Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2751472] 07.01.19 08:55
Odgovori   +    2
Saj nimajo prav nobene izbire, pripeljali so se v položaj, da dogovor morajo preprosto sprejeti, po izstopu iz EU pa takoj začeti nova pogajanja o ponovnem vstopu v EU ali poiskati skupaj z EU novo inovativno obliko sodelovanja.
bc123a sporočil: 48.253
[#2751474] 07.01.19 09:22 · odgovor na: anon-317028 (#2751472)
Odgovori   +    3
[FIN-311684]
Saj nimajo prav nobene izbire, pripeljali so se v položaj, da dogovor morajo preprosto sprejeti, po izstopu iz EU pa takoj začeti nova pogajanja o ponovnem vstopu v EU ali poiskati skupaj z EU novo inovativno obliko sodelovanja.
Težava je ker bo pol poslancev glasovalo proti ker sporazum premalo povezuje uk za EU, druga polovica pa zato ker preveč.

Enako z morebitnim naslednjim referendumom.... Rezultat je ravno tako nepredvidljiv kot prvič. UK je razdeljena pol-pol.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2751488] 07.01.19 10:19 · odgovor na: bc123a (#2751474)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [FIN-311684]
> Saj nimajo prav nobene izbire, pripeljali so se v položaj, da dogovor morajo preprosto sprejeti, po izstopu iz EU pa takoj začeti nova pogajanja o ponovnem vstopu v EU ali poiskati skupaj z EU novo inovativno obliko sodelovanja.

Težava je ker bo pol poslancev glasovalo proti ker sporazum premalo povezuje uk za EU, druga polovica pa zato ker preveč.

Enako z morebitnim naslednjim referendumom.... Rezultat je ravno tako nepredvidljiv kot prvič. UK je razdeljena pol-pol.
Sokrat in Kierkegaard sta izjemno podpirala posameznika (v novejšji slovenski filozofski terminologiji posamičnika) in sta bila proti sistema kot sistema, saj tam kje prevlada sistem, posamičnost (posameznik) izostane. Tudi sam sem mnjenja da sistem ne sme uničevati posamičnika (posameznika, individua) tako kot sistem slovenske države želi z nacionalizacijo ali z davki uničiti slovenskega podjetnika kot posamičnika. V tem Angleškem primeru bi vendar bilo želeno, da sistem sprejme brexit in premaga interese posamičnikov ter omogoči urejeno življenje tudi vnaprej.
anon-111186 sporočil: 7
[#2751497] 07.01.19 11:16 · odgovor na: bc123a (#2751474)
Odgovori   +    0
Ne vem kako se naredi link, ampak:

whatukthinks.org/eu/...ve-the-eu/

se strinjam da morajo it, sicer bodo UK populisti dobili večino in zakuhali še kaj hujšega tudi po ostali EU.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2751502] 07.01.19 11:48 · odgovor na: bc123a (#2751474)
Odgovori   +    1
Enako z morebitnim naslednjim referendumom.... Rezultat je ravno tako nepredvidljiv kot prvič. UK je razdeljena pol-pol.
To sploh ni pomembno. Kot sedaj stvarijo stojijo, je brexit nekako postal dejstvo in to pomeni velike luknje v zepih velekapitala. Morebitni nov referendum bi ce nic drugega podaljsal status quo za najmanj tri leta, ob ugodnem izidu (ki ob vsej medijski napumpanosti in besu lastnikov kapitala pravzaprav ni nemogoc), pa bi vprasanje pospravili do dokoncnega propada evropske unije, ki itak ni vec dalec.
siap sporočil: 2.195
[#2751505] 07.01.19 11:49 · odgovor na: anon-111186 (#2751497)
Odgovori   +    1
Khmm, kaj pa ce se bo na neki tocki "smetana" London City.ja zaradi zmanjsanja lastne pomembnosti odlocila za bolece korake rusitve oz. vsaj mocne slabitve DB?? Nic kaj roznato ne izgleda za odvisneze od svabov, nda??
shevchenko sporočil: 21.898
[#2751508] 07.01.19 11:58
Odgovori   +    2
na koncu se ve, kaj bo, vb bo izstopila, vse pa bo ostalo bolj ali manj enako, kot ce ne bi izstopila. no vsaj 72 manj parlamentarcev bomo prezivljali, to je tudi nekaj vredno.

