Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2740311] 01.11.18 18:37
Odgovori   +    13
Vse države članice EU bodo poiskale svojega kandidata. Če želimo slovenskega predsednika komisije največ možnosti ima Janša, torej naj MesecŠarceva vlada predlaga Janšo.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2740362] 02.11.18 10:18
Odgovori   +    2
Komandant Šiško bi bil tud dober.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2740376] 02.11.18 12:08 · odgovor na: Kanzon (#2740362)
Odgovori   +    4
[Kanzon]
Komandant Šiško bi bil tud dober.
Al pa ne, on bi šel na prvo žogo, ker ne zna glumit majmuna tako kot vsi politiki.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2740378] 02.11.18 12:19 · odgovor na: Kanzon (#2740376)
Odgovori   +    0
ZBOR v Hosti!

bi bil lahko njegov slogan, ali kako!?

*(že)3žetonček.nov.2018
Kanzon sporočil: 2.392
[#2740382] 02.11.18 12:35 · odgovor na: anon-333107 (#2740378)
Odgovori   +    3
[FrRoSt]
ZBOR v Hosti!

bi bil lahko njegov slogan, ali kako!?

*(že)3žetonček.nov.2018
Ja, je bolj zdravo kot tiskati denar v tri krasne.

Čestitke za korajžo pri uporabi žetonov.Kaj ti Simona še ni ponudila naročnine?

hehe
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2740531] 02.11.18 21:47 · odgovor na: Kanzon (#2740382)
Odgovori   +    1
Mi ponujajo naročnino, vsake tri mesce :) in me tudi novačijo z raznimi drugimi akcijami, s simbolično naročnino 1€ za cel mesec pri določenih člankih, ... tako kot verjetno tudi tebe. :)

Saj ne, da bi bilo vse zanič. Daleč od tega..... Ampak gre za princip! Z njihovo politiko in ideologijo se nekako pač ne strinjam, zato ne čutim nobne potrebe po naročnini.

Če se mi že zalušta prebrati kakšen članek od TadejK ali kaj drugega pametnega, lahko cajtng tudi kupim v trafiki.... :) Ne vidim nobenih ovir za to. :)

*Dnarja ravno ne tiskajo v tri krasne. :) Če bi ga, bi šlo že zdavnaj vse k Vragu! Ne izključujem pa kakšnih kasnejših stranskih učinkov! :)
Kanzon sporočil: 2.392
[#2740550] 03.11.18 05:03 · odgovor na: anon-333107 (#2740531)
Odgovori   +    4
[FrRoSt]
Mi ponujajo naročnino, vsake tri mesce :) in me tudi novačijo z raznimi drugimi akcijami, s simbolično naročnino 1€ za cel mesec pri določenih člankih, ... tako kot verjetno tudi tebe. :)

Saj ne, da bi bilo vse zanič. Daleč od tega..... Ampak gre za princip! Z njihovo politiko in ideologijo se nekako pač ne strinjam, zato ne čutim nobne potrebe po naročnini.

Če se mi že zalušta prebrati kakšen članek od TadejK ali kaj drugega pametnega, lahko cajtng tudi kupim v trafiki.... :) Ne vidim nobenih ovir za to. :)

*Dnarja ravno ne tiskajo v tri krasne. :) Če bi ga, bi šlo že zdavnaj vse k Vragu! Ne izključujem pa kakšnih kasnejših stranskih učinkov! :)
Vsak izvod imam možnost prebrati brezplačno, pa ga ne.Bolj me zanimajo komentarji.
Deklerativno pisanje o procentih, donosih in zgubah me ne zanimajo kaj dosti.
Kljub temu bi z veseljem postal naročnik, če bi se upali pisati o izvoru denarja,kdo določa količino v obtoku, na kakšen način in do kam se države zadolžujejo, čeprav se ve ,da kredita ne morejo vrniti in še in še me zanima v zvezi s financami.
Me pa recimo ne zanima kako je TadejK pušnil z delnicami potem ,ko sem v Reporterju prebral članek od Kovačeve partnerke.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2740584] 03.11.18 11:24 · odgovor na: Kanzon (#2740550)
Odgovori   +    0
Kljub temu bi z veseljem postal naročnik, če bi se upali pisati o izvoru denarja,kdo določa količino v obtoku, na kakšen način in do kam se države zadolžujejo, čeprav se ve ,da kredita ne morejo vrniti in še in še me zanima v zvezi s financami.
To res ni kakšna umetnost! :) Sicer o tem ne pišejo veliko, še največ na to temo in za razumevanje tega piše TadejK! :)

