Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odstrel medveda začasno ustavljen

Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#2751014] 04.01.19 09:48
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: bigl 04.01.2019 09:51
Tile naravovarstveniki so glasni iz mest in pisarn. Že poleti sem bral na dopustu v avstrijskem Kurierju o tej kvoti odstrela medveda, cenah odstrela, lovskemu turizmu. Lepa reklama za slovensko lovstvo. No jaz bi dvignil cene odstrela, kajti iz članka je zvenelo, da je to ugodno - poceni.
Strokovno utemeljen odstrel je ukrep vzdrževanja ravnovesja, kajti medvedi so se pač preveč razmnožili.
Zakaj ne zganjajo vika o uničevanju podgan v mestih ala Lj, itd., če jim je toliko do živalic in živali. V obeh primerih je pomeben tudi vidik ogrožanje splošne varnosti in zdravja prebivalcev. Lep dan.
anon-277404 sporočil: 414
[#2751016] 04.01.19 09:53
Odgovori   +    3
Par medvedov poloviti in jih pripeljati v Ljubljano, pa da vidimo koliko dolgo se bodo tam brezskrbi sprehajali. Banda pokvarjena zlobirana.
sirota sporočil: 1.047
[#2751022] 04.01.19 10:09 · odgovor na: bigl (#2751014)
Odgovori   +    7
Pozabljaš, da so mestne podgane bolj zaščitene od kočevskih medvedov, vsaj nekatere.
Lp
bigl sporočil: 18.363
[#2751025] 04.01.19 10:13 · odgovor na: (#2751017)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bigl 04.01.2019 10:17
[rename]
No ja, ne moreš primerjati medvedov in podgan.

P: proti odstrelu medvedov in volkov.
Za obe zveri (medved, volk) se izvaja monitoring, tako da so predlagani ukrepi strokovno utemeljeni. Meni to zadošča. Ali pa naj za povečan stalež, ki ga habitat medvedov ne prenese, skrbijo naravovarstveniki s svojim denarjem in kadrom. Bo šlo. Zagotovo ne. Lep dan.
P.S.: Seveda predlagani ukrep izpade v pomehkuženi družbi krut. Ampak narava je sama po sebi kruta. Kar kaže, kako so se ljudje odaljili od nje in je ne razumejo več. Povečan stalež medvedov se sicer brez ukrepanja, res zna približat mestom, Ljubljani in v vse predele Slovenije. Da ne omenjam medvedov, ki bodo pri tem preseljevanju povoženi itd.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2751038] 04.01.19 10:57 · odgovor na: bigl (#2751025)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-317028 04.01.2019 10:58
[bigl]
> [rename]
> No ja, ne moreš primerjati medvedov in podgan.
>
> P: proti odstrelu medvedov in volkov.

Za obe zveri (medved, volk) se izvaja monitoring, tako da so predlagani ukrepi strokovno utemeljeni. Meni to zadošča. Ali pa naj za povečan stalež, ki ga habitat medvedov ne prenese, skrbijo naravovarstveniki s svojim denarjem in kadrom. Bo šlo. Zagotovo ne. Lep dan.
P.S.: Seveda predlagani ukrep izpade v pomehkuženi družbi krut. Ampak narava je sama po sebi kruta. Kar kaže, kako so se ljudje odaljili od nje in je ne razumejo več. Povečan stalež medvedov se sicer brez ukrepanja, res zna približat mestom, Ljubljani in v vse predele Slovenije. Da ne omenjam medvedov, ki bodo pri tem preseljevanju povoženi itd.
Nekje sem prebral, da bi Španci in Francozi želeli več medvedov, kljub temu, da se da prebrati tudi kakšna izjava jeznega Pirenejskega kmeta, da so mu slovenski medvedje uničili čredo domačih živali. Sicer, kmetje so na splošno enaki v celi EU in so največji Evropejci, vsi radi pretiravajo z oceno škode. Mogoče bi s pomočjo Špancev in Francozov, brez ubijanj (in medvedjih klobas) rešili naš medvedji problem?
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2751045] 04.01.19 11:59 · odgovor na: anon-317028 (#2751038)
Odgovori   +    2
A si ti vegetarijanec? Sedaj je problem odstrel par medvedov, sto tisoče prašičev in krav pa ni problem. Pa zanima me kako bi ti odreagiral, ko bi na sprehodu v gozd opazil, da je za teboj medvedka križala tvojo pot, pred teboj pa njeni mladiči.
bigl sporočil: 18.363
[#2751051] 04.01.19 12:33
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bigl 04.01.2019 12:35
Da se skrbi za biotsko raznovrstnost je prav ukrep pri risu. Ta je bil naseljen pri nas konec sedemdesetih v začetku osemdestih let prejšnega stoletja in je zaradi parjenja med sabo (v žlahti) regresiral na nekaj nezdravih primerkov, ki pa se jim, pred izumrtjem, pridružujejo sveži primerki iz karpatov, kolikor sem slišal. Sveža kri, da ris ostane v naših gozdovih.
Kot pripomba, kaj je skrb za biotsko raznolikost v primeru ogroženega staleža in kaj ukrep v primeru prekomernega. Lep dan.