evroparlament se je razsiril na 750 poslancev!!!!, to je maksimum, kar omogoca Lizbonska pogodba. ni vrag, da bodo v desetih letih prisli nazaj na 750 poslancev, jih bodo malo razporedili po drzavah.

samo v nemciji imajo 99 euro-parlamentarcev! jao boze...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2751519] 07.01.19 12:44 · odgovor na: (#2751517)
Odgovori   +    0
[rename]
Nekje sem zasledil, da se bodo razmerja (števila poslancev) spremenila in da bodo nekatere države dobile nekaj več poslancev (ne pa vseh britanskih sedežev).
ja, v prvi rundi, zato da ne bi bilo prevec ocitno.

v naslednji rundi bodo primaknili se ostale, pa slovenija bo sigurno dobila se enega zraven, da bodo nasi siritev podprli.

blasfemija!
bc123a sporočil: 48.253
[#2751523] 07.01.19 12:50 · odgovor na: shevchenko (#2751502)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> Enako z morebitnim naslednjim referendumom.... Rezultat je ravno tako nepredvidljiv kot prvič. UK je razdeljena pol-pol.

To sploh ni pomembno. Kot sedaj stvarijo stojijo, je brexit nekako postal dejstvo in to pomeni velike luknje v zepih velekapitala.
Obstaja ne ravno cisto iz trte izvita teorija, da so najbolj zagreti brexiterji na najbolj svinjsko spekulantni nacin investirani v brexit (glej rees mogg - blood on the streets, fotr je bil spekulant, ta mlajsi je spekulant, in se ful zagret brexiter).

Tako da kapitalu overall ne bo nic, se bo pa se malo iz produktivnega preselil v zepe spekulantov. Ce se ti to zdi dober razplet, noja.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2751525] 07.01.19 12:55 · odgovor na: bc123a (#2751523)
Odgovori   +    1
Tako da kapitalu overall ne bo nic, se bo pa se malo iz produktivnega preselil v zepe spekulantov. Ce se ti to zdi dober razplet, noja.
glih ker ti ves, kje se nahaja spekulantski kapital, ja...

sicer pa spekulanti samo opozorjajo na kriticne luknje, ki so v sistemu. kriptovalute recimo ne bi nikoli dosegle trenutnega obsega, ce bi bile sistemske valute postene in ce ne bi bilo taksnega nezaupanja v sistem, kakrsnega imamo danes.

tako da eu naj lepo porihta sama sebe, odvrze naj vso to navlako, ki se nabira ze desetletja, potem pa bodo mogoce tudi britanci prisli nazaj. to, kar se dogaja pod bankirjem barossom in isiatskim pijanckom pac ni za nikamor.
bc123a sporočil: 48.253
[#2751545] 07.01.19 14:53 · odgovor na: shevchenko (#2751525)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> Tako da kapitalu overall ne bo nic, se bo pa se malo iz produktivnega preselil v zepe spekulantov. Ce se ti to zdi dober razplet, noja.

glih ker ti ves, kje se nahaja spekulantski kapital, ja...

sicer pa spekulanti samo opozorjajo na kriticne luknje, ki so v sistemu. kriptovalute recimo ne bi nikoli dosegle trenutnega obsega, ce bi bile sistemske valute postene in ce ne bi bilo taksnega nezaupanja v sistem, kakrsnega imamo danes.