BISTVO je v tem, da ti kredit ODPLAČUJEŠ!!! In ne v tem, da kredita NIMAŠ! :))

To je zelo slab biznis, če ti kredita nimaš, še posebno za banke! :)

Za IZVOR DENAARJA skrbijo CENTRALNE BANKE! One vodijo politiko! Tiskanja, dajanja v obtok, jemanja iz obtoka, ....
Me pa recimo ne zanima kako je TadejK pušnil z delnicami potem ,ko sem v Reporterju prebral članek od Kovačeve partnerke.
Imaš kakšno povezavo na tole!??

DA tudi jaz preberem tole ČUDO! :)
Kanzon sporočil: 2.392
[#2740628] 03.11.18 14:29 · odgovor na: anon-333107 (#2740584)
Odgovori   +    0
Maja Sunčič je o tem pisala v Reporterju, sem sam prebral,žal pa ne znam poiskat povezave.
Nekaj v vezi notranjih informacij pri nakupu delnic.

Boš moral sam poiskat.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2740631] 03.11.18 14:36 · odgovor na: Kanzon (#2740628)
Odgovori   +    1
AHA. :)

Tale Maja Sunčič pa je ena CVETKA! :)

*Menda bi ji samo Lucujeva kolumna iz Dnevnika o izbrisu bančnih podrejencev do kolen segala!
**Nisem našel, se mi nekako zdi celo škoda časa tole iskat. Čeprav Pavlihe rad prebiram. :))
Kanzon sporočil: 2.392
[#2740634] 03.11.18 14:55 · odgovor na: anon-333107 (#2740631)
Odgovori   +    0
Pol si pa tole poglej, ča še nisi,od 14.30 minute dalje.

Pernar vs. bankar: Globalno sa Borisom Malagurskim (BN)
anon-139335 sporočil: 31
[#2749236] 21.12.18 09:50
Odgovori   +    3
Dostojen Junckerjev naslednik se mi zdi naš Artur Štern (samo če bi privolil v kandidaturo).
Sicer so naše domače volitve še daleč, ampak tu pa velike upe polagam na kakšno novo listo, ki bi premagala LMŠ. Recimo LDM (Lista Damjana Murka).

Lp
robi2107 sporočil: 4.272
[#2749239] 21.12.18 10:14 · odgovor na: anon-333107 (#2740531)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
*Dnarja ravno ne tiskajo v tri krasne. :) Če bi ga, bi šlo že zdavnaj vse k Vragu! Ne izključujem pa kakšnih kasnejših stranskih učinkov! :)
O, pa ga. Ne sicer EK, temveč ECB, pa vseeno. Glede stranskih učinkov ti bo znal pa vsak osnovnošolec povedati, da vse tiste zilijarde, ki so jih zmetali ven ob količini produkta, kakršen je pač bil, ne morejo imeti drugega efekta, kot je inflacija. Topčider 2.0
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2749282] 21.12.18 13:04 · odgovor na: robi2107 (#2749239)
Odgovori   +    1
[robi2107]
> [FrRoSt]
> *Dnarja ravno ne tiskajo v tri krasne. :) Če bi ga, bi šlo že zdavnaj vse k Vragu! Ne izključujem pa kakšnih kasnejših stranskih učinkov! :)
O, pa ga. Ne sicer EK, temveč ECB, pa vseeno. Glede stranskih učinkov ti bo znal pa vsak osnovnošolec povedati, da vse tiste zilijarde, ki so jih zmetali ven ob količini produkta, kakršen je pač bil, ne morejo imeti drugega efekta, kot je inflacija. Topčider 2.0
Saj ravno ZATO! Ker se lovi ~2% inflacijo!! :)

Mala (nekaj %) inflacija je DEFINIRANA kot IDEAL!! PONUDBE je ravno toliko, da jo je majčkeno premalo in da gospodarstvo (gospodarski motor) deluje dobro in v pozitivni smeri. :) Ne preveč in ne premalo! .... Kar dejansko pomeni, se ne (pretirano) pregreva in ne ohlaja; beri: zapada v recesijo.!

To je malo težje razumeti, tudi za tiste boj razmišljujoče. :) Je pa bistvo!

ČISTO Drugo vprašanje pa je, čigav je ta novo natisnjen denar!?? :) (moj NI! :)) in za kaj se ga porabi!!

