Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Facebook nas bo pojedel

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.628
[Glavni forum] Tema: Facebook nas bo pojedel
[#2750102] 28.12.18 07:19 · odgovor na: bobek13 (#2750065)
Odgovori   +    3
[bobek13]
a je tebi jasno, zakaj to tolko muci ljudi?
Ker ne vedo kaj dosti o tem, neznanega pa nas je strah. Praviloma so tudi starejšega izdanja in zato težje sprejemajo novosti. To je značilnost vsake generacije, samo tehnologija se menja.

Potem iz tega pride se pozerska drza "Jaz pa tega nikoli nisem imel."
S čimer ni seveda nic narobe, ampak ni pa tudi nek dosežek, ki bi ga bilo za poudarjat.

To je podobno kot ponosno poudarjat "nimam pametnega telefona", "nimam kasetarja, imam gramofon".
Moja stara mama je rada poudarila, da nima pomivalnega stroja, da to je brez veze. :)
Jaz sem recimo ze prestar in lahko poudarim, da nimam Snapchata. Ker to je pa res brezveze :)

Folk večinoma povrsno prebere ze povrsno napisane clanke o zlorabi podatkov, ki za crno ovco izberejo eno multinacionalko (Guardian je dober v tem) in reče "odslej naprej bom pa samo 1x na mesec pogledal Facebook profil pa se to na mobilcu, da ne bodo ugotovili, kje sem doma."
:)

Pa da ne bo pomote, spletna varnost in pametno ravnanje s podatki je pomembno. To je treba dat v solski učni program, nekaj je ze menda. Starsi se morajo sami izobrazit. Jeba je, da smo v cajtih, kjer mali otroci svoje starše ucijo tehnologije, ker ta tako hitro napreduje. Otroci ze osvojijo tehnologijo, ne morejo pa se pravilno (previdno) odzvati na vse pasti.


P.S. Če bi se res radi znebili Facebooka, izbrišite svoj profil (ne se sekirat, da bo FB ohranil večino), pobrisite podatke brskanja v vseh brskljalnikih (desktop, mobile, tablet...) , izbrišite app iz vseh svojih mobilnih naprav.
Čestitam, sedaj vas bo Facebook sledil in prodajal vase podatke samo še prek piškotkov, tako kot 100 drugih firm (in agencij...za žmoht :).

Za Google pa...jah, good luck with that :)