tako da eu naj lepo porihta sama sebe, odvrze naj vso to navlako, ki se nabira ze desetletja, potem pa bodo mogoce tudi britanci prisli nazaj. to, kar se dogaja pod bankirjem barossom in isiatskim pijanckom pac ni za nikamor.
Dude, Res-Moogs, in ostala Etonska prjateljska naveza ni ravno nekaj s cimer bi clovek lahko socustvoval.
crt sporočil: 27.122
[#2751556] 07.01.19 15:19 · odgovor na: shevchenko (#2751525)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
kriptovalute recimo ne bi nikoli dosegle trenutnega obsega, ce bi bile sistemske valute postene in ce ne bi bilo taksnega nezaupanja v sistem, kakrsnega imamo danes.
:)
shevchenko sporočil: 21.898
[#2751568] 07.01.19 16:08 · odgovor na: bc123a (#2751545)
Odgovori   +    0
Dude, Res-Moogs, in ostala Etonska prjateljska naveza ni ravno nekaj s cimer bi clovek lahko socustvoval.
sploh ne vem, kdo so to on zakaj so sploh relevantni. vb zeli iz eu, ker je elita izdala britanske interese
shevchenko sporočil: 21.898
[#2751569] 07.01.19 16:12 · odgovor na: crt (#2751556)
Odgovori   +    0
[crt]
> [shevchenko]
> kriptovalute recimo ne bi nikoli dosegle trenutnega obsega, ce bi bile sistemske valute postene in ce ne bi bilo taksnega nezaupanja v sistem, kakrsnega imamo danes.

:)
ce se tvoj smesko nanasa na lanski padec kriptocev, bi se sam vseeno raje osredotocil na en velikostni red daljse
obdobje. ker eno leto pac iz vidika reforme denarnega sistema ni nic, ce nisi ravno v procesu revolucije...
crt sporočil: 27.122
[#2751582] 07.01.19 17:16 · odgovor na: shevchenko (#2751569)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 07.01.2019 17:19
[shevchenko]
ce se tvoj smesko nanasa na lanski padec kriptocev, bi se sam vseeno raje osredotocil na en velikostni red daljse
obdobje. ker eno leto pac iz vidika reforme denarnega sistema ni nic, ce nisi ravno v procesu revolucije...
nanasa se na to, da problem nepostenosti resis tako, da se premaknes na drugo podrocje prav tako nepostenosti, problem nezaupanja pa tako, da se premaknes na podrocje, kjer apriori ni moznosti zaupanja in pritozbe.

dobro, da nisi omenil se inflacije.

ce govoriva o, kot pravis, obdobju za en velikostni razred vec kot enega leta, bova po moje zlasti videla, da so se kriptici izkazali kot lep nacin navajanja publike na pojem virtualnega denarja, kar bo koristilo predvsem "establishmentu", torej tistemu, proc od katerega naj bi skozi kripto bezali.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2751625] 07.01.19 20:32 · odgovor na: crt (#2751582)
Odgovori   +    1
nanasa se na to, da problem nepostenosti resis tako, da se premaknes na drugo podrocje prav tako nepostenosti, problem nezaupanja pa tako, da se premaknes na podrocje, kjer apriori ni moznosti zaupanja in pritozbe.
kripto ima eno lepo lastnost: ce se ga noces it, pac ignoriras in mirna bosna. ze samo zato ima kripto pri meni neprimerno vec simpatij, hkrati pa me vec kot toliko ne zanima, ker zaenkrat se nima nobenega vpliva na zivljenje.

