Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[#2749771] 25.12.18 09:16
Odgovori   +    3
Pa ne da sestavljalci takih lestvic mislijo, da občani v O Cerklje zaslužijo izrazito višje plače od ostalih zaradi 841 (25% vseh) zaposlenih v prvih 3. podjetjih. Občina ima namreč 7.619 (Finance 2018) prebivalcev, kar da pri podatku o 63,5% delovni aktivnosti palca, da je delovno aktivnih okoli 4.340 oseb. Večina se jih pač vozi v sosednje občine, beri MO LJ z normalnimi plačami, verjetno tudi višjimi od povprečja v LJ, saj gre v glavnem za bolje situirane in pozicionirane. Občina s sosednjimi je pač tipični predstavnik "špehnatega pasu" v okolici mest kjer se vrednost ustvarja.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2749772] 25.12.18 09:37 · odgovor na: anon-178149 (#2749771)
Odgovori   +    4
Lahko pa še nadaljujemo, članek trdi

Je druga najbolj nevarna občina, kar sicer zaradi števila prebivalcev ni presenetljivo.
Kako je pa nevarnost definirana, kot število kriminalnih dejanj, ali kot pogostost dejanj. Kar sem do sedaj preverjal teh podatkov, so vsi bili običajno v absolutnih številkah, in je totalna primerjava med tako različnimi občinami. Končni ima MO LJ skoraj 3x več občanov kot naslednja in skoraj 40x več prebivalcev kot povprečje občin brez MO LJ in MO Mb. Relativni podatki pa sploh niso tako neugodni za Ljubljano, je kar nekje okrog povprečja, škoda da nimam več tabele z izračuni pogostosti umorov in ubojev v nekaj letnem obsegu za slovenske občine. No sedaj sem našel prispevek siol.net/novice/slov...ika-480595 V vseh pokazateljih je Ljubljana dokaj varna, število tatvin in ropov je pa res visoko, toda pozor, večina storilcev ni Ljubljančanov, krade se pač tam, kjer je kaj za ukrast.
Pri vsem tem ugotavljanju, kje se fino živi, manjka še samo podatek, da je stopnja motorizacije v Ljubljani manjša kot v teh bogatih podeželskih občinah na obrobju mesta, kar ste navedli pri neki podobni primerjavi pred meseci. Ja, stopnja motorizacije je manjša, poznam cel kup ljudi, ki avta sploh nimajo in ne čutijo potrebe, končno sem se zadnjih 20 let v službo vozil pretežno s kolesom in avta tudi po teden in več nisem premaknil iz garaže. Nikjer pa ne omenjate urejenosti javnega prometa, ki je ravno tako pomemben pokazatelj kvalitete življenja. In večina teh občin na obrobju ga sploh ne bi imela brez zavzemanja MO LJ. saj veste, da še nekatere mestne občine nimajo javnega prevoza (Celje sigurno, sedaj nekaj delajo na tem)....
slovenecnb1 sporočil: 5.591
[#2749776] 25.12.18 10:12 · odgovor na: anon-178149 (#2749772)
Odgovori   +    7
[MarijanMacek]
Lahko pa še nadaljujemo, članek trdi

>
>Je druga najbolj nevarna občina, kar sicer zaradi števila prebivalcev ni presenetljivo.

Kako je pa nevarnost definirana, kot število kriminalnih dejanj, ali kot pogostost dejanj. Kar sem do sedaj preverjal teh podatkov, so vsi bili običajno v absolutnih številkah, in je totalna primerjava med tako različnimi občinami. Končni ima MO LJ skoraj 3x več občanov kot naslednja in skoraj 40x več prebivalcev kot povprečje občin brez MO LJ in MO Mb. Relativni podatki pa sploh niso tako neugodni za Ljubljano, je kar nekje okrog povprečja, škoda da nimam več tabele z izračuni pogostosti umorov in ubojev v nekaj letnem obsegu za slovenske občine. No sedaj sem našel prispevek siol.net/novice/slov...ika-480595 V vseh pokazateljih je Ljubljana dokaj varna, število tatvin in ropov je pa res visoko, toda pozor, večina storilcev ni Ljubljančanov, krade se pač tam, kjer je kaj za ukrast.
Pri vsem tem ugotavljanju, kje se fino živi, manjka še samo podatek, da je stopnja motorizacije v Ljubljani manjša kot v teh bogatih podeželskih občinah na obrobju mesta, kar ste navedli pri neki podobni primerjavi pred meseci. Ja, stopnja motorizacije je manjša, poznam cel kup ljudi, ki avta sploh nimajo in ne čutijo potrebe, končno sem se zadnjih 20 let v službo vozil pretežno s kolesom in avta tudi po teden in več nisem premaknil iz garaže. Nikjer pa ne omenjate urejenosti javnega prometa, ki je ravno tako pomemben pokazatelj kvalitete življenja. In večina teh občin na obrobju ga sploh ne bi imela brez zavzemanja MO LJ. saj veste, da še nekatere mestne občine nimajo javnega prevoza (Celje sigurno, sedaj nekaj delajo na tem)....
Kaj se moraš tudi za Božič repenčiti pejt mal ven na zrak
DanijelAncimer sporočil: 47
[#2749779] 25.12.18 11:15 · odgovor na: anon-178149 (#2749771)
Odgovori   +    15
Dokler bo Jankovic zupan Ljubljane, se bo v vecini obcinah zivelo bolje kot v Ljubljani pika.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2749782] 25.12.18 11:39 · odgovor na: DanijelAncimer (#2749779)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-178149 25.12.2018 11:52
[DanijelAncimer]
Dokler bo Jankovic zupan Ljubljane, se bo v vecini obcinah zivelo bolje kot v Ljubljani pika.
In s čem utemeljuješ to izjavo? Ali ti je znano splošno dejstvo, da se skorajda kot splošen pojav v okolici mest živi bolje kot v samem mestu, ampak hakeljc je v tem, da hodijo vsi delat v mesto, davke pa plačujejo izven mesta. Imaš kakšne drugačne informacije?