Drugače pa je s tem tako kakor z dežjem! Voda pač kroži! Tako kot denar. Ni dobro, če je je preveč (moča) in NI dobro, če je je premalo (suša)! In ravno to KROŽENJE in pravilna KOLIČINA ji dajejo poseben čar. Ne samo čar! To daje (pogoje) za življenje, raznolikost in lepoto. :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2749292] 21.12.18 13:39 · odgovor na: anon-333107 (#2740378)
Odgovori   +    2
[FrRoSt]
ZBOR v Hosti!

bi bil lahko njegov slogan, ali kako!?

*(že)3žetonček.nov.2018
Na T-Shirtu bi mu pisalo: All the best from Slovenia :)
robi2107 sporočil: 4.272
[#2749295] 21.12.18 13:52 · odgovor na: anon-333107 (#2749282)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: robi2107 21.12.2018 14:00
[FrRoSt]
> [robi2107]

> > [FrRoSt]
> > *Dnarja ravno ne tiskajo v tri krasne. :) Če bi ga, bi šlo že zdavnaj vse k Vragu! Ne izključujem pa kakšnih kasnejših stranskih učinkov! :)

> O, pa ga. Ne sicer EK, temveč ECB, pa vseeno. Glede stranskih učinkov ti bo znal pa vsak osnovnošolec povedati, da vse tiste zilijarde, ki so jih zmetali ven ob količini produkta, kakršen je pač bil, ne morejo imeti drugega efekta, kot je inflacija. Topčider 2.0

Saj ravno ZATO! Ker se lovi ~2% inflacijo!! :)

Mala (nekaj %) inflacija je DEFINIRANA kot IDEAL!! PONUDBE je ravno toliko, da jo je majčkeno premalo in da gospodarstvo (gospodarski motor) deluje dobro in v pozitivni smeri. :) Ne preveč in ne premalo! .... Kar dejansko pomeni, se ne (pretirano) pregreva in ne ohlaja; beri: zapada v recesijo.!

To je malo težje razumeti, tudi za tiste boj razmišljujoče. :) Je pa bistvo!

ČISTO Drugo vprašanje pa je, čigav je ta novo natisnjen denar!?? :) (moj NI! :)) in za kaj se ga porabi!!

Drugače pa je s tem tako kakor z dežjem! Voda pač kroži! Tako kot denar. Ni dobro, če je je preveč (moča) in NI dobro, če je je premalo (suša)! In ravno to KROŽENJE in pravilna KOLIČINA ji dajejo poseben čar. Ne samo čar! To daje (pogoje) za življenje, raznolikost in lepoto. :)
Kakšen je bil učinek metanja denarja z lopato, se najbolje vidi pri cenah stanovanj, ki so dobesedno eksplodirale. Pa ne samo te cene, ampak tudi vse druge. Pa ne me jebat, da samo za 2%. A greš ti kdaj v trgovino? Če nimaš spomina zlate ribice in ob predpostavki, da baje spadaš med "boj razmišljujoče", boš to ugotovil tudi sam.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2749312] 21.12.18 15:16 · odgovor na: robi2107 (#2749295)
Odgovori   +    0
[robi2107]
Kakšen je bil učinek metanja denarja z lopato, se najbolje vidi pri cenah stanovanj, ki so dobesedno eksplodirale. Pa ne samo te cene, ampak tudi vse druge. Pa ne me jebat, da samo za 2%. A greš ti kdaj v trgovino? Če nimaš spomina zlate ribice in ob predpostavki, da baje spadaš med "boj razmišljujoče", boš to ugotovil tudi sam.
Imaš prav! :))

Vendar gre tukaj za statistično (matematično) napako!! :)

Ker cene stanovanj se ne upoštevajo v statistični košarici! :)

In tudi rast delnic se ne upošteva kot inflacija! :))))
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2749313] 21.12.18 15:18 · odgovor na: anon-204390 (#2749292)
Odgovori   +    1
Ali pa:

Slovenija Green! :)
shevchenko sporočil: 21.898
[#2749343] 21.12.18 19:54 · odgovor na: anon-333107 (#2749312)
Odgovori   +    3
Ker cene stanovanj se ne upoštevajo v statistični košarici! :)
Ampak stvar je v resnici precej hujsa!

Se nikdar se ni noben komentator v nobenem clanku vprasal, ali je to prav.

Se nikoli se ni noben odlocevalec v nobeni izjavi vprasal, ali je to prav.

Se nikoli ni noben novinar vprasal kaksnega odlocevalca, ali je to prav.

