Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek NASA v vesolju našla 'snežaka'

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2750749] 03.01.19 10:09
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-317028 03.01.2019 10:12
Snežaka je sonda našla daleč, nekaj se najde tudi bližje...Piše, da so raziskovalci našli bakterije v možganih. Ljudje imamo bakterije v možganih!!!??? Tako kot imamo črevesne bakterije imamo tudi možganske...Kdo ve, mogoče z našimi možgani upravljajo bakterije...Več o odkritju možganskih bakterij na:www.cerveauetpsycho....-15285.php
153 sporočil: 9.333
[#2750764] 03.01.19 11:20
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 153 03.01.2019 11:26
Res so mojstri tile znanstveno-tehnični umi človeštva,
bo le-to dolgoročno zdržalo, da koga ne premamijo
nezadržno izzivalne možnosti zlobnega žela ?

Sodražan
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2750796] 03.01.19 12:48 · odgovor na: anon-317028 (#2750749)
Odgovori   +    0
Glede na to da je napisano v sedaj drugorazrednem jeziku, je tule veliko vec. Zelo zanimivi clanki.

www.google.com/searc...man+brains

Sem se nekoc zacel ucit, potem pa ugotovil da je skoda casa, ker je to na njihovo zalost "has been jezik", ceprav zelo lep, melodicen. Ce ne objavljas v anglescini - te ni.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2750797] 03.01.19 12:48 · odgovor na: anon-317028 (#2750749)
Odgovori   +    0
Glede na to da je napisano v sedaj drugorazrednem jeziku, je tule veliko vec. Zelo zanimivi clanki.

www.google.com/searc...man+brains

Sem se nekoc zacel ucit, potem pa ugotovil da je skoda casa, ker je to na njihovo zalost "has been jezik", ceprav zelo lep, melodicen. Ce ne objavljas v anglescini - te ni.

Oni so prvi samo se po visini davkov.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2750820] 03.01.19 13:42 · odgovor na: (#2750799)
Odgovori   +    0
[rename]
Glede "has been" jezika, bo še zanimivo, kaj bo po Brexitu z angleščino?
Bo prvi (evropski) pogovorni jezik nemščina ali francoščina?
Francozi kar močno pritiskajo, da bi angleščino po odhodu Velike Britanije črtali iz seznama uradnih jezikov. Imajo tudi močan argument, kajti po Brexitu niti ena članica EU nima angleščine kot uradnega jezika (!?), menda pa uradni jezik EU ne more biti jezik, ki ni uraden niti v eni članici skupnosti. Irci so kot uradni jezik prijavili irščino, Maltežani maltežanščino...torej, angleščine ni.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2750821] 03.01.19 13:43 · odgovor na: (#2750799)
Odgovori   +    1
Karkoli, samo da se ne zatecejo k obicajnim argumentom kdo ima daljsega, dobro poznanih iz zgodovine. ;))

So pa seveda francozi ze v startnem polozaju in bodo s svojim tezenjem naredili veliko vec skode kot koristi. Sem zadnjic razmisljal ko sem bral zgodovinske stvari na Quori. Narod, ki si v predolgih vojnah pobije prevelik del zrele moske populacije na dolgi rok izgubi znanost. Francozi, nato Nemci. Obicajno nsto uvozijo manj izobrazene ljudi - Nemci imajo cca 10 miljonov tujcev, ki se vecinoma tudi od dalec ne morejo primerjati s klasicnim Hansom: Murat pac ni to. Ce se mi bo dalo bom malo pobrskal.
Oboji so bili nekoc vodilni, danes pa jih prakticno ni vec v znanosti. Ce se malo nadaljujem; ima tu US izjemno prednost: ni bilo pokola + najpametnejsi se vedno derejo tja + se vedno najbolj kapitalisticen sistem. Pa sedaj tekmuj z njimi, ce mores.


Baje Leonardo ni bil tako poznan, kot bi si zasluzil, ker je pisal v italjanscini ne v latinscini. Pac vsaka doba ima svoj univerzalen jezik.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2750887] 03.01.19 16:23 · odgovor na: PyotrNovak (#2750821)
Odgovori   +    1
[PyotrNovak]
Karkoli, samo da se ne zatecejo k obicajnim argumentom kdo ima daljsega, dobro poznanih iz zgodovine. ;))

So pa seveda francozi ze v startnem polozaju in bodo s svojim tezenjem naredili veliko vec skode kot koristi. Sem zadnjic razmisljal ko sem bral zgodovinske stvari na Quori. Narod, ki si v predolgih vojnah pobije prevelik del zrele moske populacije na dolgi rok izgubi znanost. Francozi, nato Nemci. Obicajno nsto uvozijo manj izobrazene ljudi - Nemci imajo cca 10 miljonov tujcev, ki se vecinoma tudi od dalec ne morejo primerjati s klasicnim Hansom: Murat pac ni to. Ce se mi bo dalo bom malo pobrskal.
Oboji so bili nekoc vodilni, danes pa jih prakticno ni vec v znanosti. Ce se malo nadaljujem; ima tu US izjemno prednost: ni bilo pokola + najpametnejsi se vedno derejo tja + se vedno najbolj kapitalisticen sistem. Pa sedaj tekmuj z njimi, ce mores.


Baje Leonardo ni bil tako poznan, kot bi si zasluzil, ker je pisal v italjanscini ne v latinscini. Pac vsaka doba ima svoj univerzalen jezik.
Tole kar malo napamet pišeš.
Po številu patentov se tako Nemčija kot Francija v svetovnem merilu zaenkrat še kar dobro odrežeta, druga pa je Kitajska, ki bo v naslednjih 20 letih gotovo prehitela ZDA.

www.statista.com/sta...lications/
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2751048] 04.01.19 12:03 · odgovor na: anon-204390 (#2750887)
Odgovori   +    4
Tudi Japonci so prevzeli svet, a ne?
NI vse v stevilu patentov. Pred internetom sem hodil v CTK brat zanimive stvari. Pod roke mi je prisla knjiga japonskim patentov iz robotike. Cez 5 minut sem misli da sem nasel izgubljene Da Vincijeve patente. Velika vecina je bila neka drobnarija, stvari ki so DALEC od kasnih bazicnih patentov. Tudi kitajcki bodo na istem.

Diktatura nikoli ni prinesla trajne prednosti pred prostim kapitalizmom. Po drugi svetovni vojni so bile resne razprave ali je ruski sistem boljsi, nato japonski, vendar nevidna rokca vedno opravi svoje.
Preberi "The road to serfdom", kjer Hayek tocno zadane kaj se dogaja v takih sistemih.
Dokler njihov ChingChong ni dobil absolutne oblasti so imeli nekaj sans, od takrat pa nobenih.

Zakon napovedovanja: stevilo moznih vplivov je veliko. Rezultat pa odvisen kateremu das vecjo tezo, kar je vedno subjektiven proces. Vecja kolicina podatkov in poznavanje preteklosti dajeta vecjo verjetnost, a nikoli absolutno. Zelo odvisno tudi od svetovnega nazora, baje so od tega odvisni celo rezultati v tehnicni znanosti. Tule imajo leve ideje, ki niso se nikoli prinesle trajnega napredka, velik handicap. So pa privlacne za nesposobne in lene. Clovek samo enkrat butne z glavo v steno in se nauci da boli, privlacnost mojega denarja v tvoji denarnici pa je ocitno premocna, da bi vzeli zgodovino za uciteljico. Vedno znova so ljudje pripravljeni butati z glavo ob steno.

Bomo videli....

Strani: 1