kaksna pa je pritozba proti fiatu? resno me zanima, pa ne da se pritozujem na nacin, da v anonimi menjujem fiat v kovino in nazaj ob 5% proviziji. kot minimalno sem preprican, da bi mi sistem moral dovoliti, da menjujem z minimalnimi provizijami, ce ze ne morem dobivati place in trositi izven fiata. but i digress...
dobro, da nisi omenil se inflacije.
kaj pa bi z njo? balonarji so pogruntali, da vrednosti nepremicnin ne koncajo v cpi in so pac podprti s fiat infrastrukturo navalili. pametno pametno, kot super (stranski?) ucinek pa dobili armado suznjev, ki svoje kredite odplacujejo reci pisi skoraj celotno delovno-aktivno obdobje ... ergo, dokler nismo sposobno napraviti realne kosarice, se lahko samo teoreticno nekaj preseravamo, to se mi pa ravno zelo mocno ne da. je pa interesantno - narod nepremicninskih investitorjev in zadnje case se sobodajalcev, cene letno min. 10% navzgor, pri inflaciji pa se to ne pozna niti za milimeter... nima smisla, o inflaciji ne bom vec, razen konec meseca, ko objavijo cifre in so glih clanki odklenjeni :)
ce govoriva o, kot pravis, obdobju za en velikostni razred vec kot enega leta, bova po moje zlasti videla, da so se kriptici izkazali kot lep nacin navajanja publike na pojem virtualnega denarja, kar bo koristilo predvsem "establishmentu", torej tistemu, proc od katerega naj bi skozi kripto bezali.
nisem toliko preprican v to. gotovina daje svobodo, omogoca kupovanje prepovedanih reci, izogibanje davkom...ne vem, kako bi se koncalo vse skupaj, ce bi jo odtegnili. ce bi bil establishment preprican, da bi se po virtualizaciji vse dobro koncalo, bi to ze naredili. dokler bodo delnice in nepremcnine drzale vodo, ne bodo drezali...
crt sporočil: 27.122
[#2751655] 08.01.19 07:30 · odgovor na: shevchenko (#2751625)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 08.01.2019 08:00
[shevchenko]
> nanasa se na to, da problem nepostenosti resis tako, da se premaknes na drugo podrocje prav tako nepostenosti, problem nezaupanja pa tako, da se premaknes na podrocje, kjer apriori ni moznosti zaupanja in pritozbe.

kaksna pa je pritozba proti fiatu? resno me zanima
em, ne vem, kako bi zgledala "pritozba proti fiatu", tako kot tudi jaz ne govorim o "pritozbi proti kriptu", temvec o tem, da gres na neko podrocje in te tam nategnejo.

promocijski point kripta je bil izstopiti iz "sistema" z uporabo druge valute, odsotnostjo centralne avtoritete in (recimo) ne-sledljivostjo.

izstop iz "sistema" pa pomeni tudi to, da so sle tvoje property rights v maloro, ker pac kje pa sploh imas kaksen property in kdo je ta, ki naj bi uveljavljal tvoje interese v primeru spora. in to, kar imas, bo mogoce cez en teden ne vec xcoin, temvec ycoin in naprej zcoin, k cemur lahko pripomnis samo ja okej jebiga.

JA, res je, da v zgodovini pridejo primeri, ko tudi "sistem" (drzava) obravnava svoje podanike na tak nacin - torej z zavracanjem property rights, zavracanjem uveljavljanja njihovega interesa in prisilno mutacijo premozenja vkljucno z mutacijo v prazen nic.

a so to vendarle bolj izjemne situacije kot pa stalnica. (na tem mestu ti sicer komot priznam tocko v smislu, da jadramo v obdobje znova povisanih sans za take operacije; in da smo eno tovrstno ne tako dolgo nazaj v sloveniji ravno imeli na primeru bank.)

nasprotno temu ima kripto scena to vgrajeno apriori, je del zgodbe - oziroma druga plat tiste zgodbe, ki se jo marketinsko poudarja kot prednosti.

to so razlogi, da pravim, da kdor je kao prav zaradi nepostenosti in nezaupanja sel iz "sistema" v kripto, je to iz dezja pod kap.

verjamem pa seveda, da je veliko ljudi v casu rasti samemu sebi napisalo opravicilo, cemu grejo v to, in jim je bilo nerodno reci ogledalu, da zaradi catch the cash, pa so nasli kao vsebinske razloge.

za moje pojme je kripto za vecino primerov predvsem:

- utelesenje "joj, ves ta zastonj denar, kje bi lahko kaj zasluzil, pa ce se iz petnih zil potegne ali si je treba sploh v celoti izmislit, samo da je";

