Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 18.12.2018 20:46
[rename]
> [crt]
> > [rename]
> > Ce so pri nas stroski z migrantom 2k mesecno, so v Nemciji verjetno se visji.....pa izracunaj 2m * 2k= 48mrd letno.
> > Se vedno trdis, da za to Nemc ne bo vstal?
> > Pa ne iz postelje :-P
>
> ja, se vedno to trdim. povrhu kot prico klicem sedanji proracun, ker je ogromna vecina prihoda bila 2015.
>

Sem zgoraj dopolnil, da gre za od oka vsaj za 15% proracuna.
Pozabjas pa, da naj bi bil to enkratni strosek (da ne recem investicija) v svezo delovno silo...kar so najbrz snovali (sanjali) tudi avtorji prorarucnskega excela.
Sedaj pa to ocitno postaja kar huda konstanta na desni strani tega konta.....


> nemec kot politicno bitje seveda komot lahko vstane, ampak to je drugo podrocje.
>

Se strinjam; ravno v tem je pa moj point - ko udari po denarnici, se zgane(mo). Torej se zacne financno, nadajuje pa politicno.
Pa se lazje je to spromovirat (kot kljucno tezavo), kot pa razglabjanje o obrestnih merah, pa ohlajanju trgov, itd....

Zdajle mi pa sosed sporoca, da prihaja s klobasami, tako da zakljucujem, ker bova testirala ;-)
Spomnimo se, Nemci so že v mesecu juniju ugotovili, da so se zmotili z migranti, ki jih je od leta 2015 registriranih 1,3 milijone, od tega jih je 17% končalo višje ali visoke šole, zdravnikov in inženirjev je manj kot 2%...V Nemčiji je danes 1,7 milijonov prostih delovnih mest, ki so za migrante nedosegljiva, ker nimajo kvalifikacije, dela doma niso kompatibilna z deli v Nemčiji, problem je tudi jezik, kljub 13 milijardam, ki jih je Nemčija rezervirala za učenje jezika. In zdaj ko so Nemci ugotovili, da so za njih migranti neuporabni jih želijo vrniti na Balkan (Hrvaško?), kje naj bi pozitivno vplivali na gospodarstvo, npr. na Hrvaškem, mogoče tudi v Sloveniji, bi polnili pokojninsko blagajno in bi prinesli srečo, ki jo Nemci zase ne želijo!!!??? ...Les migrants en Allemagne se sont-ils mis au boulot aussitôt ?: www.youtube.com/watc...SyDHFYd2nE