P.S.: Lepo bi bilo, če bi poleg francozov in špancev tudi nemci prejeli kaj naših medvedov a ne kot trofeje, ampak kot živih primerkov, enko velja za avstrijce- južne bavarce:-). Da jim povečajo biotsko pestrost v njihovih gozdovih. Pavri so proti. Jagri bi jih pa takoj postrelili.
Torej, bi jih morali zaščitit.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2751053] 04.01.19 12:42 · odgovor na: anon-116402 (#2751045)
Odgovori   +    4
[usimoncic]
A si ti vegetarijanec? Sedaj je problem odstrel par medvedov, sto tisoče prašičev in krav pa ni problem. Pa zanima me kako bi ti odreagiral, ko bi na sprehodu v gozd opazil, da je za teboj medvedka križala tvojo pot, pred teboj pa njeni mladiči.
Zadel si, z ženo sva vegetarijanca, imava pa širok krog prijateljev med katerimi ni vegetarijancev (je tudi nekaj lovcev, tudi zidaniški prvi sosed mi je lovec), nobenega modrovanja niti zadrtosti ni, družimo se in pomagamo si, vsak živi po svojem. Glede medvedov sem le napisal, da če že Francozi in Španci želijo naših 200 medvedov, kar seveda natanko ne vem, zakaj jim jih ne bi poslali. Oni bi dobili želene medvede, ker jih imajo premalo, mi pa bi se jih znebili, ker jih imamo preveč.
anon-277404 sporočil: 414
[#2751067] 04.01.19 13:31 · odgovor na: anon-317028 (#2751053)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-277404 04.01.2019 13:33
Zakaj jih ne bi poslali v Francijo oz. Španijo? Verjetno zato, ker jih noben noče imeti pred svojim pragom, samo birokrati v Ljubljani jih želijo imeti. Kdo od teh birokratov naj prevzame odgovornost glede NE odstrela medveda, pa da vidimo junaka, kdo se bo osebno podpisal pod to!
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2751092] 04.01.19 14:51 · odgovor na: anon-277404 (#2751016)
Odgovori   +    0
[izzzy]
Par medvedov poloviti in jih pripeljati v Ljubljano, pa da vidimo koliko dolgo se bodo tam brezskrbi sprehajali. Banda pokvarjena zlobirana.
Pri nas je bil na obisku medved Rožnik, pa smo se zmenili bp. Holcarji so ga kasneje dali ven iz kože :)
robi2107 sporočil: 4.272
[#2751181] 04.01.19 23:15 · odgovor na: (#2751091)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: robi2107 04.01.2019 23:25
[BigBrother13]
Vsak dan prelaufam 10 km po gozdovih in poljih po Sloveniji, v zivljenju se nisem videl niti jelena, niti divjega prasica kaj sele volka ali medveda, Tako da ne vem koga ogrozajo, zadnja leta ni za videt niti zajcev niti fazanov. Lovske druzine in njihove privilegije do odstrela bi bilo nujno ukinit in zaposlit cuvaje usposobljene za odstrel, ko je to res nujno. Najprej redijo in krmijo divjad, da jo potem zafrustriranci streljajo.
Meni je enkrat košuta presekala pot, ko sem se z biciklom peljal po gozdni cesti med Gornjim Igom in Rakitno. Sem se kar fajn usral, ko je skočila iz grmovja, ker je to en zares ogromen stvor. Pa enkrat sem manjšega medveda videl od daleč, ko je bežal kot nor, ker se je ustrašil šundra, ki sem ga z biciklom delal po slabši gozdni cesti. Sicer pa samo kakšne srnice, zajci in druga manjša divjad. Seveda medvedi v slovenskih hostah so, vendar se jim da izogniti, če ne rineš prav globoko v gozd, predvsem pa ne v času, ko imajo mladiče. Takrat medvedke ni dobro srečati. Sicer se bo pa medved rajši umaknil človeku s poti, če ga bo le pravočasno slišal.

Neprijetna srečanja z medvedi v okolici naselij se pa da zmanjšati z mrhovišči globoko v hostah, ampak kaj, ko so ta menda zaradi nekih bedastih EU uredb prepovedana. Tukaj bi morali mi evrokratom povedati, da naj bodo lepo tiho in naj nam ne solijo pameti, ker so vse svoje medvede že zdavnaj iztrebili in sploh ne vedo, kako medved izgleda. Mi bomo mrhovišča imeli, ker je to star in preizkušen način, kako se medveda odvrača od naselij, pa če je EU prav ali ne. Briga nas. Ampaj naši so prevelike riti, da bi si upali unim bebcem tam spustiti kajlo.

Glede prepovedi komercialnega lova se pa pridružujem tvojemu mnenju. Mora biti nekdo res psihopat, da ga veseli pobijanje živali. Medvede bi pa namesto odstrela lahko pošenkali komurkoli, če bi jih le hotel. Pa ne zato, da jih bodo kreteni postrelili, tako kot so tistega ubogega Rožnika, ampak zaradi ohranjanja biotske raznovrstnosti.

Strani: 1