dalo če bi bila volja po življenju, ne pa da je v ospredju kot se vsi strinjamo želja po UBIJANJU.
kojot01 sporočil: 817
[#2751904] 09.01.19 09:53 · odgovor na: anon-191845 (#2751895)
Odgovori   +    0
[FIN-353404]
zelena bratovščina izhaja iz večjega števila ljudi ki so tesno povezani bili njihovi dedki, očetje ali celo sami z UDBO, če dobro pogledati seznam zadnjih 70 let kdo vse je bil predsenik LZS ali direktor vam bo hitro jasno od kod prihajajo. lep primer smo imeli v Ljubljani, ko so streljali zjutraj v neposredni bližini vrtca in dostopa do naše hiše (streljali so iz avta), iz 2 srn nastane že kakšen golaž (članek v DELO, Slovenske novice in zanimiv zagovor lovske bratovščine uradne osebe LZS v reviji Lovec, slednje za bruhat od uradne osebe, še vedno premišljujem da bi podal prijavo za nepravilno izveden postopek). vendar je na našem območju pod Golovcem možen prehod divjadi kadarkoli v letu, s tem da je bilo sicer v istem času v bližini 10srn, pred leti je bil jazbec,leto prej smo imeli celo šakala pred ograjo, jeleni pa se ustavi pred hišami pod Golovcem in veselo rukajo, da ponoči ne moreš spati, a to je le kakšenkrat na 3-4 leta. ko so lovci prejeli obvestilo o motnji srn na vrtu enega od sovaščanov, so na zvezi takoj planili po živali, niso pa pomagali z nasveti oz. ograjo za zaščitit vrt besnega občana, ki pa je dolžnost lastnika zemlje poskrbeti za varovanje svoje imovine.
osebno se strinjam da je medvedov preveč, poskusit oddat po Evropi, če ne pa malo bližje proti vzhodu, kjer pa bi tudi prišlo do odstrela le teh v kasnejšem obdobju. vse bi se dalo če bi bila volja po življenju, ne pa da je v ospredju kot se vsi strinjamo želja po UBIJANJU.
Ja, jagrov je kar precej še iz prejšnjega sistema, novih je razen psihopatov s slo po ubijanju bolj malo, (nekoč je bil človek lovec zaradi preživetja, v odročnih delih sveta je tako še danes, pri nas pa gre večinoma le za slo po krvi in izživljanje nad šibkejšimi-klasični lovski pogoni ko tolčejo vse pred sabo za zabavo so npr. že ena izmed teh svinjarij)
niso pa več tako vsemogočni kot so bili nekoč, le treba jim je postaviti mejo - jaz sem jim jasno povedal, da ne dovolim hoditi s puškami po naselju in da se bom ostro odzval, če do tega pride in je sedaj mir, divjadi pa ni zaradi tega nič več, so pa vrt in drevesa pač zaščiteni in ni nobene škode čeprav imam divjad pod oknom (in to dobesedno) vsako noč, jeleni jeseni prav tako rukajo cca. 50 m od hiše pa me prav nič ne motijo, obiskovalcem pa se zdi zanimiva popestritev :)
Kar se medvedov tiče težko sodim o številu, jaz sem mojimi pohodi ne opažam povečanega števila, pravzaprav ga že kar lep čas nisem videl, pa tudi sledi ali iztrebkov se mi zdi manj kot prejšnja leta (je pa res, da so jagri pri nas kar precej učinkoviti vem, da marsikaj naredijo kar na svojo roko), v kolikor pa so uradne številke pravilne je seveda treba ukrepati tako, da ne bo ogroženo življenje ljudi v človeških naseljih (sredi gozda smo pač mi v njihovem "naselju") včasih se je medvede uspešno držalo v gozdovih z uporabo krmišč in mrhovišč, potem pa so se pametni birokrati spomnili to prepovedati...
Skratka jaz osebno nisem popolnoma proti jagrom, sem le za bolj etično ravnanje ter sožitje z naravo, odstrel pa naj bo izhod v sili in tam kjer je to resnično potrebno, ne pa da to masovno ubijanje postaja množična zabava...
anon-191845 sporočil: 961
[#2751911] 09.01.19 10:21 · odgovor na: kojot01 (#2751904)
Odgovori   +    0
pravim jagrem ne gre nič zamerit, le tisti oddaljeni od načel lovstva so precej krvoločno žleht, se pa z vami strinjam v marsičem, mene niso zmotili lovci na delu, temveč postopek kako ga vodijo glavni v LZS in z njimi povezanimi npr. Zavod za gozdove... Srečno..
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2751932] 09.01.19 12:01
Odgovori   +    0
Še moj kamenček v mozaik o jagrih:
Kolega jager se je hvalil, da je šel še ustrelit nekega ptiča, tik preden je začela veljati zaščita zaradi njihove ogroženosti.

Strani: 1