Se nikoli ni noben politik namignil, da pa to mogoce ni prav.

Bognedaj, da bi kdo, ki dela na statisticnem uradu in se vse kar je teh institucij, ki dneve in noci racunajo inflacijo, o tem kaj podvomil ali izjavil.

Skratka to dejstvo nikogar, ma ama nikogar ne zanima.
In tudi rast delnic se ne upošteva kot inflacija! :))))
No ja, ampak to je tudi edino pravilno, ker pac delnice ne spadajo med proizvode, ki jih "trosimo", nepremicnine pa trosi ene 99,99% prebivalcev Slovenije. Vis, proizvod, pri katerem se definitivno najbolj strinjamo, da ga potrebujemo, ampak v kosarico inflacije pa nikakor ne najde svojega mesta.

Ti pa lahko tudi povem, kdaj ga bo. Takrat ko se bodo zacele cene nizat, pa bodo zadevo dali not, da bodo lahko naracunali nizjo inflacijo od realne.

Jebe lud zbunjenog...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2749403] 22.12.18 11:41 · odgovor na: (#2749363)
Odgovori   +    3
[rename]
Kosarica je dnevna-mesecna-letna poraba....stanovanje pa kupis enkrat, morda 2x v zivljenju.
morda ti tako mislis, a ni res. kosarica naj bi predstavljala ponderirano vsoto vseh potreb, ki jih ima povprecni prebivalec slovenije. res je, nepremicnina se kupi redkeje, a po drugi strani je to takrat strosek, ki je po redu velikosti neprimerljiv z vsemi drugimi stroski. ce pomislis, struca kruha je v kosarici, pa vsi ne jedo kruha. nepremicnine pa ne, kljub temu da razen klosarjev imamo vsi neko streho nad glavo.
Zato tudi ni upostevana rast cen nepremicnin v kosarici zivljenjskih stroskov....imas pa na voljo taksne in drugacne statisticne podatke tudi o tem; se po vrstah (hisa, stanovanje) in regijah, ce se prav spomnim.
saj pravim,da gre pri teh kosaricah za kriminal in veleizdajo naroda. sem govoril z ljudmi, ki delajo na statisticnem uradu in (se delajo da) sploh ne razumejo problema. itak pa za njih to ni pomembno, pomembno je le da naracunajo dovolj nizko inflacijo, da obdrzijo svoje bedne sluzbice, da lahko topcider emitira dovolj veliko kolicino denarja, ki konca v raznoraznih nemskih crnih luknjah.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2749526] 23.12.18 11:57 · odgovor na: shevchenko (#2749343)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> Ker cene stanovanj se ne upoštevajo v statistični košarici! :)

Ampak stvar je v resnici precej hujsa!

Se nikdar se ni noben komentator v nobenem clanku vprasal, ali je to prav.

Se nikoli se ni noben odlocevalec v nobeni izjavi vprasal, ali je to prav.

Se nikoli ni noben novinar vprasal kaksnega odlocevalca, ali je to prav.

Se nikoli ni noben politik namignil, da pa to mogoce ni prav.

Bognedaj, da bi kdo, ki dela na statisticnem uradu in se vse kar je teh institucij, ki dneve in noci racunajo inflacijo, o tem kaj podvomil ali izjavil.

Skratka to dejstvo nikogar, ma ama nikogar ne zanima.
No, jaz sem bral tole pripombo v nekem komentarju (članku). Res pa je, da se take zadeve pojavljajo bolj periodično z drugimi bolj redkimi pojavi v našem osončju in galaksiji.... :)

*Za navadnega delavca, vključno z borznim poročevalcem, politikom ali matematikom je pač najemnina za stanovanje/m2 (popolnoma) dovolj referenčna zadeva...
> In tudi rast delnic se ne upošteva kot inflacija! :))))

No ja, ampak to je tudi edino pravilno, ker pac delnice ne spadajo med proizvode, ki jih "trosimo", nepremicnine pa trosi ene 99,99% prebivalcev Slovenije. Vis, proizvod, pri katerem se definitivno najbolj strinjamo, da ga potrebujemo, ampak v kosarico inflacije pa nikakor ne najde svojega mesta.

Ti pa lahko tudi povem, kdaj ga bo. Takrat ko se bodo zacele cene nizat, pa bodo zadevo dali not, da bodo lahko naracunali nizjo inflacijo od realne.

Jebe lud zbunjenog...
To so pač male skrivnosti VELIKIH kuharskih Mojstrov! :)))

Strani: 1