Ali lahko razložiš zakaj vsi iz občin kjer se veliko boljše živi kot v prestolnici (imajo namreč umne župane?!) derejo dnevno v mesto v službo in v šole (okoli 120.000 dnevno v Ljubljano z neumnim županom, spoštovnim v prestolnici in zaničevanim v okolici kao srbijankovićem, mafijankovićme etc...). Tam svinjajo zrak z svojimi osebnimi avtomolbili, s parkiranjem uničujejo zelenice in potem se hvalijo koliko lepše je živeti na deželi.... Le zakaj se reveži dnevno mučijo z vožnjo v to gnezdo kriminala, če je pa vzunaj bolje?

Ali mi lahko razložiš, da v primestnih občinah kjer se kot zasluga umnih županov dobro živi vozijo svojo svinjarijo v Ljubljano, namesto da bi sami pospravili za seboj.

Čudni absurd, jaz si ga ne znam razložiti in te prosim za pomoč.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2749783] 25.12.18 11:56 · odgovor na: slovenecnb1 (#2749776)
Odgovori   +    0
[slovenecnb1]
> [MarijanMacek]
> Lahko pa še nadaljujemo, članek trdi
>
> >
> >Je druga najbolj nevarna občina, kar sicer zaradi števila prebivalcev ni presenetljivo.
>
> Kako je pa nevarnost definirana, kot število kriminalnih dejanj, ali kot pogostost dejanj. Kar sem do sedaj preverjal teh podatkov, so vsi bili običajno v absolutnih številkah, in je totalna primerjava med tako različnimi občinami. Končni ima MO LJ skoraj 3x več občanov kot naslednja in skoraj 40x več prebivalcev kot povprečje občin brez MO LJ in MO Mb. Relativni podatki pa sploh niso tako neugodni za Ljubljano, je kar nekje okrog povprečja, škoda da nimam več tabele z izračuni pogostosti umorov in ubojev v nekaj letnem obsegu za slovenske občine. No sedaj sem našel prispevek siol.net/novice/slov...ika-480595 V vseh pokazateljih je Ljubljana dokaj varna, število tatvin in ropov je pa res visoko, toda pozor, večina storilcev ni Ljubljančanov, krade se pač tam, kjer je kaj za ukrast.
> Pri vsem tem ugotavljanju, kje se fino živi, manjka še samo podatek, da je stopnja motorizacije v Ljubljani manjša kot v teh bogatih podeželskih občinah na obrobju mesta, kar ste navedli pri neki podobni primerjavi pred meseci. Ja, stopnja motorizacije je manjša, poznam cel kup ljudi, ki avta sploh nimajo in ne čutijo potrebe, končno sem se zadnjih 20 let v službo vozil pretežno s kolesom in avta tudi po teden in več nisem premaknil iz garaže. Nikjer pa ne omenjate urejenosti javnega prometa, ki je ravno tako pomemben pokazatelj kvalitete življenja. In večina teh občin na obrobju ga sploh ne bi imela brez zavzemanja MO LJ. saj veste, da še nekatere mestne občine nimajo javnega prevoza (Celje sigurno, sedaj nekaj delajo na tem)....

Kaj se moraš tudi za Božič repenčiti pejt mal ven na zrak
Ravnokar sem oddelal svojih 8 km pa te bom pobaral ali tudi za praznik nisi sposoben napisat konzistentne misli. Te mogoče daje Dunning-Krugerjev učinek?
anon-476752 sporočil: 484
[#2749784] 25.12.18 12:27 · odgovor na: anon-178149 (#2749782)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-476752 25.12.2018 12:30
bingo. ko sem sam živel v lj sem opažal ravno to. ljubljana je žrtev lastnega uspeha. pa še kako drugo gospodarsko močno mesto. v zameno za onesnaževanje in hrup se denar nosi ven. Zato pa cvetijo “spalne” občine brez gospodarstva. sistem do ljudi v večjih naseljih ni pošten.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2749787] 25.12.18 12:40 · odgovor na: anon-476752 (#2749784)
Odgovori   +    1
[Macadamia]
bingo. ko sem sam živel v lj sem opažal ravno to. ljubljana je žrtev lastnega uspeha. pa še kako drugo gospodarsko močno mesto. v zameno za onesnaževanje in hrup se denar nosi ven. Zato pa cvetijo “spalne” občine brez gospodarstva. sistem do ljudi v večjih naseljih ni pošten.
No vsaj enega od forumašev in novinarjev Financ (čeprav tudi)za Božič ni zapustila pamet.
anon-476752 sporočil: 484
[#2749788] 25.12.18 12:51 · odgovor na: anon-178149 (#2749787)
Odgovori   +    2
Potem so pa ti ljudje še najbolj obdavčeni, saj so njihove nepremičnine lokacijsko najdražje. Prav tako plačujejo enak strošek infrastrukture za svojih par m kabla in cevi v primerjavi s kilometri kablov do vsake zidanice... Centralizacija je hudič za vse.
anon-75409 sporočil: 645
[#2749792] 25.12.18 13:59 · odgovor na: DanijelAncimer (#2749779)
Odgovori   +    1
... cepec :/

Strani: 1