- akutna oblika excel fetisizma ("racunalnik je tako povedal").

pri vsem povedanem sem pazil, da je applicable tudi za "tastare coine", ne samo za poplavo icotov. ce se greva dodatno se njih, pa sploh ostane samo se valjat se od groze in smeha.

nic od navedenega ne rabi drzat prav zate osebno in z nicemer od navedenega se ti ni treba strinjati, ampak vprasal si me in sem ti odgovoril. nisem pa vsakic na voljo za take romane :)
shevchenko sporočil: 21.898
[#2751661] 08.01.19 08:39 · odgovor na: crt (#2751655)
Odgovori   +    0
nisem pa vsakic na voljo za take romane :)
razumljivo, niti ni treba tega pisat v disclaimer, kar se mene tice.

razumem, da se ti kripto scena gravza, ampak to vsaj zame ni nobeno opravicilo za fiat sceno. razlika je v bistvu v tem, da smo se na fiat nekako navadili. pa kripto milijonarji so na tapeti, medtem ko so fiat milijonarji udobno zleknjeni v foteljih...

mene kripto v bistvu sploh niti ne zanima, se vsakemu sem nakup odsvetoval, nikoli je nisem imel, tako da imam cisto vest...
crt sporočil: 27.122
[#2751673] 08.01.19 09:21 · odgovor na: shevchenko (#2751661)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
razumem, da se ti kripto scena gravza, ampak to vsaj zame ni nobeno opravicilo za fiat sceno.
ne da se mi gravza, to je po moje premocen opis... recimo da je x-ta reinkarnacija nekega psiholoskega ciklusa in tudi ce bi do prvih nekaj se imel kake ekstra mocne obcutke, scasoma zmanjka stofa zanje :)

opravicilo za fiat: o tem se nisva niti pogovarjala - ni moja trditev, da je fiat scena super. celo izrecno sem omenil svoh primere in pricakovanja. pravim samo, da ce se evakurias z nje v kripto presumably zaradi vecjega zaupanja in postenosti, je to za moje oci wtf.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2751683] 08.01.19 10:26 · odgovor na: (#2751668)
Odgovori   +    0
Cyrpto je pač gamble, kot je gamble loto, športna napoved ali obisk igralnice.
pa ne dojemajo vsi tega kot gamble. za trenutek pozabi, da je btc vreden toliko in toliko ojrov, pa bos mogoce malo drugace gledal na crypto.

tudi imet fiat je svojevrsten gamble.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2751685] 08.01.19 10:29 · odgovor na: crt (#2751673)
Odgovori   +    0
opravicilo za fiat: o tem se nisva niti pogovarjala - ni moja trditev, da je fiat scena super. celo izrecno sem omenil svoh primere in pricakovanja. pravim samo, da ce se evakurias z nje v kripto presumably zaradi vecjega zaupanja in postenosti, je to za moje oci wtf.
jasno, da ni bila to tvoja trditev, si pa ze veckrat napisal, da je uspeh ze to, ce nas ne pripeljejo v novo vojno. nekako letvica ni previsoko postavljena :)

pac eno je known unknown, drugo pa unknown unknown. zdaj pa izbiraj manjse zlo :)
crt sporočil: 27.122
[#2751690] 08.01.19 10:41 · odgovor na: shevchenko (#2751685)
Odgovori   +    2
[shevchenko]
si pa ze veckrat napisal, da je uspeh ze to, ce nas ne pripeljejo v novo vojno. nekako letvica ni previsoko postavljena :)
o pac. to je zelo dalec od tega, da bi bilo itak simpl in ziher.

vsaj taki so moji obcutki o sedanjem svetu. lahko je pa to seveda pogojeno s tem, da sem otrok hladne vojne, torej gor rasel v rastlinjaskih razmerah in se sele naknadno znasel v zgodovinsko normalnem bolj kud-koji-mili-moji stanju.

Strani: 1