Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Rad grem v Hofer, še rajši pa na Amazon

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-476752 sporočil: 484
[Glavni forum] Tema: Rad grem v Hofer, še rajši pa na Amazon
[#2748825] 18.12.18 23:31 · odgovor na: robi2107 (#2748821)
Odgovori   +    1
to kar pravi bc se res dogaja. ljudje smo socialna bitja in mlade zato vleče v mesta. priseljenci pa se zaradi želje po manj izpostavljanja tudi selijo v gostejše poseljena območja, kjer se počutijo manj tuje in to je to. Samo en problem pa je, Zagreb je v 50 letih izgubil 6m podtalnice zaradi črpanja podzemne vode in manj padavin.. voda bo presodila urbanim centrom, tudi Ljubljani, ne trgovine,

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2748825

Strani: 1

anon-476752 sporočil: 484
[Glavni forum] Tema: Rad grem v Hofer, še rajši pa na Amazon
[#2748826] 18.12.18 23:40 · odgovor na: anon-476752 (#2748825)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-476752 18.12.2018 23:44
Še nekaj. V Slveniji smo ponosni na svoje naravoslovce, tehnične poklice, tehnično znanje. Ta kader so večinoma ljudje, vzgojeni na podeželju in manjših mestih, kjer imamo svobodo gibanja, dela, samostojnega odločanja. Iz ljubljanskih betonskih čebelnjakov pa ne bo inženirjev strojništva, tam ljudi zanima edino denar, ne delo. če ukinemo podeželje kot to želi bc, bo slejkoprej vsa država revna, saj lj sama pridela orjaški minus v bilanci. Vedno znova me tu preseneča nerazgledanost posameznikov... No, saj, kdor rabi za 50.000 eur pleha jemati kredit, mogoče le ni toliko pomemben. Živim na podeželju, ne delam v lj, tak avto plačam z ba kartico...
robi2107 sporočil: 4.272
[Glavni forum] Tema: Rad grem v Hofer, še rajši pa na Amazon
[#2748827] 19.12.18 00:09 · odgovor na: anon-476752 (#2748825)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 19.12.2018 00:13
[Macadamia]
to kar pravi bc se res dogaja. ljudje smo socialna bitja in mlade zato vleče v mesta. priseljenci pa se zaradi želje po manj izpostavljanja tudi selijo v gostejše poseljena območja, kjer se počutijo manj tuje in to je to.
Po mojem jih vleče predvsem dostopnost služb, pa tudi ostalega, kar potrebujejo za zadovoljevanje svojih potreb (šole, vrtci, dohtarji in kar je še tega). In to po mojem velja tako za domorodce, kot za priseljence. Kaj pa boš na vasi, če nimaš možnosti zaslužka. Saj so že od pamtiveka ravno zaradi tega razloga ljudje hodili v mesta.
Samo en problem pa je, Zagreb je v 50 letih izgubil 6m podtalnice zaradi črpanja podzemne vode in manj padavin.. voda bo presodila urbanim centrom, tudi Ljubljani, ne trgovine.
Ne vem, koliko so na vasi kaj na boljšem tozadevno. Prej so na slabšem. Štirna se konec koncev lahko sprazni in potem morajo vodo dovažat gasilci, po ceveh se pa da vodo pripeljati tudi od zeloooo daleč. Če so to lahko pred 2000 leti počeli Rimljani s svojo basic tehnologijo, lahko mi danes še toliko bolj. Sicer smo pa Lublančani in Lublančanke ter prebivalci ostalih SLO mest menda eni redkih privilegirancev, ki lahko pijemo vodo iz pipe. Menda. Nisem preverjal, kako je s tem v tako opevanem razvitem svetu. Vem pa iz prve roke, kako je s tem v Indiji. Ni priporočljivo.

Strani: 1